Vyberte položku Stránka

SME-tiari podrazili blogera Radovana Bránika

SME-tiari podrazili blogera Radovana Bránika

Rado Bránik je jeden z mála, ľudí ktorých si na blogerskej scéne vysoko vážim, pretože píše čo si naozaj myslí a navyše to vie podložit faktami

[sociallocker][/sociallocker ]

Možno sa občas aj pomýli ale nikdy som nepochyboval o tom že hrá fér a že si vie stáť za svojim. Zdá sa však že vie priveľa a začal niekomu vadiť. Priveľa zistil o Kuciakovi a čo je v pozadí a nebál sa to povedať, pretože si mnohé vedel domyslieť či dokonca mal informácie ktoré iní nemali. A tak bolo na neho treba zaútočiť, pretože informácie ktoré mal, nezodpovedali plánom, ktoré niektorí ľudia mali so slovenskou politikou.

SME-tieri teda na neho vytiahli redaktorský článok : https://domov.sme.sk/c/22009784/mimovladky-sa-ozyvaju-ze-branik-ich-obral-o-peniaze.html

Bránik zareagoval tak ako je zvyknutý: uviedol všetky súvisiace fakty a vysvetlil ako ich chápe on. https://branik.blog.sme.sk/c/498639/ako-dat-dole-cloveka-bez-pouzitia-strelnej-zbrane.html?ref=tit

Kto chce môže si preštudovať a urobiť svoj vlastný názor. Ja by som však rád poukázal na iný aspekt jeho článku a síce informácie o Kuciakovej vražde a o pozadí ktoré zatiaľ verejne známe nie je.

Citujem preto z článku:

Vždy som bol ku vám lojálny a zastával sa vás celé roky, aj keď vás volali SME-tiarmi. Z núdze ste si urobili cnosť a vraj ste na to hrdí. V mnohých prípadoch naozaj máte na čo. Ale toto tu je čistý suterén nehodný značky pod ktorou bol zverejnený: náraz o jeho podlahu bude naozaj bolieť.

Vy už viete čo viem a viete aj to, že to nemáte ako zastaviť. Tak skúšate jediné, na čo ľudia ktorých som v živote vytočil a naštval radi počujú. Keď sa začítate do reakcií, ktoré sa vám podarilo vyvolať u Matoviča, Weisenbachera, na náckovských portáloch a u Kotlebovcov, ste na seba na seba hrdí? Hľadáte novú cieľovú skupinu? Ale chápem, vyšší záujem. Ak by ste o mne napísali pravdu a nič než pravdu, ani by som nepípol. Ale zrada s akou ste od istého momentu bez varovania zastavili práce na analýze tých podkladov a naopak spracovali článok, možno vôbec prvý v SME, ktorý s radosťou zdieľajú spomínaní výtečníci je niečo, čo tvorí pre mňa neprekročiteľnú hranicu.

Nebudem prezrádzať pointu. Ale bežným ľuďom pomaly, ale isto dochádza, že ak redakcia SME skúsila zarezať sliepku, ktorá jej roky znášala zlaté vajcia a urobila tak lživým a tendenčným článkom ktorý predtým odmietol spracovať aj konkurenčný bulvár a nad ktorým od šťastia slintá ten najhorší póvl aký zrodila táto krajina, niečo nie je v poriadku a zjavne existoval vyšší záujem, než peniaze. V žiadnej normálnej krajine by novinárom neprešli tak blízke vzťahy s politikmi, aké sa u nás bežne tolerujú. V žiadnej normálnej krajine si netrúfnu nájomní krízoví komunikátori verejne štebotať s mienkotvorcami a ani ľudia z biznisu nie sú tak okato prepojení s niektorými predstaviteľmi tretieho sektora, ako je tomu u nás. Dalo by sa pokračovať ešte dlho, ale vy už viete o čom hovorím. A je úplne jedno, či ste to urobili pri plnom vedomí, alebo ste sa len nechali použiť ani jedno z toho si žiadne médium ašpirujúce na mainstreamové a kvalitné dovoliť nemôže. Tým článkom to neskončilo, ale začalo. Som pripravený na väčšie kalibre. Nech.

A viete už aj to, že na temnej predpovedi bývalého policajta Braňa Diďáka, že odhalenie objednávateľov Kuciakovho vraha otrasie krajinou a že sa obáva rozuzlenia, niečo skutočne je. Zopár z vás už pozná aj presné obrysy udalosti, ale stále mlčíte. Už ide iba o čas a o to stihnúť čo najviac očierniť poslov zlých správ, hoc aj za cenu explicitných lží. Lebo jedného dňa bude na niekoho treba hodiť volebný úspech hajzlov, proti ktorým vraj bojujete. A ľudia ako ja, ktorí dokážu nasrať aj mŕtveho sú na to ideálne ciele. Nikdy nepripustíte, že úspech Ficov, Kotlebov a Harabinov je dôsledkom vašich vlastných nepriznaných zlyhaní a falošnej solidarity s kamarátmi. Ale obyčajní ľudia nie sú slepí a hlúpi. Teda s výnimkou Matoviča, ale ten zas nie je obyčajný. Bolo by to smiešne.. ale za iných okolností a inde. Z tohto len mrazí. A mráz tentoraz neprichádza z Kremľa. Sú aj oveľa bližšie paláce a haciendy.

PS: Netuším či SME nájde v sebe aspoň toľko slušnosti, že ponechá tento článok na titulke tak, ako tam ponechala ten „slabo a nedostatočne vyzdrojovaný.“ Netuším, či SME vôbec ešte znesie kritiku a analýzu vlastných zlyhaní a či sa čoskoro, možno už o pár hodín nenájde zámienka na to, aby ma po rokoch úplne zrušili. Ak sa nájde, nájdeme spôsob ako naplniť dané slovo a sľub čitateľom niekde inde.

Vraj ide o hľadanie pravdy. Nuž potom nech je známa o všetkých a celá. Nielen o nenávidených nepriateľoch národa, ale aj o tých, ktorí sa na čestných a bezúhonných len hrajú.

Už dlhšie vnímam informácie z rôznych strán o tom že za otrasom slovenskej politiky skrz vraždu Kuciaka a jeho snúbenice sú aj iné skupiny ako tie o ktorých hovoria média, iné sily v pozadí. Verím že Bránik nakoniec mlčať nebude a časom sa verejnosť dozvie viac a bude veľmi prekvapená.

Zatial držím Radovi Bránikovi palce!

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This