Vyberte položku Stránka

SLOVENSKÁ POZÍCIA: Prečo je dobré podporiť protest Nechceme mýto na osobné automobily

SLOVENSKÁ POZÍCIA: Prečo je dobré podporiť protest Nechceme mýto na osobné automobily

V týchto dňoch do výboru pre Európske záležitosti NR SR dorazil celý balík smerníc o doprave a zmenách v nej. Balík sa volá „mobilita“. Ako to už pri návrhoch smerníc EÚ býva, veci nezjednodušujú ale komplikujú. Preto sme sa ako redakcia rozhodli podporiť akciu 3D Teamu, pretože vyjadruje SLOVENSKÚ POZÍCIU v téme:

Nechceme mýto na osobné automobily

Európska komisia predložila návrh v ktorom sa hovorí, že osobné auta budú tak ako nákladne platiť mýto podľa prejazdených kilomentrov.
Je to to nebezpečný, ba až šialený návrh. Návrh, ktorý má potenciál rozbiť Európsku úniu.

Zavedenie mýta pre osobné automobily spôsobí:
– Niekoľkonásobný nárast cien za používanie diaľnic. Diaľnic, ktoré stále ešte ani poriadne nemáme.
– Big Brother. Nielen oligarchovia, ktorí ryžujú na našom mýtnom systéme budú vedieť Váš presný pohyb, ale aj každý, komu tieto informácie predajú. A môžete sa spoľahnúť, že oni ich predajú.
– Oligarchovia, ktorí rýžujú na našom mýtnom systéme, si pripíšu na svoje kontá daľšie stovky miliónov eur. Tých miliónov eur, ktoré vytrieskajú z nášho chudobného ľudu, ktorý sa bude presúvať stovky kilometrov za prácou.
– Veľa áut sa kvôli nákladom presunie na cesty prvej a druhej triedy. Zvýši sa nehodovosť. Kvôli nenažratosti oligarchov a štátu, ktorý to dovolí, budú na cestách umierať ľudia.
– Ak presun aut mimo diaľnice bude veľký, naši oligarchovia spolu s niektorými politikmi spoplatnia následne aj ostatné cesty.

Za chvíľu začne mediálna masáž, aký je tento návrh spravodlivý, ekologický a ako pomôže zlepšiť naše cesty.

Sledujte pozorne, kto začne tieto hlúposti prostredníctvom médií šíriť. Za týmto návrhom sú miliardy eur a preto bude veľká snaha to prijať.

Sledujte R. Fica a jeho ľudí.

Slovensko môže tento šialený návrh zastaviť.

Príďte vyzvať R.Fica, aby nepodpísal tento návrh. Občania našej krajiny majú právo ho o to žiadať.

Žiadajme to.

Prvý symbolický protest proti zavedeniu mýta pre osobné automobily bude v utorok. Prebiehať bude tak, že sa stretneme na bývalej colnici Petržalka- Berg a odtiaľ pôjdeme autami pred Úrad vlády.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This