Vyberte položku Stránka

Prezident Andrej Kiska sa nám práve vyfarbil

Prezident Andrej Kiska sa nám práve vyfarbil

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa nám vyfarbil Pred niekoľkými minútami takto na sociálnej sieti deklaroval svoj postoj k blížiacim sa prezidentským voľbám a ukázal nám svojho favorita z radov politickej strany Progresívne Slovensko.

[sociallocker][/sociallocker]

Musel, nedalo mu.

Nie, že by sme všetci na to nečakali a nevedeli, kto je ten vyvolený, ale Kiska cítil potrebu rozptýliť všetky prípadné ilúzie o jeho nadstraníckosti a nestrannosti. Toto trápne a neprofesionálne gesto pôsobí o to smiešnejšie, že prichádza niekoľko hodín po tom ako sa proti kandidátka pokúsila vymaniť spod Kiskovho vplyvu a naznačila, že sa s Kiskom v budúcej politike nepočíta.

Včera, v debate DenníkaN sa známa novinárka Monika Tódová spýtala, či by Kiska aj po svojom daňovom delikte mal zostať v straníckej politike. Čaputová odpovedala, že ona by sa stiahla.

Ja by som do politiky nešla, hoci si ho ako politika vážim. Pre mňa by to bola prekážka,“ vyhlásila Čaputová.

Toto je dosť zaujímavá, no očakávaná reakcia. Čaputová sa tým pomerne ostro vyhranila voči súčasnému prezidentovi, hoci ešte niekoľko dní dozadu tvrdila všetkým, že Kiska je jej vzorom a chce pokračovať v jeho šľapajách.

Čo sa teda zmenilo?

V prvom rade si treba uvedomiť, že Zuzana Čaputová je stranícka kandidátka. Jej stranou je kontroverzná ultraliberálna fanatická strana Progresívne Slovensko, ktorej je podpredsedníčkou. Tejto mimoparlamentnej strane robil doteraz reklamu a užitočného idiota pán prezident Andrej Kiska a očakávalo sa, že po skončení jeho pôsobnosti v úrade sa sám Kiska postaví na jej čelo a povedie stranu pod zástavou „slušnosti“ do volieb. Tým, že sa Čaputovej a Progresívnemu Slovensku podarilo z predvolebnej kampane „odpárať“ Mistríka, dostalo sa jej nebývalého priestoru v médiách, otvorili sa pre ňu a pre stranu koridor k víťazstvu. Dostali sa do štádia, kedy sa Kiska so svojimi daňovými a pozemkovými problémami stal pre Čaputovú toxický. Spájanie s ním jej skôr škodí, ako pomáha.

Pomerne presne to pomenoval a predpovedal vo svojom komentári na tento týždeň aj politológ Roman Michelko, tu

Po tom, čo progresívci nepostavili na svoju kandidátku do europarlamentu žiadneho človeka z prezidentského paláca – Bútoru, Krpelana či Baťa a po vyjadrení Čaputovej, jasnému posolstvu smerom ku Kiskovi, že sa s ním ďalej neráta, je Kiskova karikatúra s prilepeným odkazom „Volím Čaputovú“ iba trápnym, vlezlým gestom, snahou sa vtierať a vnucovať niekomu, kto už o neho nejaví záujem. Smiešnym, zúfalým otravovaním voličov, prejavom nekompetentnosti. A naivným nepochopením toho, že Kiska dnes nikoho nezaujíma a progresívci už majú Kisku nového – Čaputovú.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This