„Samozrejme, že som naštvaná, pretože je to môj sen. Do poslednej chvíle som dúfala, že tento problém bude vyriešený, ale bohužiaľ to nefunguje, „povedala Samojlovová RIA Novosti.

Dodala, že nevie, či pôjde do súťaže v roku 2018, ale je si istá, že „Eurovision“ sa ešte v jej živote vyskytne. Európska vysielacia únia (EBU) oficiálne potvrdila, že sa Rusko nebude podieľať na Eurovízii, pretože nesúhlasí s navrhovanými alternatívami po odmietnutí Ukrajiny vpustiť Samojlovovu do krajiny. EBU ponúkla Rusku vysielať účasť spevákov cez satelit, alebo zameniť súťažiacich.

Ruský Prvý kanál označil tieto možnosti za neprijateľné a dodal, že súťaž Eurovision-2017 nebude vysielať.

Bezpečnostná služba Ukrajiny zakázala Samojlovovej vstup do krajiny na tri roky za trest, že mala vystúpenie na Kryme. Ukrajina sa ukázala ako bigotná nacionalistická krajina bez veľkorysosti – predstava, že by krehká speváčka na vozíčku „ohrozila národnú bezpečnosť Ukrajiny“, je ďaleko cez čiaru zdravého rozumu.

Nakoniec aj samotná prezidentka EBU označila počínanie ukrajinských úradov za „neeurópske“. Ovšem svojimi „ponukami“ sa Európska vysielacia únia sama takisto strápnila.