Denník Mirror informuje o škandále v anglickom Telforde. Za 40 rokov aktivity miestneho gangu viac ako 1000 dievčat bolo nútené k prostitúcii, navádzané na drogy. Následkom činnosti gangu je aj niekoľko úmrtí a vrážd. Polícia a oficiálni predstavitelia sa obávali negatívnej publicity a obvinení z rasizmu, preto zametali obvinenia pod koberec

Šialený prípad o ktorom reportoval anglický Mirror dokazuje, kam privádza západnú civilizáciu cenzúra, ktorú poznáme pod menom politická korektnosť. Čo spôsobuje fanatický ideologický multikulturalizmus, kde menšiny sú vždy v práve. Akú spúšť za sebou necháva falošné obviňovanie z bielej nadradenosti a nemožnosť kritiky náboženstva a správania sa minorít.

V texte anglického denníka sa slovo islam a moslim nevyskytuje. Celým článkom sa vinie len spomínanie mužov ázijského pôvodu, hovorí sa o azijských gangoch apod. To je dnešný newspeak ako vystrihnutý z Orwellovho románu 1984.  Slovo islam, moslim sa nesmie spomenúť, lebo by sa mohli moslimovia uraziť. A pocit urážky, či nebodaj kritika je dnes považovaná za ťažký zločin.

Britské úrady viac ako 40 rokov nezasahovali proti gangu, ktorý mohol znásilniť až 1000 dievčat. Hoci sociálni pracovníci dostávali varovania, úrady sa snažili vec ututlať, ako odhalilo exkluzívne vyšetrovanie časopisu Sunday Mirror.

Prípad sa odohral v meste Telford a medzi obeťami môže byť až 1000 dievčat. Najmladším bolo iba 11 rokov. Tri ženy boli zavraždené a ďalšie dve dievčatá zahynuli v súvislosti so škandálom.

Podľa denníka sociálni pracovníci o zločinoch vedeli prinajmenšom od 90-tych rokov, ale polícii trvalo vyše desať rokov, než začala vyšetrovanie. Tá navyše neuchovávala záznamy o zločincoch, ktorí mali ázijský pôvod, lebo sa bála obvinenia z rasizmu. Oficiálni predstavitelia evidovali obete zneužívania a obchodovania s deťmi ako prostitútky.

Polícia v jednom prípade 5x odmietla začať vyšetrovanie, musela zasiahnuť až miestna poslankyňa za Konzervatívnu stranu Lucy Allanová.

Novinári Mirroru sa porozprávali s 12 obeťami útokov. Tie identifikovali vyše 70 násilníkov a tvrdia, že brutálne znásilňovania stále pokračujú.

Noc čo noc ma nútili k sexu s niekoľkými mužmi v odporných nocľahárňach a špinavých domoch,“ zdieľa svoj príbeh štrnásťročná školáčka. „Prinajmenšom dvakrát týždenne som musela ísť ráno na miestnu kliniku pre pilulku. Nikto sa ma na nič nepýtal,“ dodáva.

Dievčatko dvakrát otehotnelo a dvakrát potratilo.

Niekoľko hodín po mojom druhom potrate si ma odviezol jeden z mojich násilníkov, aby ma znásilnili ďalší muži,“ hovorí.

Podobným peklom si museli prejsť aj ďalšie dievčatá. Ich násilníci sa im vyhrážajú smrťou a smrťou ich rodín, preto znásilnenia často nehlási.

Ale aj v prípadoch, keď sa obete rozhodnú prehovoriť, polícia často necháva prípad ležať alebo nie je schopná identifikovať páchateľa.

V rámci operácie Chalice z roku 2013 sa polícii podarilo identifikovať vyše 100 možných obetí za obdobie 2007-2009. Podľa úradov sa na zločinoch mohlo podieľať až 200 páchateľov, avšak iba deväť z nich bolo zatknutých a prípad bol uzavretý, tvrdí Mirror.

Z novinárskeho vyšetrovania navyše vyplýva, že úrady o znásilňovaní vedeli oveľa dlhšie.

Prvý známy prípad sa odohral v roku 1981. Jeden z páchateľov si niekoľko rokov zarábal niekoľko tisíc libier za noc, keď predával dievčatá mužom, aby ich znásilňovali. Mnohým obetiam však nikto neveril a často ich označovali za prostitútky. Väčšinu obetí tvorili biele dievčatá, ale boli aj prípady, keď sa aj dievčatá z ázijských komunít stávali obeťami podobných útokov.

Sheila Taylorová zo siete NWG, ktorá sa zaoberá prípadmi zneužívania detí, pracovala na prípade Rotherham. Povedala, že skutočná miera škandálu v Telforde nikdy nebude známa, pretože na veľa obetí sa pravdepodobne nepríde.

Povedala: „Pravdepodobne existuje celá skupina mladých ľudí, ktoré nie sú identifikované.

Vieme dosť dobre identifikovať biele dievčatá, ale sme menej schopní identifikovať mladých mužov, mladých ľudí z etnických menšín, z migrujúcich komunít, s poruchami učenia alebo iným postihnutím.

Obete zneužívania

26 ročný taxikár Azhar Ali Mehmood ovládol Lucy Loweovú v roku 1997. Dievčatko malo len 14 rokov, keď porodilo svoju dcéru.

Keď mala Lucy 16 rokov, Mehmood ju v roku 2000 zavraždil spolu s jej matkou a sestrou, keď podpálil dom, v ktorom bývali

„Aziat“ bol uväznený a obvinený z vraždy Lucy, jej mamičky Eileen a 17-ročnej sestry Sarah.

Avšak nebol zatknutý ani nikdy obvinený v súvislosti s sexuálnymi zločinmi, hoci zneužíval maloleté dievčatko a priviedol ju dokonca do iného stavu.

Luciina smrť a smrť jej rodiny bola gangom používaná ako výstraha

Jedna obeť, dievča, ktorú zločinci nútili drogovať a bola znásilňovaná gangom deviatich mužom, povedala o dva roky neskôr, že hrozby ju priviedli k pokusu o samovraždu.

Povedala: „Mala som strach, že moja rodina zomrie ako Lucy. Myslela som, že by boli v bezpečí, keby som sa sama zabila.

V roku 2002 zomrela 13-ročný Becky Watsonová pri automobilovej nehode, ktorá bola vtedy ohlásená ako „recesia„.

Vyšetrovanie Mirroru ukázalo, že do pazúrov „azijského“ gangu sa Becky dostala, keď mala 11 rokov.

Mirror získal denníky, ktoré si dievčatko písalo. Záznamy odhaľujú jej utrpenie pri tom, že sa s ňou „vyspal každý na okolí„.

Jej matka Torron Watsonová hovorila, že opakovane hlásila polícii, že Becky je zneužívaná – a dokonca im dala zoznam podozrivých.

Pre Sunday Mirror Povedala : „Dievčatká ako Becky boli považované za zločincov. Volala som o pomoc, ale nikto ma nepočúval. Keby bolo zneužívanie Becky správne prešetrené, mnoho dievčat by mohlo byť ušetrené toho pekla.

Beckyna kamarátka Vicky Roundová, bola zneužitá tým istým gangom. Zločinci ju prinútili brať kokaín keď mala 12 rokov a preorientovali na heroín v 14-tich rokov.

Zomrela vo veku 20 rokov na predávkovanie a jej sestra Emma nám povedala: „Nepochybujem o tom, že Vicky by tu ešte bola, keby nebola zneužitá. Ale ľudia, ktorí jej zo života urobili peklo, stále chodia po uliciach.

Polícia a miestne úrady už vyhlásili, že všetky správy o sexuálnom zneužívaní berú „veľmi vážne„. Pritom to ale nie je prvý prípad mnohoročného znásilňovania v Británii. Ďalšie škandály so zneužívaním maloletých dievčat boli odhalené v Rochdale a Rotherhame.