Radikalizmus fanatikov nového poriadku môže byť aj diverziou bývalej KGB

Jurij Bezmenov, ex-agent KGB, už v roku 1984 hovoril o taktike rozložiť Západ myšlienkou boja za ľudské práva.
Cieľom je vraj kolaps spoločnosti, aby mohla byť nastolená normalizácia. Bojovníci za ľudské práva majú byť potom popravení.

[sociallocker][/sociallocker]

Juruj Bezmenov je bývalý novinár a informátor KGB, ktorý prešiel na druhú stranu. Pracoval v agentúre RIA Novosti, kde 3/4 pracovníkov boli agenti KGB. Bol pridelený do Indie, kde bol informátor KGB, ktorá pomáhala dostať sa na významné pozície prosovietskym lídrom.

Po roku 1968 a invázii Varšavskej zmluvy do Československa začal vnímal socializmus ako totalitný systém a v roku 1970 ušiel na západ. Pod menom Tomas D. Schuman, Bezmenov napísal knihu „Love Letter to America„. Počas celého života varoval pred rozkladným vplyvom KGB. Umrel v roku 1993 za záhadných okolností.

Až so zarážajúce presnosťou v starom videozázname rozhovoru popisuje súčasnosť. Bezmenov už dokonca vtedy použil termín „social justice warriors“ (v preklade bojovník za ľudské práva – dnes často zkracované ako SJW). Napriek veľmi presnému popisu dnešnej situácie neodhadol časový rámec, kde situácia nevyzerá až tak katastroficky.

Je nutné si však pripomenúť, že pôsobenie KGB bolo reálne. Fantastické vystúpenie anglického poslanca v Europarlamente Nigela Faragea odhalilo nahú pravdu o vedení celého projektu Únie. Je to jednoducho marxistický projekt. Je to dielo, ktoré dnes vedú ľudia drasticky ovplyvňovaní celé desaťročia totalitnou ideológiou.

Európska Únia je pre tých, ktorí v roku 1989 túžili po slobode návrat do inej formy toho istého. Totlitné ideológie menia formu ale nie podstatu. Dôležitá je strata slobody, o ktorú prichádzame kvôli tomu, že sa musí plniť „vyššie dobre„.

Naše deti už nie sú naše, stále viac o nich rozhoduje štát, rodina je nefunkčná, pretože jeden z rodičov sa nemôže venovať rodine kvôli prežitiu. Naša krajina už nie je naša, kto v nej bude žiť, chce rozhodovať skupina neomarxistov na čele Únie.

Bezmenov o pôsobení KGB

Úryvok z dlhšieho rozhovoru (s CZ titulkami):

Povedal, že ľudia majú falošnú predstavu o fungovaní tajných služieb a ich agentov, keď si ich činnosť predstavujeme ako vo filme James Bond. Tak vraj vyzerá len asi 15% aktivít tajných služieb. Väčšina zdrojov je venovaná na ideologickú subverziu, dodáva.

Tá má mať štyri hlavné fázy:

  1. Demoralizácia
  2. Destabilizace
  3. Kríza
  4. Normalizácia

Bezmenov ako príklad uviedol normalizáciu v ČSSR v 1968, kedy tu nabehli tanky Sovietskeho zväzu. Tá bola zavŕšením – otvoreným nastolením totality.

V rozhovore z roku 1984 uviedol, že USA smerovala už vtedy do druhej fázy. K destabilizácii.

Prvú fázu už mali podľa neho Spojené štáty údajne skoro za sebou 

pozn.ed. – Aj keď vlastne dnes už poriadne presluhujú. Ukážkovým príkladom bude asi Hillary Clintonová, ktorá vo svojej dizertačnej práci analyzovala aktivity radikálneho anarchistu a sama sa označovala za jeho priateľa. Údajne netušili, že sa im podarí až do takej miery kontaminovať celé USA.

Marxistickí profesori mali byť do amerických univerzít dosadení v časoch Hippies. Z tých sa stali yuppies, ktorí prešli do akademického sveta, biznisu a médií.

Nie fašizmu! Nie Trumpovi!

Bezmenov tvrdí, že pre demoralizáciu je potrebná jedna generácia (minimálne 15-20 rokov) až kým sa indoktrinované deti nakoniec dostanú k moci.

pozn.ed. – na Slovensku sme práve v tejto fáze demoralizácie (debilizácie?). Od roku 1989 začalo tvrdé ovplyvňovanie celej populácie a dá sa povedať, že posledných 20 rokov je celá generácia vychovávaná v tomto duchu. Dnešní tridsiatnici sú už ľudia – podnikatelia, štátni zamestnanci , pracovníci mimovládok – ktorých myslenie je naprogramované deštruktívnym spôsobom. Pomaly sa dostávajú na dôležité vedúce a riadiace pozície.

Pre Spojené štáty uvádza Bezmenov, že sú v stave destabilizácie. Na to sa vraj dokonale hodia ľavičiari. Ide prevažne o ekonomickú destabilizáciu. Sľuby raja na zemi, ktoré položia ekonomiku na kolená. Ako protilátku toho všetkého uviedol patriotizmus, národné hodnoty a rodinu. Tie boli rozvrátené a relativizované. A to je skutočne to, čo je obzvlášť dnes v roku 2018 vidieť, až to bije do očí rôznymi absurditami.

Aj tu sa Bezmenov mýli. Hoci môžeme voči USA vyťahovať čokoľvek, víťazstvo Trumpa s konzervatívnymi heslami dokazuje, že krajina má silné neliberálne korene. Rozhodne do stavu destabilizácie nedospela, keďže ešte nebola úspešne zavŕšená etapa demoralizácie.

Potom po vzniknutej celonárodnej kríze má prísť normalizácia.

S nastolením normalizácie budú vraj bojovníci za ľudské práva popravení

A to z toho dôvodu, že ako užitoční idioti svoju úlohu už splnili. Teraz by im boli nielenže nanič ( „ich prekrásne predstavy o rovnosti“ už by novú totalitu nezaujímali), ale dokonca by boli rizikom. Možno totiž s istotou predpokladať, že by sa bojovníci za ľudské práva presunuli do odboja voči tejto novej totalite.

Ich tragické precitnutie a hnevu, čomu napomáhali, by ich vraj nutne viedlo do veľmi rozzúreného disentu. Nové vedenie totality bude hneď vedieť koho popraviť ako prvého.

pozn.ed. – aj tu Bezmenov zrejme čerpá z príbehu Československa, kde vpád vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 zrútil u mnohých fanatických prívržencov nového poriadku ilúzie o lepšom svete. Stali sa z nich zaprisahaní nepriatelia nového normalizačného vedenia

Netreba si asi naozaj lámať hlavu, ako skĺbiť toleranciu LGBTXY s islamom atď. Zjavne sa ani nepočíta, že by raz mohol úplný multikulturalizmus fungovať. Nastúpi normalizácia a SJW budú popravení spolu s homosexuálmi a kýmkoľvek nepohodlným alebo „nesprávnym„.

Zaujímavé bolo, ako rozprávanie Bezmenova z roku 1984 popisuje dnešné veľké témy boja za ľudské práva kadečoho, relativizáciu rodiny ustanovením homosexuálnych „manželstiev“ atď. Je to teda všetko marxistické sprisahanie?

Bezmenov v 70 rokoch utiekol zo Sovietskeho zväzu a snažil sa na tento plán upozorniť Američanov.

Konzervatismus nás může ochránit

Ako obranu proti tejto ideologickej subverzii uviedol konkrétne patriotizmus a obranu rodiny.

Veľké šialené ideológie asi vždy bývajú internacionalistické. Rozbíjajú národy aj rodinu. V ústredí stoja ideológie, ktorým nesmie stáť nič v ceste. A skutočne napríklad americká Antifa často svoje násilia obhajuje bojom s „náckami“ a že naopak môžeme byť radi, že to robia za nás. A nerešpektujú sa hranice.

Podľa SWJ máme oporu máme hľadať v globálnej transcendentnej ideológii ( „solidarita“, „európske hodnoty“, „humanita“, …). Nie v národe alebo rodine.

Krásne by to sedelo na súčasnosť, kde práve najviac bité sú akékoľvek tendencie na obranu vlastných národných tradícií ( „náckovia!„) a rodiny ( „homofóbovia!„).

Český poslanec Benda za ODS to povedal dobre – homosexuálne manželstvo ohrozuje základy rodiny. To neznamená mať niečo proti homosexuálom. To by bolo stupídne. Ale štát chce podporovať tradičnú rodinu pre ochranu vlastnej existencie (len muž a žena môžu splodiť dieťa). Homosexuáli si zaslúžia toleranciu a ich cesta určite nie je jednoduchá, ale to neznamená nutne uzákoniť pre nich finančné výhody, ktoré vyplývajú z manželstva.

Oči množstva demonštrantov vyzerajú akoby boli v tranze

Jurij Bezmenov: Obete psychologickej vojny nie sú schopní vidieť fakty

Pomerne obšírne Bezmenov vysvetľoval, ako sú bez ohľadu na vlastnú inteligenciu obete zmanipulované natoľko, že nie sú schopní vidieť fakty, aj keby na nich doslova „pršali“. Až keď im „topánka vojaka rozdrví kosti“ uveria.

pozn.ed. – opäť príklad Československa z roku 1968, ktoré pre mnohých komunistov znamenalo precitnutie zo sna

A skutočne presne taký dojem mám z ľavicovej argumentácie. Diskusiu vlastne odmietajú a fakty ignorujú. Množstvo demonštrantov vyzerá aj vizuálne akoby boli v akomsi tranze.

Zdroj: Na motívy Svobodné noviny

 


Publikovaný

v

,

od

Značky: