Vyberte položku Stránka

Putin sa nemôže prestať smiať, keď minister navrhuje, aby Rusko exportovalo bravčovinu do moslimskej väčšinovej Indonézie (VIDEO)

Putin sa nemôže prestať smiať, keď minister navrhuje, aby Rusko exportovalo bravčovinu do moslimskej väčšinovej Indonézie (VIDEO)

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň vybuchol do smiechu po tom, čo minister poľnohospodárstva počas stretnutia navrhol, aby Rusko začalo vyvážať bravčové mäso do prevažne moslimskej Indonézie. Počas rokovania, ktoré sa konalo v piatok, minister Alexander Tkachov porovnal ruského  vývozcu s Nemeckom a navrhol spôsob, ako zvýšiť zámorský obchod.

„Nemecko vkladá polovicu svojho bravčového mäsa do exportu. Pozrite sa na tie počty: Za rok je vyrobené päť a pol milióna ton bravčového mäsa a z toho sú takmer tri milióny ton vyvážané do všetkých krajín vrátane Číny, Indonézie, Japonska, Kórey a tak ďalej, „povedal minister Alexander Tkachov.

 

 

 

Putin na to odpovedal, zatiaľ čo sa začal smiať: „Indonézia je moslimská krajina. Tam bravčové mäso nejedia.“ Tkachov potom zavtipkoval, že ho jesť budú, načo prezident odvetil: „Nie, nebudú,“ a smiechom si zakryl tvár rukami.

Tkachov neskôr objasnil svoje pripomienky a povedal, že myslel Južnú Kóreu, nie Indonéziu. Ruské médiá minulý mesiac uviedli, že ruské poľnohospodárstvo začalo „prekvitať“ potom, čo Čína a Venezuela naplánovali zvýšiť dovoz ruskej pšenice.

Z ruského Novosibirsku boli minulý týždeň do Číny dodané štyri tisícky ton pšenice, objednávka bola spracovaná čínskym potravinárskym gigantom COFCO.

„Spoločne s našimi dodávateľmi mienime diskutovať o tom, ako najlepšie vyhovieť dopytu čínskych mlyníc. Chceme sa dozvedieť viac o produkcii a kvalite ruskej pšenice, aby sme sa pripravili na rozšírenie dovozu, „

povedal generálny riaditeľ spoločnosti COFCO Ma Lijun.

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Pin It on Pinterest

Share This