Vyberte položku Stránka

Poslanec Blaha si myslí, že extrémistických novinárov treba začať úplne ignorovať

Poslanec Blaha si myslí, že extrémistických novinárov treba začať úplne ignorovať

Poslanec za stranu Smer-SD Ĺuboš Blaha sa vyjadril k téme kádrovania zo strany tzv. „slušných novinárov„. Podľa jeho statusu na sociálnej sieti, je nutné sa im postaviť na odpor, prestať im dávať rozhovory a nekomunikovať s nimi.

[sociallocker][/sociallocker]

Ľuboš Blaha navrhuje blokádu extrémistov v médiách

Dovoľte mi zablahoželať Marekovi Ťapákovi za rozhovor s Miroslavou Kernovou na stránke O médiách. Lepšiu reklamu medzi normálnymi ľuďmi mu pani Kernová nemohla urobiť.

Ja som o názoroch pána Ťapáka predtým vôbec nevedel a okamžite si získal moje sympatie. Aj vďaka tomu, že Kernová v rozhovore vyznieva ako boľševický prokurátor Urválek, ktorá by Ťapáka najradšej upálila za to, že má iný názor ako ona, jej manžel z Denníka N a spolu s nimi nepočetná, no zato nesmierne hlučná a arogantná skupinka bratislavských liberálnych pseudointelektuálov.

Týchto pár liberálnych krikľúňov á la Kernová či Hanzelová je presvedčených, že pochody za „slušné Slovensko“ boli prejavom čírej spontaneity, ktorú vyprodukovala karmická láska a vesmírna pravda, stelesnená v stredoškolskej študentke Farskej, zatiaľ čo zvyšok Slovenska vychádza z presvedčenia, že išlo o účelovú politickú hru, v ktorej zohrali významnú úlohu zahraničné mocnosti a neoliberálne mimovládky. Práve tieto názory prezentuje aj Ťapák, ktorý úplne normálne a slušne reaguje na Kernovej útoky a ešte jej aj kráľovsky naloží slovami: „Pán Boh vás neoznačil, že ste nositeľkou pravdy.“ Tlieskam. To sú tie momenty rozhovoru dvoch ľudí, počas ktorých tá hlúpejšia osoba práve dostala šach-mat.

A potom prichádza chvíľa, kedy všetko stíchne, dejiny sa zastavia a bohovia čakajú so zatajeným dychom na Kernovej definíciu demokracie.

A ono to príde: „Demokracia podľa mňa je, že novinári a hlavne verejnoprávne médiá by nemali dávať priestor webom, projektom, ktoré šíria klamstvo, dezinformácie.

Pani Kernová práve neprešla maturitou, pretože si neosvojila ani základné učivo Náuky o spoločnosti na stredných školách. Pretože jej bláznivá „definícia“ demokracie sa ani neobtrela o skutočné vymedzenie tohto pojmu. Ak nejaká teória demokracia hovorí o obmedzovaní slobody médií a iných názorov, tak potom jej autor musel byť JUDr. Urválek.

Slávny stalinský prokurátor bol určite rovnako ako Kernová presvedčený, že ak mal niekto iný názor, tak to bolo iba preto, že šíril klamstvo, dezinformácie a slúžil iným mocnostiam. Jediný rozdiel je v tom, že Urválek nemal potrebu označovať toto svoje presvedčenie za definíciu demokracie a vystačil si s pojmom „diktatúra proletariátu„. Pani Kernová ide v tomto ešte ďalej a my sa môžeme iba zvedavo pýtať, či má táto teta vôbec maturitu a ak áno, tak, preboha, kto jej ju daroval.

Ale bez žartov, priatelia. Myslím, že to, čo predvádza Kernová a jej kolegovia z pravicových médií, začína mať silný nádych totality. Ak niekto chce obmedzovať slobodu slova kvôli útokom na iné rasy, dokážem to pochopiť, pretože fašizmus je číre zlo, proti ktorému musí bojovať každá psychicky zdravá ľudská bytosť. Nikto nemá právo ubližovať iným za to, že sa narodili s nejakými vlastnosťami alebo majú iný názor. Ale ak niekto chce obmedzovať slobodu slova len preto, že podľa neho názor niekoho iného neobhajuje „naše pravdy“ a „naše informácie„, tak je sám na najlepšej ceste k tomu stať sa fašistom a totalitárnym extrémistom. Pretože chce ubližovať za iný názor.

Kernová a spol. šikanujú ľudí za to, že majú iný názor – alternatívny názor, ktorý nikomu neubližuje. A to je v demokratickej spoločnosti dôvodom na to, aby sme pani Kernovú označili za osobu s totalitnými sklonmi a vytlačili ju na okraj verejnej diskusie. Ako posledného nácka.

Mnohokrát som počul, že ako politici by sme mali ignorovať extrémistické médiá, ktoré šíria nenávisť a dezinformácie. Myslím, že by sme sa nad tým mali vážne zamyslieť a prestať dávať rozhovory a reakcie liberálne-pravicovým či neokonzervatívnym médiám, ako sú Denník N, SME, Aktuality, .týždeň, ale aj ohováračská stránka pani Kernovej O médiách. Tieto médiá šírili klamstvá americkej propagandy o tom, ako sú v Iraku zbrane hromadného ničenia a dodnes šíria podobné klamstvá proti Rusku, proti ľavici, proti rôznym nepohodlným režimom.

Šíria nenávisť voči iným názorom, prenasledujú režimových disidentov, s urválkovskou agresivitou útočia na každého, kto vybočuje z prúdu. Sú to príslušníci orwellovskej ideopolície, ktorí nálepkujú ľudí za iné názory a ničia cudzie životy za to, že má niekto svoju pravdu, svoje presvedčenie, svoje postoje. Dnes útočia na Ťapáka, na Chmelára, na Škvrndu, na Blahu… zajtra budú útočiť na vás.

Sú to nepriatelia slobody. A ako takí by mali byť postavení na roveň neonacistov. Ak niekto útočí na slobodu myslenia, prenasleduje za iný názor a nenávidí všetkých, ktorí nevyznávajú jeho ideológiu, potom má veľmi blízko k fašizmu. Staré známe – ak niečo vyzerá ako kačka, chodí ako kačka, kváka ako kačka – je to kačka. Platí to pre Kernovú, Hanzelovú, Hríba, Schutza a ďalších nepriateľov slobody. Sú nebezpeční a platí na nich to isté, čo na fašistov: nulová tolerancia. Neprejdú!

Prestaňme sa s nimi rozprávať, priatelia, nezaslúžia si to. Sú nebezpeční, zlovoľní a agresívni. STOP FAŠIZMU!


Stalinistické vystúpenie poslankyne Dubačovej

K téme Marek Ťapák sa vyjadrila aj poslankyňa Viera Dubačová, ktorá na parlamentnom výbore obvinila riaditeľa RTVS, že nesmie prijať Ťapáka kvôli jeho nesprávnym názorom. Dubačová sa dostala do parlamentu za OĽaNO, dnes je na ceste do koalície s Progresívnym Slovenskom ako súčasť Beblavého Spolu.

Za programového riaditeľa RTVS bol vymenovaný Marek Ťapák. Vieme, že Ťapák spolupracoval s konšpiračným médiom Slobodný vysielač, ktorý patrí medzi hlavné konšpiračné projekty na Slovensku. A práve toto konšpiračné médium vytvára priestor pre extrémizmus a podporuje jeho nárast na Slovensku, šírenie hoaxov, propagandu, ktorá je protieurópska. Slovensko je členom EÚ, patríme k štátom s proatlantickou orientáciou, čiže jednoznačne si myslím, že takýto človek so svojimi názormi nie je kompatibilný so smerovaním Slovenska, je veľmi nebezpečný,“ povedala Dubačová.

Pokračovala vo vystúpení slovami: „Čo to vlastne znamená, verejnoprávne médium? Čo je služba spoločnosti? Táto spoločnosť je súčasťou Európskej únie. My vieme aké sú tu teraz momentálne proruské konšpiračné weby, konšpiračné správy, už dnes ich máme presne identifikované, sú na to odborníci. V rôznych susedských členských krajinách EÚ sú už dnes na úrovni vlád zavádzané mechanizmy proti šíreniu týchto konšpirácií.“

Skritizovala aj bývalú činnosť v TASR súčasného riaditeľa Rezníka.

Teda chcela by som povedať, že toto vnímam ako veľmi nebezpečný signál a odkaz. Nechcem sa vracať ku kauze, keď TASR podpísala zmluvu so Sputnikom, ale toto vytvára náznak istej kontinuity a myslím si, že Slovensko by malo zaujať jednoznačný postoj k boju s ruskou propagandou.

Ak niekto ide do vedenia RTVS, mal by spĺňať isté kritériá. Práve preto, že sama som divadelná tvorkyňa, veľmi dobre viem, akým spôsobom sa dá manipulovať verejnou mienkou,” priznala sa Dubačová. “Je veľmi dôležité, aby človek na takom významnom poste bol aj názorovo zjednotený so smerom, ktorým kráča naša Slovenská republika. Slobodný vysielač bol uznaný ako konšpiračné médium a názory pána Ťapáka nie sú názory hodné programového riaditeľa RTVS. Aká bude ďalšia tvorba, za ktorú zodpovedá, bude v duchu jeho názorov? Ako sa toto bude dať potom regulovať? Alebo počkáme, kým príde do televízie seriál, ktorý ovplyvní milióny ľudí a potom budeme spätne hľadať, prečo sa to stalo? Žijeme v časoch informačnej vojny, Slovensko zaspalo čas ruskej propagandy, je to dnes už nepopierateľné.

Na jej vystúpenie zareagoval poslanec za Smer-SD Dušan Jarjabek, predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

Vidím, že táto debata sa uberá zlým smerom, a dokonca protizákonným, pani Dubačová. Niekto si možno ešte pamätá päťdesiate roky, a my, ktorí si ich nepamätáme, sme o nich čítali. Boli to najhoršie roky socializmu, tam boli tie procesy, prenasledovanie, jednoducho hrôza. Päťdesiate roky boli založené na kádrovaní. Na kádrovaní ľudí, ktoré sa začínalo tak, že niekto niekoho letmo poznal z nejakej situácie a už sa kádrovalo. A toto, čo tu vy dnes predvádzate, pani Dubačová, to je demagógia 50. rokov – pravda, v opačnom garde a v inej farbe. Toto by som chcel, aby ste si zapamätali z tohto môjho príhovoru.“

Vy odsudzujete niekoho len na základe toho, že máte nejaké domnienky, že ste o ňom niečo počuli, a že jeho názor, ako sama hovoríte, ‚nespĺňa isté kritériá‘. Aké sú to kritériá? Tie vaše, pani poslankyňa Dubačová? To je nehorázna demagógia hrubého zrna. Osobne útočíte, ale to je absolútne neprípustné. Aj ja poznám pána Ťapáka, a ani mne neprináleží o ňom hovoriť, a to z jedného základného dôvodu: z hľadiska zákona dokonca ani rada RTVS, ktorá tu je na to, aby dohliadala na situáciu v RTVS, nemá čo hovoriť do personálnych záležitostí, ktoré patria do výlučnej právomoci riaditeľa. On má svoju zodpovednosť a k tej právomoci patria isté právomoci, pani poslankyňa Dubačová. To hovorí zákon, prosím, naštudujte si ho,“ pokračoval Jarjabek.

Pripomenul, kto je zodpovedný za činnosť RTVS.

Čo vy tu rozprávate, to je len na základe dojmológie. Pán riaditeľ Ťapák má úlohu byť programovým riaditeľom RTVS, je za neho zodpovedný pán generálny riaditeľ Rezník, ktorému sa zodpovedá svojou činnosťou, a ten sa zodpovedá zase nám svojou činnosťou. Pre nás jediným relevantným výsledkom tej činnosti je nejaký program a je úplne jedno, či je za ním ten alebo onen človek. A kým niekto neporušil zákon, nemáme čo riešiť.

Dubačovú nakoniec nepriamo prirovnal k najväčším vrahom z dejín povojnového Československa

Čo vy tu rozprávate je neuveriteľné. Ako sa ten človek vôbec môže brániť, keď tu nie je? Veď vy ste tu v tejto chvíli personalistka, v tom najhoršom slova zmysle! Ako si toto vôbec môžete dovoliť? To je neuveriteľná demagógia v štýle 50. rokov!

 

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This