Jedna z interpretácii názvu Sýrie hovorí, že pomenovanie Sýria vzniklo od fenického Sýr, čo znamená pán hôr a ženský rod Sýria potom znamená „pani najvyššia“.
[sociallocker][/sociallocker]
Kto vie, že na území starej Sýrie, ktoré zahŕňalo aj Libanon odjakživa pestovali kult onej bohyne, ktorú Rimania poznali pod menom Venuša sa ani nediví. Sami Rimania i Gréci dokonca tvrdili, že kult Afrodity i Venuše im prišiel odtiaľ. Sýrsku Atargatis nazývali aj „Dea Syria“ – sýrska bohyňa.
Sýria je prosto hlboko signovaná ženským princípom Boha, a nie je asi ani náhoda, že ruža ako symbol Venuše a tým aj okrem lásky aj slobody, bola vyšľachtená práve v tomto priestore, zvlášť ruža damascénska. Ruža symbolizuje lásku, ktorá víťazí nad smrťou.
Symbol Venuše – Pentagram a aj jej zelená farba sa dostali aj do vlajky Sýrie. Ešte aj islamskí teroristi z tohto teritória akousi náhodou nesú názov ISIS (Izis), čo je to isté božstvo, iba má egyptské pomenovanie, je to tá bohyňa, ktorú Gréci nazývali – Eset. Nuž aj u nás ona financuje padlé venušanské chúťky. 🙂 Progresívne.
Katolícke mariánske piesne obsahujú aj niečo ako „Mária, morská hviezdica“ ….. No áno, to je tá päťcípa hviezda, ktorú Pythagoras označil za tvar zdravia. A tiež je to starý symbol Venuše.
Kontinuita úcty k ženskému princípu v priestore Sýrie pokračuje v kresťanstve. Efrém Sýrsky (306 – 373) sa pokladá za jedného z iniciátorov kultu Matky Božej a dokonca má súvis aj so slovenskou Sedembolestnou, pretože bol to prvý on, kto ospevoval bolesti Panny Márie. Neskôr Ján Damascénsky (nar. 650) ešte viac prehlbuje úctu k Panne Márii, a okrem toho je prvý, kto sa ohradí proti vtedy módnemu obrazoborectvu. Krása obrazu, teda ikony nás len usmerňuje, dáva nám informácie, nejde o modloslužobníctvo …
My dobre vieme, že úcta k ženskému princípu Božstva pretrváva najmä u Slovanov a rovno naväzuje na ich pohanské kulty Matky Zeme, pod menami ako Mokoš a pod. Toto hlavne u Rusov prerástlo do kultu Božej Múdrosti – Sofie, kde už nejde len o ženský princíp v zmysle zrodenia, ale o Boží princíp onej Múdrosti, ktorú Boh podľa Biblie stvoril hneď ako prvú a stvoril ju ako bytosť. U Židov v kabale ide o sefirot Chochma.
Naša reč je dokonca signovaná Venušou. Praslovančina zrejme vznikla v období, kedy Slovania uctievali ženský princíp božstva zvlášť intenzívne, pretože „sexizmus“ v gramatike máme v takej miere, až mimovládkam propagujúcim gender vstávajú vlasy dupkom a sú prvé ohlasy po zmene, napr. to „ová“ ….
Aj keď dnes mnohí tvrdia, že všetko je len o peniazoch, o zisku, snáď je aj iný motív, prečo sa Rusi zaujímajú o Sýriu a nie len o ňu, ale o Blízky východ ako taký. Prečo sa napr. v Iráne kedysi preháňali kozáci a sám Iránsky prezident s predvojnových čias bol veliteľom kozáckej gardy, prečo je Rusko trpezlivé aj pri diktátorovi Erdoganovi a pod.
Rusi jednoducho dostali kultúru, teda kresťanstvo z Byzancie, a Sýria tam nie len že nejaký čas tam patrila, ale dala im ľudí ako bol už okrem spomínaného Efréma Sýrskeho, aj Ignác z Antiochie, Ján Zlatústy, či Ján Damascénsky. A netreba zabúdať na obrátenie Pavla, ktoré sa udialo pred Damaškom.
Sýria bola tiež kolískou gnosticizmu, čo vlastne tiež taký prúd signovaný Venušou a známe sú mená ako Šimon mág, Gerinthus, Dositheus, Saturninus, Bardesanes. Tiež sú známy novoplatonici ako Jamblichos, Porfyrios, Númenios z Apameje)
Aj my sa musíme pochváliť, že kresťanstvo vo valnej miere spolu s písmom dostali k Rusom žiaci Cyrila Metoda vyhnaní z Veľkej Moravy. Vlastne ide skôr o písmo, alebo len o písmo, Rusi totiž chceli politickú nezávislosť od Byzancie práve aj vytvorením vlastného svojho písma, preto im cyrilika doslova „zo Slovenska“ (cez Bulharsko) prišla vhod. Dokonca je známy vplyv mníchov zo Sázavského kláštora známy pod názvom „Kyjevské zlomky“ a tí ešte písali hlaholikou.
To podozrenie, že Rusi dnes chcú len zachraňovať korene svojej viery a teda aj kultúry vlastne už vyšlo na svetlo sveta. Napríklad z jedného webu kde článok mal názov : „Vladimír Putin realizuje v Sýrii historické plány Kataríny Veľkej„.
Pretože ona raz vyhlásila, že – „Veľká Sýria je kľúčom k ruskému domu“, čím mala na mysli ochranu východného (pravoslávneho) kresťanstva na Blízkom východe.“
Včera keď som venčil svojho talianskeho mastiffa, v parku sme natrafili na hada – užovku. Snažil som sa zistiť ako na ňu reaguje, ale on ju vôbec nevidel, hoci jasné, na kôre duba splývala, ale … Rozmýšľal som nad tým aká je to evolučná výhoda ak je to takto. V prvom rade mi napadlo, že taká užovka mu neublíži, tak nemá pre ňu vnemy.
V Čínskom horoskope znameniu psa vládne Venuša a mimochodom máme tu rok psa. Teda majú snáď nejakú dohodu či čo? Veru had je často symbolom padlej Venuše a zobrazovali ho aj pri tej Sýrskej Atargatis.
A v súvislosti s tým hlaholika je vlastne pozmenené grécke písmo s dvoma výnimkami, ale nás zaujíma len jedna. Totiž Metod grécke „š“ nahradil hebrejským znakom pre „šin“. V latinke do oči bije, že „s“ je ako had, ale to je len špekulácia.
Šin u Židov symbolizuje oheň, dokonca to písmeno má aj taký tvar. Odhliadnúc od oheň, teda peklo môžu vyvolať rôzne príčiny, často je tam ale Mars ako protipól Venuše. Karmou Venuše je Mars. Zle uchopená láska speje k vášni a k vojne.
Na tak zaostalú (jazykom mainstreamu) krajinu ako je Sýria a na tak moslimskú, tam majú až príliš veľa kresťanov. Len 10%? Nuž v Turecku ako krajine, kde sa zrod kresťanstva odohrával a patrí do EÚ a je to oáza mieru a porozumenia, je kresťanov asi tak 0,3%.
V Sýrii sú pri moci ľudia z menšiny. Práve títo, ktorí pod odchode Francúzov vypisovali listy ich vláde, že ako s nimi teraz zatočia. Nezatočili, predsa oná Atargaris má tam nejakú moc. Pozor, prezident je očný lekár!. Nuž orgány to Venuše spolu s obličkami. Potom je ešte sluch a takto sa ospravedlňuje pri pití vína – „okom pozrieme farbu, ovoniame a ešte aj štrngneme pre uši, ktoré sú takisto prepojené s obličkami.“
Vďaka Slobodnému vysielaču som sa dozvedel, koľko Sýrčanov u nás žije a tiež spoznal ich názory. Dámy a páni – uctievač päťcípej hviezdy a teda predseda komunistickej strany na Slovensku je hádajte kto? No Sýrčan, ktorý chodí pravidelne na hrob Gustáva Husáka citiť si jeho pamiatku. Možno aj ako Husáka obvineného z nacionalizmu.
Od týchto Sýrčanov na Slovensku sa dozvedáme, ako si tam kedysi žili v symbióze napriek aj tomu, že sunniti sú tam väčšina.
A preto je symptomatické, že západ hlavne podporuje živly, ktoré by som v archetypálnom zmysle nazval ako Saturnskými, a Marsickými. Jednoducho opozícia proti Assadovi sa ukázala nakoniec ako úpadkovo konzervatívna s takými prejavmi ako urezávanie hláv a pod.
Ak píšem hlavne, tak určite pripustím, že podporovali aj komunistov u Kurdov, ale to účelovo. Mám za to, že Kurdi to chápu a keď získajú čo chcú, vykašlú sa na USA.
Bol tu úkaz, kedy patriot, ale podľa iných nácek Daniel Landa si riešil Afgánsky problém. A tu máme znova „nacistu“ Kotlebu, ktorý sa vrátil z Libanonu a Sýrie. Prečo?
Ale dotyk Slovenska so Sýriou bol aj taký, že sem už dvakrát bola mystička Myrna, ktorá údajne mala víziu Panny Márie v Damašku a neskôr aj stigmy.
Niektoré fakty o Sýrii z časti čerpané z knihy – Emil Páleš – Angelológia dejín II.)