Vyberte položku Stránka

Sme na pokraji skazy

Sme na pokraji skazy

Vzhľadom na komplikujúcu sa situáciu vo svete, je dobré si pripomenúť, čo nám hrozí. Známe plány ruskej armády odhaľujú rozsah nebezpečenstva.

[sociallocker][/sociallocker]

Portál Russ news priniesol varovanie ruskej strany.

O čo ide?

Rusko je vojensky a ekonomicky omnoho slabšie ako spojené sily krajín NATO. Preto buduje odstrašujúci jadrový arzenál a verejne dáva najavo, kedy a za akých podmienok ho použije. Tým chce zabrániť pokusom ktorejkoľvek krajiny, či skupiny krajín vo svete, aby čo len uvažovali o útoku na Rusko.

Podľa článku Rusko varuje, že NATO chápe ako jeden blok. Preto má pripravené opatrenia nie proti jednej krajine, ale proti celému paktu súčasne!

Ruský prezident Vladimír Putin nedávno celkom otvorene povedal, v ktorých prípadoch môžu byť voči týmto krajinám použité jadrové zbrane.

Prvý z nich je, ak systém varovania proti raketovým útokom v Rusku rozpozná spustenie zodpovedajúcich rakiet súpermi Ruska a vypočíta dopad ich bojových hlavíc na územie Ruskej federácie.

Druhým prípadom je, že jadrové zbrane sa použijú proti Rusku alebo jeho spojencom. A bez ohľadu na to, aká silná bude táto zbraň, čiže odpoveď nastane aj keď bude zbraň veľmi malá.

Tretí prípad je opísaný v ruskej vojenskej doktríne: ak počas nepriateľského konania s použitím konvenčných zbraní, je ohrozená existencia ruského štátu.

Rusi uisťujú, že na základe týchto troch prípade dôjde okamžite k odvetnému útoku. Ciele sú stanovené nielen na území Spojených štátov, ako hlavnej mocnosti NATO, ale aj u ich spojencov v NATO, najmä tých, ktoré vlastnia jadrové zbrane.

Takýto úder bude súčasne aplikovaný na územie Spojených štátov a spojeneckých krajín Ameriky. Rusi zdôrazňujú, ze útok bude súčasný a masívny. Dôvodom je, že akonáhle sa použijú strategické jadrové sily, každá strana má len jeden pokus. Nepriateľ si totiž nerobí srandu.

Rusko nezaútočí ako prvé, ale použije najefektívnejší spôsob, ako zabrániť nepriateľovi v pokračovaní útoku. Na tento účel sú primárne nastavené vládne strediská, jadrové zbrane a ďalšie významné strategické zariadenia.

Záver

Rusko nie je a nikdy ani nebolo hrozbou pre krajiny NATO. Pomer síl je jednoducho jasný.

Rusko sa však cíti ohrozené zvyšujúcou sa silou okolo jeho hraníc. Pokoj mu nepridávajú ani extrémne nepriateľské agresívne rétorické výpady arogantných nezodpovedných politikov západných krajín.

V podstate vojnovými akciami, aj keď nie ohrozujúcimi existenciu ruského štátu, je vojna sankcií a neustále produkovanie vymyslených káuz.

Od zostrelenia letu MH-17, cez obviňovanie z počítačových útokov, ovplyvňovanie volieb a naposledy aj obviňovanie z použitia chemických látok pri kauze Skripaľ, či v Sýrii, je Rusko stále lacným terčom. Dnes už netreba prinášať dôkazy, voči Rusku stačí vzniesť ľubovoľné obvinenie a propaganda sa už postará o zhoršenie už aj tak napätých vzťahov.

Máme jedno šťastie, že na ruskej strane robia politiku profesionáli. Štekanie politických amatérov na Západe počúvajú so stoickým pokojom. Bude však veľkou chybou, ak si niekto ruskú zodpovednosť pomýli so zbabelosťou.

Ako povedal Putin.

Pre svet to bude globálna katastrofa… načo nám je taký svet, ak v ňom nebude Rusko„.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This