Vyberte položku Stránka

Prečo nevyhostíme britského diplomata? Je život Alfieho menej ako život Skripala?

Prečo nevyhostíme britského diplomata? Je život Alfieho menej ako život Skripala?

Počas dnešného vysielania Medzipriestoru nám prišiel do redakcie mail od naštvaného poslucháča, ktorý uverejňujeme v plnom znení, nakoľko bol odoslaný aj oficiálnym orgánom, ako otvorený list.

Vysielanie Medzipriestoru

Pripomeňme si ešte to že podobne ako u nás existuje kvórum na referendum tak v Británii existuje kvórum pre petíciu voči hlave Anglicka – kráľovnej Alžbete Druhej. Napriek tomu že za približne deň nazbierali viac ako požaduje kvórum, nazbierali cca 200 000 podpisov namiesto minima 150 000, Jej kráľovská výsosť použila taktiku mŕtveho chrobáka a nereagovala. V diskusiách zaznievali hlasy že mohla zareagovať aspoň ako matka a žena stojaca nad hrobom, ktorá niečo už prežila vrátane svetovej vojny, ale jej mlčanie trvá aj naďalej. Pričom ako hlava Anglicka a hlava anglikánskej cirkvi nesie nielen politickú, ale hlavne morálnu zodpovednosť za to, čo sa deje.

[sociallocker][/sociallocker]

Naopak hlasno trvajú oslavy narodenia nového kráľovského potomka.  Ten kontrast medzi oslavou narodenia princa a odsúdením obyčajného chorého chudáka chlapca na smrť britským súdnictvom, je ako vystrihnutý z Dickensa. Preto je vhodné osloviť zástupcu anglickej koruny na Slovensku – britského veľvyslanca, ako to urobil aj náš poslucháč a čitateľ.

Veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska

Panská 235/16

81101 Bratislava

Bratislava 24.apríla 2018

Otvorený list a prejavenie zdesenia

Vážený pán veľvyslanec jej veličenstva kráľovnej Veľkej Británie a Severného Írska,

Dnes ráno som si prečítal informáciu, že vo Veľkej Británii lekári odpojili od prístrojov malého chlapčeka Alfieho Evansa. Urobili to s tvrdením, že chlapček isto neprežije ani niekoľko minút. Rozhodnutie si nechali potvrdiť súdom. Rozhodnutie urobil sudca Hayden. Urobili to napriek tomu, že Talianska republika udelila chlapčekovi Alfiemu občianstvo s úmyslom poskytnúť mu naďalej lekársku starostlivosť. Tento príbeh je o to desivejší, že proti odpojeniu protestovali Alfieho rodičia, ktorí naopak chceli v liečbe pokračovať v Taliansku.

Počas konferenčného hovoru sudca Hayden potvrdil svoje predchádzajúce rozhodnutie. 23.apríla2018 asi okolo 22,00 chlapčeka odpojili od prístrojov. 24.apríla 2018 o 8,00 chlapec stále žije, dýcha bez podpory a trpí tým, že ho stále nechávajú bez jedla a vody. O 8,00 prichádza správa, že na naliehanie otca mu podali tekutiny, lebo by to bolo usmrtenie vyhladovaním a od smädu. Rodičia si dieťa nemôžu zobrať, lebo ho strážia v nemocnici policajti. Načo, aby umrel, ako určil sudca? Strašné.

Pán veľvyslanec Andrew Garth, 14.apríla 2018 ste Slovensko osobne informovali o sklamaní z toho, že sa Slovensko nepridalo k akýmsi „spojencom“ v kauze Skripaľ. Vraj aj my sme mali vyhostiť ruských diplomatov. Skutočne? Vy nám chcete vstupovať do svedomia?

Dnes tu máme prípad, ktorý je – a to zdôrazňujem – šokujúci. Váš štát v mojich očiach padol oveľa hlbšie, ako nacistický štát, ba dokonca hlbšie ako komunistické štáty. Žiadny z týchto štátov nemal totiž zákon, podľa ktorého by ostentatívne a verejne konal proti vôli rodičov a upieral zdravotnú starostlivosť ba dokonca život.

V titulkoch čítam: „Británia je na nohách! Vojvodkyňa Kate porodila.“ Tony Appleton, londýnsky hlásnik v naškrobenom historickom oblečení pred Nemocnicou svätej Márie slávnostne oznamoval, že manželka princa Wiliama, Catherine, porodila. V inej nemocnici zatiaľ odpájajú od prístrojov iného chlapčeka… Noviny zároveň ako dôležitú vec riešia šaty princeznej. To je zvrátené.

Urputný boj o  život „cudzincov“ Skripaľovcov sme mohli sledovať všetci. Podľa orgánov vášho štátu boli zasiahnutí smrteľným jedom. Zápasili ste o ich životy, napriek tomu, že jed bol smrteľný. A vy nemilosrdne a bohorovne zbavujete života malého chlapčeka rozhodnutím vašich lekárov a vášho sudcu Haydena napriek naliehaniu rodičov o prevoz do Talianska. Toto je prejavom selekcie podobnej tej nacistickej.

Podnietite raketový útok, na ktorý, a to už dnes vidí každý, si vymyslíte príčinu a vinníka.

Vaša kráľovná je zároveň najvyššou predstaviteľkou anglikánskej cirkvi. Nepočujem ju protestovať v prospech života tohto neviniatka chlapčeka. To už naozaj anglikánom nezáleží ani na nevinnom živote? Neprotestuje kráľovná voči výroku lekárov a súdu? Nežiada nejaké mimoriadne opatrenia? Pretože ste reprezentant hlavy vášho štátu – kráľovnej Elizabety II., na tieto otázky žiadam od vás odpoveď!

Žiaľ naša vláda, poslanci a prezident sú úplne nemožní, preto to, čo majú urobiť oni, konám aspoň formálne ja osobne. Vzhľadom na obrovské pochybnosti, ktoré osobne voči Vám prechovávam a vzhľadom k zločinnému režimu, ktorý preukázal svoju zločinnosť odpojením chlapčeka Alfieho od prístrojov, by som Vás mal vyhostiť. Nakoľko to nie je možné, tak Vás aspoň osobne žiadam o odchod zo zastúpenia Veľkej Británie v Slovenskej republike.

S pozdravom

Gabriel Smatana

Remeselnícka 16, 83106 Bratislava

P.S.1: Pán veľvyslanec Garth sám pre seba som vás vyhostil, pre mňa už nie ste hosťom.

P.S.2: Zároveň ďakujem orgánom Talianskej republiky za všetku snahu o život a zdravie Alfieho Evansa.

P.S.3: Hanbím sa za nečinnosť všetkých politikov Slovenskej republiky. V rozpore s našou ústavou, ktorá považuje každý ľudský život za hodný ochrany, verejne neprejavili ani len ochotu sa prípadom zaoberať.

Na vedomie:

Veľvyslanectvo Talianskej republiky

Úrad vlády Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky

Kancelária prezidenta Slovenskej republiky

Konferencia Biskupov Slovenska

TKKBS

Hlavné Správy konzervatívny denník

Slobodný vyber

Slobodný vysielač

Dnes už vieme že chlapec prežil od pondelka 23.4.2018 22:00, kedy bol odpojený od prístrojov s tým že vraj do troch minút zomrie, až do soboty rána 26.4.2018 2:30. Je zjavné že nešlo o prípad odpojenia človeka ktorý zomrel a je už len umelo udržiavaný pri živote ale o živého chlapca hoci vážne a zrejme nevyliečiteľne chorého, ktorý MUSEL zomrieť, pretože systém tak rozhodol. Je to závažný precedens anglického práva, ktorý mení ochranu a posvätnosť ľudského života od samého základu.

Na jednej strane masový vrah Breivik sa sťažuje že chce v base nový Playstation (a dostal ho) a na druhej strane nevinný chlapec nedostal šancu ani sa dožiť dvoch rokov, pretože by to pre nemocnicu znamenalo nepríjemné papierovačky. Človek mimovoľne prevracia oči: Kde to vlastne, v akej dobe žijeme? Kam smeruje táto nová ideológia? Kam smeruje táto dnešná kultúra smrti? Aké tabu prelamuje toto nové Overtonovo okno?

Záver:

Pointa spočíva v tom, že rozsudok súdu bol vynesený na základe tvrdenia lekárov, že chlapec ma mozgovú smrť a nie je schopný samostatne prežiť ani tri minúty bez prístrojov. Napriek tomu, že realita ukázala, že toto tvrdenie nezodpovedá skutočnosti, kedže chlapec prežil bez prístrojov viac ako päť dní, súd nebol schopný zmeniť rozsudok smrti pre chlapca a dokonca ani nedovolil aby bol prevezený do inej nemocnice ktorá bola ochotná chlapca ďalej liečiť. Súd trval na svojom stanovisku, že chlapec musí zomrieť pretože tak znie výrok súdu, a hotovo. Dokonca ani Európsky súd pre ľudské práva nebol ochotný sa prípadom zaoberať a nepriamo tak potvrdil výrok britskej justície. Chlapec nemá právo na svoj život, má právo už len na svoju smrť.

Oprava:

v článku bolo pôvodne uvedené „v pondelok 21.4.“ čo bolo opravené na správny dátum pondelok 23.4. Aj čas smrti bol upresnený na 2:30 namiesto 2:35. Za preklepy sa ospravedlňujeme

 

 

PS ilustrácia článku

na ilustračnom obrázku je britský veľvyslanec s jeho vlastnými čerstvo narodenými deťmi – snímka z FB

PPS petície na internete

nemecká petícia

anglická petícia ku kráľovnej

PPPS ďalšie linky

https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/live-alfie-evans-dead-tributes-12416526

Alfie Evans’s final moments revealed with dad Tom ‘giving dying tot mouth-to-mouth’ as supporters claim they saw boy’s face in the clouds

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This