Vyberte položku Stránka

SaS žiada „registrované partnerstvá“ homosexuálov. Je to začiatok konca.

SaS žiada „registrované partnerstvá“ homosexuálov. Je to začiatok konca.

Pred rokmi homosexuáli v Česku žiadali uzákoniť registrované partnerstvá. Argumentom bolo, že – „Čo strašíte? Registrované partnerstvá nie sú manželstvo,“ ako sa tvrdilo v obhajobe tohto inštitútu. Tvrdili, že stačí uzákoniť registrované partnerstvá a homoloby utlmí svoju činnosť. Rovnako sa už aj vtedy hovorilo o adopciách detí homosexuálmi, že je to súčasť nediskriminačného prostredia a že je to logický ďalší krok.

[sociallocker][/sociallocker]

Vtedajší prezident Václav Klaus zákon o registrovanom partnerstve vetoval. Jeho poradca napísal, že ide vlastne o diskrimináciu majority, keďže sa priznávajú nadpráva homosexuálnej menšine a že je to len začiatok.

V novembri tohto roku sa ukázalo, kto mal pravdu. Homoloby neprestala s tlakom. Naopak, povzbudilo ju to k ešte intenzívnejšiemu presadzovaniu svojej otázky. Parlament začal jednať o otázke manželstiev homosexuálov, teda o otázke, ktorá vraj s registráciou partnerstiev nijako nesúvisela a nikto to vraj vtedy nechcel.

Dalo sa to čakať. Tak ako v každej tématicky motivovanej činnosti na strane mimovládok, ak raz niekto nastúpi do vlaku aktivizmu ako profesie, jeho záujmom sa nestáva riešenie problému. Ak by totiž došlo k vyriešeniu témy, kvôli ktorej mimovládka existuje, logicky by musela byť ukončená aj činnosť takejto organizácie. Lenže to by aktivisti išli sami proti sebe a svojmu živobytiu. Preto ich cieľom nie je riešenie témy, ale jej eskalovanie, vyhrabávanie stále viac zahrabaných problémikov a čím je to absurdnejšie, tým lepšie.

Na Slovensku presadzuje registrované partnerstvá strana SaS a ak sa dostane do parlamentu Progresívne Slovensko a strana Spolu, vytvoria spolu homosexuálnu koalíciu. Nie preto, že im na ľuďoch záleží. Je to súčasť ich agendy, ktorou môžu virtuálne mlátiť oponentov a v očiach rovnako orientovanej západnej politickej scény budú dostávať za tieto aktivity podporu. Ak sa im to podarí presadiť, mimovládky a uvedené politické strany získajú totalitný nástroj na kontrolu a ovplyvňovanie spoločnosti so zameraním na každého jednotlivca od kolísky až po hrob.

V skutočnosti ide o agendu, ktorá nemá s demokraciou nič spoločné. Zato má až mrazivo blízko k systémom, ktoré si pripomíname len s hnusom. Ak islam, alebo nacizmom trestali smrťou podobné praktiky, neznamená to, že opačný protipól, ich nekritické presadzovanie, je automaticky dobro. Každý zákon, ktorý núti človeka správať sa neprirodzene, je zvrátený. A je jedno, či uvedený zákon homosexualitu zakazuje, či naopak podporuje. Ani jedno nie je normálne.

Áno, homosexuálom sa človek rodí, je to však vrodená deformácia, nejde o prirodzený jav. Z toho dôvodu nie je účelné a prirodzené prispôsobovať celú spoločnosť takejto minorite. A keďže sami jedinci si svoju orientáciu nevybrali, nemajú byť sa ňu ani nijako postihovaní. Ich správanie nikomu neškodí, čo sa deje v spálni, je ich súkromná vec. V rámci existujúceho systému občianskej spoločnosti majú plné práva na sebarealizáciu. To, že nemajú práva na činnosti, ktoré vyplývajú z biologickej podstaty človeka je práve dôsledok ich postihnutia. Nie je to také ťažké na pochopenie.

Reakcia českej poslankyne za stranu ODS Zuzany Majerovej Zahradníkovej tento problém zhrnula

Ďakujem. Pekný dobrý večer už, vážené kolegyne a kolegovia.

Prezident Lincoln kedysi povedal, že aj keď nazvete psí chvost nohou, bude pes stále iba štvornohý. A takým chvostom je aj celá táto dnešná, pre mňa absurdná, diskusie o manželstve.

Tisíckrát sme počuli, že manželstvo je zväzkom muža a ženy a ja to tu dnes a teraz opakujem po tisícprvý raz. Manželstvo je zväzkom muža a ženy, pretože samo slovo manželstvo vzniklo zo slov muž a žena. Zmyslom manželstva je zakladanie rodiny a plodenie potomkov. Nič na tom nemení fakt, že niektoré manželstvo zostávajú bezdetné, že sa polovica manželstiev rozvedie, že rodina zďaleka nefunguje len idylicky. Našou povinnosťou je rodinu chrániť, posilňovať, zabraňovať rozpadu a nie napomáhať jej ďalší demolácii. Za to nás daňoví poplatníci naozaj neplatia. Naša nezmyselná diskusia o manželstve sa zo všetkého najviac podobá hlúpej diskusii marxistov o rušení súkromného podnikania. Iste, firmy krachujú, nemusia vždy nutne zarábať. Podnikanie nie je prechádzkou ružovým parkom. To ale nič nemení na tom, že súkromné ​​podnikanie funguje vždy lepšie ako znárodnená ekonomika.

Naša krajina boli budovaná a rozvíjaná na kresťanských základoch, na kresťanskej kultúre, vzdelanosti a morálke. Na rozdiel od iných kultúr a civilizácií sa vyznačujeme úctou k žene a k rodine, ktorú staviame na prvé miesto v celej spoločnosti. Na rozdiel od iných kultúr a civilizácií považujeme za posvätné manželstvo jedného muža a jednej ženy, pretože takýto zväzok sa ukázal ako najlepší pre výchovu detí, pre zachovanie dôstojnosti človeka, mravnosti, vernosti a lásky. Ak uzákoníme možnosť uzavrieť manželstvo pre osoby rovnakého pohlavia, zraníme a zdaríme tak predovšetkým naše vlastné kultúrne korene.

Ak neveríte v posvätnosť manželstva a ak chcete karikovať prirodzený beh vecí, je to váš problém. Chápem, že hocikoho práve tieto výmysly a myšlienkové obraty veľmi dobre živia. Hovorte si, čo chcete, píšte si, čo chcete a kam chcete. Stretajte sa na konferenciách, diskutujte, tým nikomu a ničomu neškodíte. Ale o jedno vás prosím, žiadam. Nesnažte sa vnútiť svoje fantazmagórie z výročných správ do našich životov. Ale hlavne nepleťte hlavu deťom a nehrajte sa na bohov. Keď táto Snemovňa v minulosti hlasovala o registrovanom partnerstve, mnoho z mojich kolegov varovalo, že je to prvý krok k plnohodnotnému manželstvu osôb rovnakého pohlavia. A aktivisti sa vtedy pohoršovali nad strašením. Nechali sme si vziať prst a dnes nám trhajú celú ruku. A ja sa pýtam: Čo bude nabudúce? Sobáše s deťmi, polygamia?

Upozorňujem, že návrh, ktorý leží tu na stole, nie je prianím iba homosexuálov. Ja mám medzi homosexuálmi veľa dobrých priateľov a žiadny z nich to po mňa nežiadal podporiť. Je to prianím ideológov a vznikol na objednávku aktivistov, nátlakových skupín, ktorí nenávidia všetko prirodzené, tradičné a normálne a ktorí homosexuálov ku svojim účelom v túto chvíľu len a len využívajú.

Všetci sme si pred zákonom rovní, áno. To ešte neznamená, že každý z nás má rovnaké nároky a rovnaké možnosti. Môjmu dvanásťročnému synovi napríklad naozaj a vďaka bohu zatiaľ v krčme nenalejú. Mne Česká správa sociálneho zabezpečenia nevypláca starobný dôchodok, rovnako ako nevidiaci človek nemôže riadiť dopravné lietadlo. A dve ženy či dvaja muži nemôžu byť oddaní, pretože manželstvo skrátka nie je pre všetkých.

Prestaňme urážať občanov Českej republiky tým, že ich neustále rozdeľujeme na homosexuálov a heterosexuálov. Prestaňme ich týmto rozlišovaním diskriminovať a začnime pre nich konečne niečo robiť. Rečniť o tom, čo je a čo nie je manželstvo, je ľahšie ako riešiť dôchodkový systém, bezpečnosť našej krajiny alebo stále rastúci verejný dlh. Ale my tu naozaj nesedíme kvôli rečníckym cvičeniam. Boli sme sem poslaní preto, aby sme riešili problémy našej krajiny, a nie aby sme vytvárali problémy nové.

Vy, ktorí hodláte hlasovať za tento návrh, si možno myslíte, že niekomu urobíte radosť. A áno, niekomu ju asi urobíte. Ale svojím hlasom spustíte lavínu, ktorá ohrozuje to najcennejšie v celej našej spoločnosti a civilizácii – manželstvo, rodinu a deti.

Dámy a páni, navrhujem, aby sme tento nezmyselný bod ukončili a začali robiť niečo pre nás všetkých užitočnejšie. A týmto dávam svoj návrh na zamietnutie. (Potlesk väčšiny prítomných poslancov.)

 

Zdroj: Poslanecká snemovňa parlamentu Českej republiky

O autorovi

Príspevky za Jún

Pin It on Pinterest

Share This