Vyberte položku Stránka

ROZMARÝNA ZÁPAŠNÁ: Vzbura smetiakov

ROZMARÝNA ZÁPAŠNÁ: Vzbura smetiakov

Kde bolo tam bolo, bol jeden Sojuz. Nie ten červený moskovský, ale modrý, bruselský.

V tom sojuze boli gubernie. Dostávali z centra sojuzu také malé úplatky za dobré správanie, volali ich tak pekne, granty.

Bola nebola, objavila sa tu óbergubernátorka najbohatšej gubernie, Slizmila Makrelia, gubernie germánskej.

Do tejto germánskej gubernie začali prúdiť utečenci. Vraj z nejakej Sýrie. Možno že aj zo Sýrie, aj keď boli dosť taký počernejší a mnohí z nich mali všelijaké afgánske a pakistanské mená. Nuž, Mahmúd či Mohamed… Germánska gubernia začala praskať vo švíkoch. Italská a franská gubernia už boli tiež plné, británska gubernia sa vzbúrila a rozhodla nebyť guberniou, tak padol pohľad gubernátorky na východ, do novo zriadených gubernií. Takých trošku zaostalejších, dosiaľ sa neintegrovali plne do vyspelého modrého Sojuzu, ale to by zrejme nemalo byť až tak veľký problém… však sú už zvyknutí, že im firmy z Germánie predávajú potraviny podstatne nižšej kvality než v zbytku azúrového Sojuzu. Je to škoda vyhodiť, predáme to Smetiakom.

Súdruhovia v Germánskej gubernii sa rozhodli, keďže sa ich voličstvo začínalo hnevať a mohlo by sa to skončiť všelijako, že tých všelijakých Mahmúdov či Mohamedov rozdelia aj do tých nových gubernií.

Ajta krajta škvrnitá, objavil sa nejaký Urbán či Horbán či ako sa volá ten predstaviteľ smetiaku Hungárie, ktorý povedal že žiadne také, koho si drahá obergubernátorka navolala, nech sa o nich aj postará.

Kto by to povedal… dokonca sa k nemu pridal aj poľský smetiak, český a slovenský smetiak majú malú kapacitu a ehm.. keby im nepchali do hlavy kadejaké sprosté nápady tí dvaja poľskí a maďarskí lotri, oni by sklapli.

Veď si to óbergubernátorka tak krásne vymyslela – oni si vytriedia z kultúrnych obohacovateľov to, čo je ako tak integrovateľné a vzdelávateľné, ten totálny odpad vhodne presunú do Východosmetného bloku.

Oplatí sa jej to – aj keby im mala zaplatiť dávky v tej istej výške ako v Germánii. Nemusia ich ubytovať, nemusia sa potýkať s ich zločinnosťou, nemusia posilňovať súdy, väznice, zvyšovať počty policajtov – policajti aj sudcovia zrejme rastú len tak voľne na stromoch, stačí potriasť a bude ich dosť.

Nemusia sa potýkať s rozčúleným voličstvom, trpiacim kultúrnym obohatením, môžu sa nadúvať a múdro sa tváriť, že u nich tá kvázi integrácia ako tak funguje, ak ich my nevieme integrovať, tak je to preto, lebo od nich chceme aby sa prispôsobili oni nám a nie naopak, čo je veľké fujfuj, takto integrácia predsa nefunguje, ono to funguje tak že oni si budú robiť čo chcú a my sa budeme tváriť, že je to ok.

Vidíte, takto sa hlúpe smetiaky búria. Takto hnevajú našu milovanú óbergubernátorku, ktorá jediná nás dovedie do raja multikultúry, tolerancie, integrácie a podobných nesmiernych dobier, za ktoré zaplatíme len takou úplne nepatrnou stratou kultúry. Nuž, máme mať európsku identitu, ktorá sa neobjaví skôr, kým sa nezničí tá stará, národná. Mali by sme byť vďační našej óbergubernátorke za to, že nás chce posunúť na vyšší level, hoci to momentálne nevieme oceniť.

Veru, nevďační sme a naša nevďačnosť veľmi trápi srdiečko vašej

Rozmarýny Zápašnej, editor in pot, Dolný Črepníkov 666

Pin It on Pinterest

Share This