Ešte ani vláda nie je a už tu máme prvý hlúpy vládny návrh za 10 miliónov.

Podľa návrhu bude občan povinný okrem koncesionárskych poplatkov pre  RTVS platiť zo svojich daní aj iné a to privátne médiá.

Tie po novom majú za 10 miliónov € ročne z našich daní strážiť verejných činiteľov aby sa nenechali korumpovať.

To ale v praxi nemôže efektívne fungovať, veď predsa novinári nemajú policajné právomoci. Odhaľovanie trestnej činnosti korupcie vyžaduje policajný spôsob práce, policajné metódy a prostriedky, napríklad odposluchy.

Novinár je limitovaný zákonnými možnosťami, prístupom k verejne dostupným informáciám a ak by sa chcel veci venovať viac tak veľmi ľahko poruší celú radu §, napríklad tých na ochranu súkromia.

Teoreticky by novinári mohli fungovať ako agenti provokatéri typu Bretschneidera zo Švejka ale aj výsledky by boli podobné ako podala za švejkových čias c. k. armáda

Čo dokáže o konkrétnej korupcii zistiť novinár, to za rovnaké peniaze oveľa efektívnejšie zistí odborne zdatnejší policajt.

Vyhľadávanie korupcie  je záslužný čin, len ja ako občan si na túto službu platím represívne zložky štátu a ako občan nemám záujem si za to platiť novinárov.

Aj keď polícia na Slovensku požíva veľmi nízku mieru dôvery obyvateľov, tak mainstreamoví novinári ju majú ešte nižšiu. Ak by tak nebolo, boli by víťazmi volieb progresívci.

Ak bude nasledovať jeden takýto „chytrý“ vládny návrh za druhým, tak zlaté časy, keď štátnu kasu ešte ako tak strážili smeráci.


Publikovaný

v

od

Značky: