Vyberte položku Stránka

Salzburger Nachrichten: Podľa policajnej správy dvaja muži znásilnili dievča

Salzburger Nachrichten:  Podľa policajnej správy dvaja muži znásilnili dievča

„Páchatelia by mali byť utečenci, čo bolo zo začiatku prípadu spochybňované,“ uviedol starosta Tullne a dodal, že „o týchto utečencov čo už sú v Tullne sa budeme samozrejme naďalej starať v rámci platných predpisov a zákonov.“

„Pre mňa je, ale nulová tolerancia pre delikventných žiadateľov o azyl, ktorí zneužívajú zákony pohostinnosti. S ohľadom na to, čo títo zločinci urobili s dievčaťom, musia byť tvrdo podľa zákona potrestaní, „zdôraznil starosta Peter Eisenschenk.

Čin bol spáchaný v neskorých večerných hodinách 25. apríla. Dievča bolo na ceste domov, cestou bola sledované tromi mužmi, jeden z nich ju uchopil za rameno a zakryl ústa.

Podľa policajnej správy potom dvaja muži znásilnili dievča. Potom sa dievča pokúsila o útek a bola chytená na opustenom území, na bývalom výstavisku, kde nedávno došlo aj k sexuálnemu napadnutiu.

Vyšetrovanie smerovalo do ubytovne v neďalekej dedine, kde policajti odobrali DNA vzorky 59 mužom. Kompletné výsledky sa očakávajú v priebehu dvoch týždňov. Od utorka už sedí vo väzbe jeden z trojice mužov, 19-ročný Afganec. „Podozriví sú naďalej kontrolovaní,“ uviedol policajný hovorca Johann Baumschlager v utorok popoludní, „ďalšie kontroly sú potrebné.

„Použitie skríningu v Tullne bolo prvýkrát v Rakúsku, „dodal hovorca. Podľa správ z médií, okrem podozrivého 19-ročného Afganca, ktorý je vo väzbe, ide ešte o dvoch Somálčanov v rovnakom veku.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This