Vyberte položku Stránka

Poradkyňa Bieleho domu Kellyanne Conway poukazuje na zvrátenosť médií, ktoré odmietajú informovať o prepojení Clintonovcov s Rusmi

Poradkyňa Bieleho domu Kellyanne Conway poukazuje na zvrátenosť médií, ktoré odmietajú informovať o prepojení Clintonovcov s Rusmi

Washington Free Beacon zverejnil rozhovor Kellyanne Conway na stanici CNN. Poradkyňa Bieleho domu Kellyanne Conway odsúdila médiá za to, že nepokrývajú kontroverznú dohodu, ktorá dala Rusku kontrolu nad viac ako 20 percentami dodávok uránu v Amerike. V tom čase bola Hillary Clintonová ministerkou zahraničných vecí. Argumentovala, že ​​tlač bola „posadnutá“ Moskvou, keď sa to týkalo potenciálnych ruských väzieb s kandidátom a neskôr prezidentom Donaldom Trumpom.

Conway sa spojila s hlásateľkou CNN Alisyn Camerotou v téme amerických vzťahoch s Ruskom, pričom sa zamerala na predaj kanadskej ťažobnej uránovej spoločnosti Uranium One ruskej agentúre pre atómovú energiu Rosatom, ktorú schválila Obamova administratíva v roku 2010.

Ministerstvo spravodlivosti dalo informátorovi, ktorý získaval informácie o korupčných prepojeniach pri tomto obchode povolenie, aby svedčil pred Kongresom, informovala CNN.

Camerota sa spýtala Kellyanne Conway, či Trump chce, aby bývalý informátor FBI svedčil, pričom poznamenala: „Zjavne má na tom nejaký záujem.

Na to Conway povedala: „Nemali by ste [mať záujem aj vy]?“ „Nemali by sme všetci? CNN je tak zaujatá Ruskom, Rusko, Rusko, nechcete to teraz počuť od všetkých? Alebo necháme slovo ‚Rusko‘ navždy spať, pretože sa trochu priblížilo žene, za ktorú ste kopali celý čas?

Kellyanne Conway

Hovorili sme o tom počas celého minulého roka, tak aspoň uzavrieme slučku, nie je tak?“ dodala Conway. „Pozrite sa na to, čo urobila Clintonova kampaň a demokrati.

Camerota tlačila na Conway, či ju na tomto obchode znepokojuje, ak by dohoda mala byť objasnená.

Nič,“ povedala Kallyanne Conway, „čo ma znepokojuje, že nemôžeme prinútiť všetkých vás, ktorí ste boli posadnutí Ruskom, Ruskom, Ruskom, aby ste to pokryli teraz, keď je lopta na druhej strane.

Myslím, že to je presne to, čo ľudia nenávidia na korupcii, politikoch a bažine,“ dodala. „Myslím, že sa na to pozerajú a nie je pre nich ťažké si spojiť fakty, že máte jedného z manželov, ktorý dostáva za jednu reč pol milióna dolárov a máte druhého, ​​ktorý je vo funkcii ministra zahraničných vecí.

Celých 20 percent amerických uránových práv prešlo do ruského záujmu [firmy, ktorá presadzuje ruský záujem], čo ľudia nedokážu pochopiť,“ dodala.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This