Kauza otvárania listov a zásielok v parlamente poukazuje na zvrhlosť tejto vlády, ktorá pod zámienkou bezpečnosti a boja proti extrémizmu nielen otvára listy poslancov, ale ich aj číta.

Fajn. Lenže z tejto istej Národnej rady, z radov opozície som nezachytil rovnaký frenetický odpor voči zámerom Európskej Únie, ktorá pod zámienkou bezpečnosti chce otvoriť listové tajomstvo a umožniť vstupovať bezpečnostným orgánom do mailovej a chatovej korešpodencie. Ničím sa to nelíši. Ale dokonale to ukazuje na dvojtvárnosť opozičnej, ale aj koaličnej elity. Oni radi nariaďujú pre voličov, obyčajných ľudí čokoľvek, čo nepostihne ich. Porušovanie listového tajomstva je predsa niečo, čo sa dá krásne odôvodniť extrémistickým protiústavným zákonom, ktorý v bratskej zhode podporila koalícia aj opozícia. Akonáhle sa však pod hľadáčikom obmedzení a porušovania slobôd ocitnú aj oni, v tom momente vyskočia ako čertík z krabičky.

Netýka sa to len korešpondencie a konverzácie. Je to aj o práve na osobnú obranu. Aj tu chcú zobrať občanom z rúk prostriedky. Vraj sa zbrane musia  dostať pod kontrolu. Smiešne. Ako keby zločinci používali oficiálne registrované zbrane. Lenže politikov a elity sa tento zákon nedotkne. Oni totiž majú vlastnú ozbrojenú ochranku. Ale občan si bude musieť zaobstarať zbrojný pas aj na obyčajnú rúru s knôtom, ktorá sa len v záchvate bujnej predstavivosti nazýva pištoľou.

A nakoniec netreba zabudnúť ani na migrantov. Žiť v „multikultúrnej“ štvrti by sa pánom z horných desaťtisíc asi nepáčilo. Ale nám to kľudne naordinujú a zavrú násilím ústa každému, kto sa vzoprie. Aby toho nebolo dosť, ešte začnú školiť aj deti od predškolského veku o „krásach“ multikultúry a homosexuality, či o zvrhlosti pôvodnej kultúry európskych národov.

Úprimne? Je to jeden za osemnásť a druhý bez dvoch za dvadsať. Predstavitelia Smer-SD a SNS, ktorí nariadili kontrolu pošty poslancov by mali skončiť definitívne. Nielen ako poslanci, ale aj ako slobodní ľudia. Je to trestný čin. Ale rovnakú zodpovednosť a rovnaký postih si zaslúži každý, kto schvaľuje, podporuje a zavádza zákony, ktoré obmedzujú slobody a práva ľudí.