Podľa stanice CNN sa Rusko snažilo ovplyvniť americkú politiku aj pomocou populárnej aplikácie Pokémon Go, ktorá svojim užívateľom prostredníctvom inteligentného telefónu umožňuje odchytávať virtuálne postavy. Kampaň z dielne Moskvy opakovane upozorňovala na policajnú brutalitu v USA.
Rusko podľa CNN vytvorilo rozsiahlu sieť okolo virtuálnej kampane s názvom „Nestrieľajte nás“ (Do not Shoot Us), ktorá sa zdala byť súčasťou amerického hnutia „Na černošských životoch záleží“ (Black Lives Matter).
Správy o rasovej neznášanlivosti vraj takzvaní trollovia, teda provokatéri najatí Moskvou, šírili naprieč rôznymi platformami vrátane facebooku, twitteru alebo youtube.
Ruská kampaň upozorňovala na smrť mladého černocha Michaela Browna, ktorý bol v roku 2014 zastrelený pri násilných demonštrácií v blízkosti St. Louis. Trollovia sa pravdepodobne snažili vyvolať protesty medzi Afroameričanmi a zároveň prezentovať ich aktivizmus ako rastúcu hrozbu v americkej spoločnosti.
Na facebooku, twitteri a youtube bolo zverejnené viac ako 200 videoreportáži o údajnej policajnej brutalite. Autori kampane potom nabádali používateľov aplikácie Pokémon Go, aby virtuálne postavy odchytávali na miestach, kde k policajným zásahom údajne došlo. Chytené postavy potom mali pomenovať podľa obetí incidentov.
„Afroameričania podľa CNN zrejme definujú svoju občiansku pozíciu na základe hry chytajúcu pokemónov. Takto neschopne odôvodnila televízia príčiny vzniku rasových problémov v súčasných Spojených štátoch. Znovu za to môžu Rusi … a nimi ovládaní pokémoni,“ komentovala správu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Marija Zacharovová .