Protest proti Kotlebovcom v Piešťanoch bol miestami agresívny.

Presnejšie povedané, mal svoje kľudnejšie aj agresívnejšie fázy.

Otázka je, komu bolo jeho posolstvo vlastne určené. Keď sa pani v rokoch dozvie na ulici od protestujúcej mládeže, že je stará fašistická ku***, ťažko predpokladať, že ju tie slová presvedčia voliť Progresívne Slovensko.

Na trucpodniku bolo vidieť kandidáta Progresívneho Slovenska Dominika Hatiara minimálne ešte dvoch ďalších. Rovnako bolo vidieť dodávku polepenú znakmi Progresívneho Slovenska, ktorá sa musela tiež predrať cez protestujúci dav.

Protestujúci nedodržali to, čo uviedli v oznámení, že ich protest bude prebiehať na Námestí Janka Kráľa, ale zablokovali ulicu Alexandra Dubčeka, teda miesto pred budovou, kde sa konal míting.

Po 2x blokovali dodávku usporiadateľov mítingu a spôsoboli na nej aj menšiu škodu, poškodili zrkadlo (video). Stupňujúcu agresivitu protestujúcich musel vyriešiť príslušník PZ. Problémy mali aj iné autá a tak polícia ulicu z oboch smerov uzavrela.

Časť ľudí čo sa chceli ísť pozrieť na míting sa naň vďaka protestujúcim progresívcom nedostala ale napriek tomu kapacita sály nestačila pre všetkých záujemcov.

Protestujúci progresívci svoj míting o 19:00 rozpustili, ale minimálne tretina tam ostala a vyprevádzala účastníkov mítingu rôznymi a veľa krát neslušnými výkrikmi.

Či práve toto účastníkov mítingov namotivuje nevoliť Kotlebovcov ale Progresívcov, to sa ukáže za volebnou plentou.


Publikovaný

v

od