V marci 2018, presnejšie 18.3.2018, „konšpiračný“ portál Hlavné správy vydal článok, v ktorom boli organizátori protestov Za slušné Slovensko obvinení z politických ambícií. Rovnako v ďalšom článku Hlavné správy definujú protesty ako politický nátlak podporovaný „správnymi“ oligarchami. Dnes sa ukázali tieto obvinenia ako pravdivé.
V pondelok 2.7.2018 organizátori protestov Za slušné Slovensko začali priamo propagovať niektorých kandidátov do komunálnych volieb. Dali si dokonca podmienku, že podporovaný kandidát musí získať súhlas aktívnych organizátorov protestov z daného mesta, alebo obce.
Vzhľadom na to, že títo „slušňáci“ sú prepojení na politické ambície Kisku, médiá Esetu a Penty, čo znamená strany Progresívne Slovensku a Spolu, ide o budúcu podporu zvolených kandidátov pre najbližšie parlamentné voľby. Rovnako sa týmto rezervuje podpora pre kandidáta Esetu Roberta Mistríka v prezidentských voľbách.
Poznámka: keď sa hovorí o Esete a Pente, myslí sa na majiteľov Esetu a Pentu. Je zrejmé, že títo ľudia získavajú svoje privátne peniaze z činnosti uvedených subjektov, je preto nezmyslom neustále vypisovať „majiteľ Esetu“ či „majiteľ Penty„
Kiskostrana, Progresívne Slovensko a Spolu vytvoria do volieb jeden blok, možno zlúčený do jednej strany. Ak budú zvolení kandidáti, ktorí zviazali svoju budúcnosť s iniciatívou Za slušné Slovensku, dávajú v podstate bianko šek aj pre budúce politické plány. Takže títo kandidáti sú v podstate budúcimi adeptami na členstvo, resp. podporovateľmi uvedených politických subjektov a osobností.
Nedá nám ešte jedna poznámka. Penta, ktorá sponzoruje týždeník .týždeň, spoluvlastní SME a Trend je dnes skupina s dôležitým vplyvom. Je viac ako zrejmé, že patrí na tú „správnu“ stranu. Oligarchovia môžu byť, len musia byť „naši“. V tomto svetle úplne inak vyzerá angažmá Jozefa Mihála v strane Nádej, ktorú pred časom sponzorovala práve Penta. To nie je predsa služba oligarchom – keď ide o tých správnych. Mimochodom, v tomto sa podučil a v novej strane Spolu, zbiera peniaze crowdfundingom. Zatiaľ vraj majú 40tisíc eur.
Rovnako je iluzórne čakať, že Eset sponzoruje politiku a médiá len tak. Niečo za to bude chcieť. Fanatické nastavenie Denníka N na nekritickú obhajobu amerických záujmov na Slovensku zreteľne naznačuje možný cieľ týchto aktivít. Podpora Esetu pre prezidentského kandidáta Róberta Mistríka, je potom zrejme snahou presadiť toto politické zameranie. Len treba pripomenúť, že na Slovensku by sme mali mať kandidáta, ktorý bude obhajovať nie americké, ale slovenské záujmy.
Slušné Slovensko ako politická úderka
Odhalenie pravých zámerov dokazuje, že na veci treba hľadieť s nadhľadom. Keď sa niečo tvári ako politický subjekt, keď robí činnosti ako politický subjekt, keď nadväzuje kontakty a spojenectvá ako politický subjekt, tak to skrátka politický subjekt bude. A je úplne jedno, čo niekto tvrdí. Povedať, že je niečo kačka, keď sa to tvári ako kačka, nie je konšpirácia, ale pomenovanie reality.
O to ironickejšie potom znejú prísahy organizátorov, že oni predsa nebudú politickou stranou. Iste, oni sami nie, ale urobia všetko pre to, aby podporili politickú stranu, pre ktorú sa protesty z úzadia organizujú.
Protesty nikdy nemohli byť apolitické. Bol to klasický scenár farebnej revolúcie. Treba nájsť nejakú udalosť, podporiť hnev ľudí, dostať ich do ulíc a postaviť sa do čela týchto davov. A potom stačí ukázať na týchto ľudí, aby sa začali plniť politické požiadavky organizátorov protestov.
Treba si tiež všimnúť, že o vyriešenie vraždy mladých ľudí nikdy nikomu nešlo. Bola to len cynicky zneužitá zámienka. Mohlo to byť hocičo iné. Ak by ľudí dostala do ulíc čierna stavba papaláša, vyrúbanie lesa bez povolenia, utopenie mačiatka, tak použijú niečo z toho.
Nakoniec k novým voľbám nedošlo, ale otriaslo to mocenskou základňou koalície. Aj preto dnes Smer, spolu so SNS pripravujú opatrenia. Na druhej strane tým, že sa nesplnil predpokladaný scenár, „slušňáci“ mohli konečne zhodiť masku a ukázať, o čo im ide a išlo po celý čas. Skrátka chcú využiť moc, ktorú im ulica doteraz dávala na to, aby presadili politické požiadavky v prospech novej strany.
Podučia sa Slováci niekedy? Treba dúfať, že áno. Rozhodne by tomu pomohol zákon o preukazovaní zdrojov a výdavkov mimovládnych organizácií. Nech sa vie, kto za koho kope. A kto reálne konšpiruje.