Smer, ĽSNS a SNS ťahajú esá a Čaputová je straníčka v prezidentskom kresle

Beblavého koláčiky „s piatimi gramami“ už asi došli. Duo Truban, Beblavý si kopú pravdepodobne vlastný politický hrob. Nielenže majú po Smere najdrahšiu kampaň, ale majú kampaň absolútne nezvládnutú.

Teraz sa pustili do dôchodcov. Jasné je to každému, že Smer a SNS to využili pred kampaňou, o tom niet pochýb.

No na druhej strane, politici už nemajú chodiť do práce počas kampane? Vzdajú sa aj platu??? Na jednej strane idú protestovať a podávať žaloby a na druhej strane sa im nechce chodiť do práce a schvaľovať aj keď populistické, ale pozitívne zákony. Ja na ich mieste by som mlčal a len súhlasne podporil takéto niečo, ak ide o dôchodcov.

O diaľničných známkach sa dá síce tiež polemizovať, ale možno by to trošku odľahčilo vedľajšie cesty. Pre Beblavého už pravdepodobne neexistuje pracovný čas v parlamente, už ho napĺňajú vzrušením len účasti na mítingoch ĽSNS. Po tých Topoľčanoch už asi veľmi vzrušený nebol a po prudkom páde preferencií, kedy doslova pláva nad zvolením či nezvolením, si predsa asi len dá z tých čínskych koláčikov nádeje. Ešte aj tam sa opičí po produktoch z Číny, pretože jeho hlava toho veľa nevymyslela.

[sociallocker][/sociallocker]

Vlastne vymyslela, ako strápniť a potopiť vlastnú stranu. Pripomeniem, kto začal s absurdnými reklamami, ako ľudia v maskách Kaliňáka či Fica prepadávajú banky. Odozva bola na stole zo strany Smeru okamžite v absolútne nevhodnej reklame s deckami zo škôlky a aj to ešte s ukradnutým nápadom.

Áno, Danko a SNS potrebuje niečo urobiť pre ľudí, ale veľmi pochybujem, že to zmyje nákup stíhačiek či jeho morálne zlyhania a niekedy až trápno smiešne gestá roduvernosti k výložkám.

Kiska sa prakticky a hlavne takticky už radšej stiahol z týchto demonštrácií a pravdepodobne zasype Beblavého s Trubanom politický hrob. Majú tých istých voličov. Ak by prišlo hoci aj 60% voličov už by to bolo veľmi zaujímavé, kto sa dostane a kto nie. Podstatná je vysoká účasť voličov a dávať hlasy tomu komu naozaj chcete, ak dáte aj menším stranám v podstate je to vždy ohrozenie pre strany ktoré sa pohybujú na hranici okolo 5 či 7%.

Matovič ťahá hlasy práve od Trubana, Kisku či Hlinu a nie od smerákov či kotlebovcov a ani nie od SNS, pretože aj tam skôr dajú hlasy Smeru, Sme rodina, alebo ĽSNS. Spoločnosť sa rozdelila a môže to byť ešte veľmi zaujímavé.

Čaputová prilieva oheň do predvolebnej kampane. Rozhodla sa, že bude ignorovať parlament a rozhodnutie vlády. No super. Teda už rozhoduje za ňu jej strana. Nič iné sa o tom povedať nedá. Jej straníckosť a nadržiavanie potápajúcej sa lode PS//Spolu je priam neskutočné, to musí vidieť aj slepý.

tradične plný míting strany Za ľudí, „nie sú peniaze, nie sú mítingujúci. (zdroj FB)

Kiska škriabe hlasy škrabkami. Majú mu pomôcť tašky a škrabka na námrazu. V SNV ani v Sabinove sa voľajako o tieto propagačné materiály ľudia netrhali. Nuž, chýbali tu platení Kisko-voliči. Tipujem, že východ bude pre liberálov značným prepadákom.

Koho by som tipoval na víťaza volieb? Mám pocit, že to bude Smer alebo ĽSNS. Obe strany majú množstvo skrytých voličov. No, uvidíme a nechajme sa prekvapiť.

Gabriel Huraj (blog)


Publikovaný

v

od

Značky: