Vyberte položku Stránka

Ruská odpoveď na silové riešenia zo strany Nemecka: Vráťte sa do školy na hodiny dejepisu.

Ruská odpoveď na silové riešenia zo strany Nemecka: Vráťte sa do školy na hodiny dejepisu.

Sergej Šojgu vyzval nemeckú ministerku obrany, aby si pripomenula históriu, píše portál Kommersant

[sociallocker][/sociallocker]

Ruský minister obrany Sergej Šojgu počas rozhovoru na stanici Rossia 24 odporučil Nemecku, aby si pripomenulo históriu ešte predtým, než začne navrhovať opatrenia proti Rusku z pozície sily. Tak odpovedal na žiadosť o vyjadrenie sa k vyhláseniu nemeckej ministerky obrany Ursuly von der Leyen z apríla. Podľa ruského ministra, „po tom všetkom, čo Nemecko urobilo našej krajine,“ Nemecko by takéto vyhlásenia nemalo robiť „ďalších 200 rokov„.

Čo sa týka rozhovorov z pozície sily, opäť – vráťte sa k histórii,“ poradil Sergej Šojgu. „Ak si to sami neviete prečítať, opýtajte sa starých ľudí, aké to je hovoriť s Ruskom z pozície sily. Určite vám to budú môcť povedať.

Pani von der Leyen v rozhovore pre Bild uviedla, že „prezident Putin si neváži slabosť a zhovievavosť alebo zhovievavosť neznamená, že bude priateľskejší„. Obhajovala pokračovanie politiky sankcií s cieľom dosiahnuť, aby Moskva splnila svoje záväzky vyplývajúce z dohôd z Minska. Nemecká ministerka dodala, že Rusko podporuje sýrskeho prezidenta Bashar al-Assada. „Preto je dôležité, aby sme boli pripravení prijať pozíciu jednoty a sily počas dialógu s Moskvou,“ povedala.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This