Vyberte položku Stránka

Robert Hall: Som unavený

Robert Hall: Som unavený

V roke 2009 napísal vojnový veterán Robert A. Hall text, ktorý je mementom dodnes. Stojí za to si prečítať, kam sme za tých 9 rokov posunuli.

[sociallocker][/sociallocker]

Budem mať čoskoro 63. Od svojich 18 rokov som tvrdo pracoval okrem jedného semestra na vysokej škole, keď bolo málo pracovných miest a šesťmesačného obdobia, keď som menil zamestnávateľa, ale pritom som každý deň hľadal prácu.

Aj napriek určitým zdravotným problémom som pracoval 50 hodín týždenne a „nehodil som sa na maródku“ sedem alebo osem rokov. Mám dobrý plat, ale nikto mi moju prácu ani moju mzdu nedaroval a aby som sa dostal tam, kde som, musel som si to odpracovať. Vzhľadom na ekonomickú situáciu dôchodok je v nedohľadne a ja som unavený.

Veľmi unavený.

Som unavený z rečí, že musím „rozširovať bohatstvo“ pre ľudí, ktorí nemajú moju pracovnú morálku. Som unavený z chýrov, že ak to bude potrebné, vláda mi násilím vezme peniaze, ktoré som si zarobil a dá ich ľuďom príliš lenivým alebo hlúpym, aby si ich zarobili.

Som unavený z rečí, že musím platiť viac daní, aby bolo možné „udržať ľudí v ich domovoch.“ Iste, ak by stratili prácu alebo ochoreli, som ochotný pomôcť. Ak si však kúpia krabicový dom za trojnásobok ceny nášho domu za 250 tisíc dolárov, pričom majú len tretinu môjho zárobku, nech im pomocou vlastných peňazí pomáhajú ľavicoví príživníci z Kongresu, ktorí umožnili aby Fannie a Freddie (hypotekárne agentúry Fannie Mae a Freddie Mac) spolu so Zákonom o reinvestíciách do komunity vytvorili [hypotekárnu] bublinu.

Som unavený z rečí, aká je Amerika zlá, ktoré vychádzajú z úst ľavicových milionárov ako Michael Moore, George Soros a hollywoodských bavičov žijúcich v luxuse pretože využili príležitosti, ktoré Amerika ponúka. Ak budú toto robiť tridsať rokov, Spojené štáty budú mať náboženskú slobodu a práva žien Saudskej Arábie, hospodárstvo Zimbabwe, slobodu tlače Číny, zločinnosť a násilie Mexika, toleranciu voči homosexuálom a sloboda prejavu Venezuely. Nie je ten multikulturalizmus krásny?

Som unavený z rečí, že islam je „náboženstvo mieru„, keď môžem každý deň čítať desiatky príbehov o tom, ako moslimskí muži zabíjajú svoje sestry, manželky a dcéry kvôli svojej „rodinnej cti„. Čítam o moslimov, ktorí vyvolávajú nepokoje kvôli ľubovoľným malicherným urážkam. Čítam o moslimoch vraždiacich kresťanov a Židov, pretože nie sú „veriaci“. Moslimovia podpaľujú školy pre dievčatá. Čítam o tom, ako moslimovia kameňujú na smrť mladučké obete znásilnenia smrť kvôli „cudzoložstvu„. Čítam o moslimoch, ktorí mrzačia malým dievčatkám ich genitálie. To všetko v mene Alaha, pretože im to nariaďuje Korán a právo Šaría..

Verím, že „človek by mal byť súdený podľa jeho charakteru, nie podľa farby jeho kože.“ Som unavený z rečí, že na „rase nezáleží“ v post-rasovom svete prezidenta Obamu, keď práve rasová otázka je primárna a dôležitá v nariadeniach amerických senátorov z Illinois pri pracovných pozíciách na základe „pozitívnej diskriminácie„, prijímacích pohovoroch na nižšie stupne univerzít a pri nastavení úrovne pre menšiny na absolvovanie týchto škôl (čo ich v skutočnosti najviac poškodzuje), vládnych zmluvách, tolerancii kultúry násilia v getách a detí vyrastajúcich bez otcov, čo poškodzuje menšiny viac než čokoľvek iné. Myslím, že je super mať černošského prezidenta a že čierne dieťa robí svoje domáce úlohy na stole, kde Lincoln podpísal nariadenie o zrušení otroctva. Želal by som si, aby na mieste čierneho prezidenta bola Condoleezza Riceová, alebo niekto, kto verí viac v slobodu a jednotlivca a menej vo vládu, ktorá chce všetko kontrolovať.

Som unavený zo spravodajských médií, ktoré si myslia, že inauguračné a nadačné výdavky Georga Busha boli odporné, ale myslia si, že trojnásobne vyššie výdavky Obamu boli úžasné. Myslia si, že keď Bush cvičil, zabíjal svoj čas, ktorý mal venovať prezidentským povinnostiam. Avšak Obamove cvičenie sú skvelým príkladom pre verejnosť ako kontrolovať váhu a stres. Médiá skúmali každý riadok vojenských záznamov Georga Busha, ale nikdy nepožadoval, aby dal viceprezident Kerry k dispozícii svoje záznamy. Tie isté média, ktoré odsudzovali kandidátku na viceprezidenta Sarah Palinovú ako príliš neskúsenú, pretože bola guvernérkou dva roky, Obamu s troma rokmi senátorskej praxe vychvaľovali ako potenciálne najlepšieho prezidenta v histórii.

Udivuje vás, prečo ľudia rušia vaše predplatné alebo prepínajú na Fox News? Napoviem vám. V roku 2000 som za Busha nehlasoval, ale médiá a Kerry ma priviedli v  roku 2004 do jeho tábora.

Som unavený z rečí, že kvôli „tolerancii voči iným kultúram“ musíme dovoliť, aby Saudská Arábia v Amerike používala peniaze, ktoré sme im zaplatili za ropu na financovanie mešít a islamských škôl, kde sa káže nenávisť, zatiaľ čo žiadna americká skupina nemôže financovať cirkev, synagógu alebo náboženskú školu v Saudskej Arábii a tam učiť o láske a tolerancii.

Som unavený z rečí, že musíme znížiť životnú úroveň kvôli boju proti globálnemu otepľovaniu, o ktorom nie je povolená diskusia. Moja manželka a ja žijeme v dvojizbovom byte s parkoviskom, pričom do práce to máme päť míl. Vlastníme tiež trojizbovú nehnuteľnosť, kde žije naša dcéra a vnučka. Naša uhlíková stopa je asi 5% viceprezidenta Bila Clintona Al Gora a ste dosť zelení len vtedy, ak ste zelenší než Gore.

Som unavený z rečí, že narkomani sú vlastne chorí a musím im pomáhať pri podpore, liečení a platení za škody, ktoré spôsobujú. Žeby sa na nich z tmavej uličky vrhol gigantický mikrób, schmatol ich a do nosa im napchal biely prášok, zatiaľ čo sa oni pokúšali zo všetkých síl brániť? Nemyslím si, že gay ľudia sa rozhodli byť homosexuálmi, ale som presvedčený, že narkomani si sami vybrali, či budú brať drogy. A som unavený z útokov „moderných“ ľudí, ktorí na mňa hľadia ako na idiota, keď im poviem, že som nikdy neskúsil marihuanu.

Aktualizácia: Ľudia mi písali, že by som mal viac súcitu, ak by sa niečo podobné stalo v mojej blízkosti. To je presne ono. V mojej vlastnej rodine som videl rozvrat následkom alkoholizmu a závislosti od heroínu. Práve kvôli tomu som absolútne netolerantný voči ľuďom, ktorí sú kvôli svojej rozkoši ochotní zničiť ľudí okolo seba.

Som unavený z toho, že sa nelegálni cudzinci nazývajú „pracovníci bez dokladov„, najmä tí, ktorí nepracujú, ale žijú na sociálnej podpore alebo zo zločinu. Čo bude ďalej? Budeme volať obchodníkov s drogami, „lekárnikmi bez dokladov„? A nie, nie som proti Hispáncom. Väčšina z nich sú katolíci a je len niekoľko sto rokov odkedy ma katolíci chceli zabiť za moje náboženstvo. Som ochotný urýchliť udelenie občianstva pre každého Hispánca, ktorý je schopný dohovoriť sa anglicky, nemá záznam v trestnom registri a ktorý je schopný sa sám uživiť bez rodiny na sociálnej podpore, alebo ktorý bude čestne slúžiť tri roky v našej armáde. To sú občania, ktorých potrebujeme.

Aktualizácia: Niekoľko ľudí to zobralo, že som zaujatý proti katolíkom kvôli udalostiam, ktoré sa stali pred 400 rokmi. Aj keď si myslím, že sú buď príliš chúlostiví, alebo to zle pochopili, snažil som sa len povedať, že mám nulový problém s katolíkmi, ktorí chcú prísť do USA, ale že mám veľké obavy z moslimov, keďže príliš veľká časť z nich ma chce zabiť, alebo nanútiť mi ich náboženstvo a ich morálny kódex.

Som unavený hypokritickými liberálmi a novinármi, ktorí by nikdy nemali nosiť uniformu republiky, alebo by nemali nechať svoje deti s postihnutím v blízkosti vojenskej náborovej stanice, aby hanili našu armádu. Oni a ich deti môžu sedieť doma, nadávať na lepších ľudí než sú oni sami a nikdy nemusia robiť rozhodnutia za okolností, keď sekunda delí život a smrť. Stávajú sa vo vojne zlé veci? To sa môžete staviť! Správajú sa niekedy naši vojaci zle? Iste. Je to porovnateľné so zverstvami, ktoré boli taktikou našich nepriateľov za posledných päťdesiat rokov – a stále sú? Ani zďaleka. Takže navrhujem výmenu. Nechám sa podrobiť všetkým poníženiam a zneužívaniu, ktorým boli vystavení teroristi v Abu Ghraib alebo Gitme a kritici sa môžu nechať zajať moslimami, ktorí v Pákistane mučili a sťali Daniela Pearla, alebo moslimami, ktorí mučili a zavraždili podplukovníka námorníctva Williama Higginsa v Libanone, alebo moslimami, ktorí viedli a riadili krvou posiate mučiarenské miestnosti Al-Káidy nájdené našimi vojaci v Iraku, alebo moslimami, ktorí sťali hlavy školákov v Indonézii, pretože dievčatá boli kresťanky. Potom si porovnáme poznatky. Britskí a americkí vojaci sú jediní vojaci v histórii, ku ktorým civilisti prichádzali po pomoc a po potrebné veci, namiesto toho, aby sa skrývali od strachu.

Aktualizácia: Správne som bol niekoľkokrát upozornený, že tu som mal zahrnúť kanadské, austrálske a novozélandské jednotky. Ospravedlňujem sa za vynechanie týchto galantných spojencov slobody.

Som unavený z ľudí, ktorí mi hovoria, že ich strana je plná cnosti a druhá strana je naplnená korupciom. Prečítajte si noviny – podvody sú na oboch stranách. A som unavený ľuďmi, ktorí mi hovoria, že potrebujeme spoluprácu oboch strán. Žijem v Illinois, kde „Illinois Combine“ – mafia demokratov a republikánov spolupracuje harmonicky, aby celé roky okrádala verejnosť. A všimol som si, že daňové podvody v kabinete Obamu sú tiež na oboch stranách.

Som unavený, keď počujem bohatých športovcov, hercov a politikov oboch strán, ktorí hovoria o nevinných chybách, hlúpych chybách alebo mladíckych chybách, keď všetci vieme, čo majú na mysli. Podľa nich ich jedinou chybou bolo to, že sa nechali chytiť. Som unavený z ľudí, ktorí si neustále niečo nárokujú – či už bohatých alebo chudobných.

Keď hovoríme o chudobných, som unavený z rečí, že ľudia s klimatizovanými domami, farebnými televízormi a dvoma autami sa nazývajú chudobnými. Väčšina Američanov to v roku 1970 nemala, ale nevedeli sme, že sme „chudobní.“ Pasáci chudoby musia stále meniť definíciu chudobných, aby udržali tok dolárov v pohybe.

Som naozaj unavený z ľudí, ktorí nemajú zodpovednosť za svoje životy a činy. Som unavený z toho, že zo svojich problémov obviňujú vládu, diskrimináciu či niekoho iného.

Áno, som čertovsky unavený. Ale som tiež rád, že mi je 63. Hlavne preto, že už nebudem svedkom toho, čo tí ľudia urobia so svetom. Len mi je ľúto, že sa toho dožije moja vnučka.

Zdroj: Robert A. Hall

Robert A. Hall je vojnový veterán z Vietnamu, ktorý bol päťkrát zvolený za senátora v americkom štáte Massachusetts.

Robert A. Hall počas svojej politickej kariéry

Svoje blogy píše na na adrese www.tartanmarine.blogspot.com

Herec Robert D. Hall nemá s bývalým senátorom nič spoločné.

A ľudom, ktorí hovoria, že Robert A. Hall je mŕtvola, mal by konečne zomrieť a viac na svete nesmradiť, pán Hall odkazuje, že má IPF (smrteľná choroba idiopatická pľúcna fibróza), takže im čoskoro vyhovie…

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This