Vyberte položku Stránka

Rozhovor s poslancom NRSR S. Drobným – SNS sa mení na probruselskú a migračné toky podporujúcu stranu.

Rozhovor s poslancom NRSR S. Drobným – SNS sa mení na probruselskú a migračné toky podporujúcu stranu.

(ilustračné foto: Pixabay)

Bc. Stanislav Drobný
Bc. Stanislav Drobný

S poslancom NRSR za Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Bc. Stanislavom Drobným sa zhováral Miro Juriš.

V utorok (18.22018) sa má jednať o zákone, ktorý má potenciál obmedziť dosť veľkému počtu ľudí politické práva. O čo presne ide?

Poslanci za Slovenskú národnú stranu (SNS) podali návrh zákona, po prijatí ktorého by stratili časť svojich politických práv občania, ktorí v niektorých z volieb kandidovali na kandidátke Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Samozrejme, znenie navrhovaného zákona je myslené všeobecne na kandidátov za stranu, neskôr rozpustenú súdom. Ale v dôvodovej správe poslanci za SNS priznali účel zákona, priamo na nás poukazovali.

Koľko ľudí by zákon v prípade rozpustenia strany postihol ?

Ide o stovky ľudí, pretože okrem parlamentných volieb ide ešte o voľby do VUC, komunálne voľby a eurovoľby. To je veľmi zlé, pretože demokratický štát by sa mal vyhýbať uplatňovaniu kolektívnej viny. Čím sa voči spoločnosti previnil taký kandidát na funkciu poslanca v obci, ktorý svojou kandidatúrou nechcel nič iné, ako pomôcť zveľadiť svoju obec?

Čo vedie SNS k podaniu takéhoto zákona? Pýtam sa priamo na SNS, pretože je to ich návrh zákona, nie koaličný, teda vládny .

Tu je na mieste otázka, či sa, pod vedením Andreja Danka, poslanci za SNS proste nestali len figúrkami vo väčšej   hre. V tej hre sa bruselské elity snažia, za pomoci represie, znemožniť aktívnu politickú činnosť vlasteneckým politikom a pronárodným politickým stranám, aby neprekážali podpore migračných tokov do Európy.

Vidíme, že elitári z EU chcú potrestať maďarskú vládu za jej pronárodnú politiku.

V Taliansku čelí Matteo Salvini úplne absurdnému trestnému stíhaniu za únos migrantov. Únos spočíval v tom, že zakázal nelegálnym migrantom z lode Diccioti vystúpiť na taliansky breh, pričom na lodi mali všetko  k životu potrebné.

Slovensko nie je výnimkou, tu represia smeruje zatiaľ hlavne voči Ľudovej strane Naše Slovensko. Perzekúcii pronárodných politikov a aktivistov až príliš ochotne napomáha SNS pod vedením Andreja Danka.

A tak sa nám, pod vedením Andreja Danka, SNS stala stranou podporujúcou migračné toky, stranou bezvýhradne podporujúcou politiku Bruselu. A to všetko na úkor slovenského národa. Ešte že sa tohto nedožil zakladateľ strany Martin Rázus.

Tento typ politiky musí ale hlavne poškodzovať samotnú SNS. Ja osobne som ich člena, sympatizanta či voliča už dlho nestretol, stretávam už len tých bývalých.

Samozrejme, taký štýl politiky, aký robí predseda SNS Andrej Danko, znechucuje a odpudzuje členskú základňu. Hlavne starí národniari to znášajú ťažko. Áno, aj ja stretávam veľké množstvo bývalých voličov SNS. Ak SNS pôjde, pod taktovkou Andreja Danka, naďalej týmto štýlom, potom 5 % hranica pre vstup do parlamentu bude pre SNS s istotou nedosiahnuteľná.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This