Webnoviny informujú, že prezidentský kandidát Róbert Mistrík získal mimoriadne cennú podporu. Strana SaS je ochotná prispieť aj maximálne povolenou sumou podľa zákona na jeho kampaň.

Vo svojom príspevku píšu, že sa konala spoločná tlačová konferencia strany Spolu a SaS. Na tejto konferencii sa zúčastnil aj Róbert Mistrík, kandidát na prezidenta

Počas vystúpenia sa obe strany zhodli, že Mistrík je najlepším možným kandidátom na prezidenta. Obidva politické subjekty prehlásili, že budú Mistríka podporovať.

Robert Mistrík oficiálne oznámil záujem kandidovať v pondelok v Banskej Bystrici.

Podľa lídrov týchto strán Richarda Sulíka a Miroslava Beblavého bude Mistrík čestný, zásadový, nezávislý a nebude sa báť povedať nie nielen svojim oponentom, ale ani svojim priateľom.

Richard Sulík, predseda SaS sa vyznal zo svojho vzťahu k Mistríkovi

Bol svedomím našej strany. V roku 2013 ju opustil, aby sa išiel venovať vede, v ktorej dosiahol úspech. Ak by som ho mal charakterizovať tromi vlastnosťami, tak hovorím, že je to čestný, zásadový a rodinne založený človek. Je to človek, ktorý neobracia kabát. Nehovorím to, lebo to dobre znie, ale preto, lebo ho poznám a mal som možnosť sa o tom presvedčiť,“ povedal na úvod.

Jeho podporu schválila v pondelok republiková rada strany SaS.

Avizoval, že Mistríka podporia aj finančne, v súlade s platnými zákonmi. Nepošlú mu však peniaze na účet, SaS bude postupovať v rámci zákona a bude podporovať stranícke aktivity po dohode s Mistríkom. Zákon dovoľuje maximálne stotisíc eur, teda táto čiastka je na stole, vysvetlil Sulík.

Webnovinz prinášajú aj stanovisko strany Spolu. Jej predseda Beblavý si myslí, že Mistrík bude nielen dobrým prezidentom, ale jeho zvolenie bude aj začiatkom obnovy dôvery ľudí v tento štát.

Verím, že ak vyhrá tento súboj, bude nezávislý kandidát. Povedať nie politickým oponentnom nie je až také ťažké, najťažšie je povedať nie svojim priateľom. Viem, že Robert Mistrík má túto silu a bude konať tak, ako to považuje za správne,“ povedal Beblavý.

Jozef Mihál (Spolu), ktorý kedysi so Sulíkom a Mistríkom zakladal stranu SaS pripomenul, že o Mistríkovom charaktere hovorí aj jeho postoj k škandálom vo vede a to, ako pomáhal očistiť meno olympionika Mateja Tótha.

Dnešným dňom vysielame veľmi silný signál, a to ten, že zmena je reálna,“ povedal Mistrík. Chce byť prezidentom, ktorý bude spájať, chce pomôcť k vyššej životnej úrovni, chce bojovať za slušné a spravodlivé Slovensko. Podľa svojich slov je presvedčený o tom, že sa dostane do druhého kola. Ak by však neuspel, nemieni sa zapojiť do politického boja a už vôbec nie zakladať politické strany.

Spolu s avizovaným rozpočtom 500 tisíc eur má Mistrík k dispozícii zdroje vo výške už 600 tisíc eur.

Podľa všetkého sa ďalší sponzori ešte pridajú. Minimálne majitelia Penty, ktorí dlhodobo podporuje médiá na opozičnej strane informačnej scény by mohla zamiešať karty. Zdá sa, že budeme svedkom mimoriadne náročnej kampane.