PETR HAMPL: „Elita“ republikánov zničila v Alabame svojho kandidáta – bol to človek, ktorého podporoval Steven Bannon

Bannonovská revolúcia sa komplikuje

Informácie o výsledku senátnych volieb v Alabame, kde Demokrat Doug Jones porazil konzervatívca Roya Moora, už prebehli aj slovenskými médiami. Väčšinu priestoru zabrali povinné urážky Donalda Trumpa, ale nenašiel sa nikto, kto by priniesol úplnú informáciu, alebo sa dokonca pokúsil pochopiť, čo sa deje. Medzeru sa teda pokúsime naplniť my.

Milióny Ilegálov miesto múru na hraniciach

Čitateľom odporúčam, aby sa najskôr zoznámili s článkom, ktorý popisuje situáciu v septembri a ktorého obsah len veľmi stručne zhrnieme. Potom, čo sa stal Donald Trump americkým prezidentom, došlo v jeho štábe k ostrému boju, do ktorého bola preukázateľne zapojená aj FBI.

Dopadlo to tak, že ľudia, ktorí porazili Clintonovú, museli z Bieleho domu odísť a boli nahradení elitárskymi neokonzervatívcami z Bushovej a Obamovej éry. Trump s novým tímom prevzal zvyčajný pohľad politických elít a zahodil prakticky všetky sľuby, s ktorými vyhral voľby. Zostalo iba zníženie daní, čo bol počas kampane okrajový bod, a ktoré navyše dnes vyzerá trochu inak, než Trump sľuboval. Prezident je schopný zabrániť tým najhorším skazenostiam, akých by sa Clintonová zrejme dopúšťala, ale na presadenie vlastnej agendy nemá silu. Stačí pripomenúť, že nedokázal dokonca ani zastaviť americkú štátnu podporu Sorosovým snahám o zvrhnutie Orbánovej vlády.

Najviac sklamania priniesol Američanom Trumpov obrat v otázke imigrácie. V kampani proti Clintonovej to bol absolútne centrálny bod, ktorý k urnám priviedol milióny ľudí, čo už 20 a viac rokov nevolili. Po roku je stavba múru na mexickej hranici odsunutá na neurčito a Trump sľúbil Demokratom vyhlásenie amnestie, ktorá v dôsledku znamená pridelenie občianstva 10 miliónom ilegálnych prisťahovalcov.

Takáto amnestia bude znamenať povzbudenie a pozvanie pre celý latinskoamerický svet.

Príďte do USA! Akonáhle sa dostanete dovnútra, už vás nevyhodia a nakoniec získate aj to občianstvo.

Ani Clinton alebo Obama sa neodvážili k tak radikálnemu proimigračnému kroku.

Luník IX v Kalifornii aj inde

Vysvetlivka pre slovenského čitateľa. Kým v Európe splývajú otázky imigrácie a islamu do jednej, v Amerike majú len málo spoločného. Portorikánci nevedú džihád a v zásade neprechovávajú nepriateľstvo voči americkým hodnotám. Iba im chýbajú pracovné návyky a väčšinou aj ochota pracovať, sú náchylní podľahnúť neomarxistickej propagande, majú odlišné hygienické návyky, prichádza s nimi obrovská zločinnosť. Ak sa masovo usadia v nejakej oblasti, dokážu ju prerobiť na kus Strednej Ameriky, vrátane chudoby, negramotnosti, tehotenstva maloletých a vojny gangov. To ostatné je rovnaké ako v Európe – pokrikovanie, že kto chce zachovať starú Ameriku, je rasista, blokovanie na sociálnych sieťach, vyhadzovanie z práce, občasné pouličné prepadnutia ľudí podozrivých z xenofóbie atď.

Anticivilizačná ľavica by mohla byť s takýmto Trumpom spokojná, lenže sa medzitým posunula do tak extrémnych pozícií, že témami sa stáva „právo zabíjať belochov,“ podpora najradikálnejších foriem islamu a pokusy o odstránenie heterosexuálnej erotiky. Do našich médií preniklo len rozbíjanie sôch, ale v skutočnosti mieria radikalizovaní Demokrati k teroru leninského typu.

Steven Bannon: revolúcia 2.0

Steven Bannon, hlavný architekt Trumpovho víťazstva nad Clintonovou, sa preto rozhodol pre náhradnú revolučnú stratégiu. Pokúša sa presadiť zmenu vo vnútri Republikánskej strany. Snaží sa z vedúcich miest postupne odstraňovať globalistických politických profesionálov, zvyknutých na funkcie, korupčné peniaze a washingtonský politický smrádoček a nahrádzať ich americkými vlastencami.

Steven Bannon
FAIRHOPE, ALABAMA – 5.12.2017
Republikánskeho kandidáta do Senátu Roy Moora víta na pódiu Steve Bannon (vľavo) počas kampane v Oak Hollow Farm on 5.12. 2017 vo Fairhope, Alabama / Photo by Joe Raedle/Getty Images

Prvé stretnutie prebehlo v Alabame, kde senátne kreslo obhajoval Luther Strange, podľa straníckej legitimácie Republikán, ale predovšetkým klasický papaláš a podporovateľ globálnych elít. Obhajobu mal mať veľmi jednoduchú, ale Steven Bannon proti nemu postavil do primárok Roya Moora, bývalého sudcu Alabamského najvyššieho súdu odvolaného za to, že odmietal vypočuť washingtonské nariadenie na odstraňovanie sôch. Strangeho podporili všetky republikánskej elity, viceprezident Pence ho prišiel podporiť osobne a zapojil sa aj prezident Trump. K tomu Strange minul v samotných primárkach 30 miliónov dolárov – aby ho zadubenec Moore doslova deklasoval.

Podvod? Sabotáž? Oboje?

Vedenie oboch veľkých politických strán utrpelo šok, newyorská kaviareň upadla do ešte hlbších depresií, ale zdalo sa, že na tom nezáleží. Moore si podľa všetkých výskumov udržiaval dostatočný náskok, hoci doň búšili média, varovali pred ním snáď všetky americké celebrity a objavilo sa 40 rokov staré obvinenia z pohlavného obťažovania.

Minulý víkend ale prišiel šok – jeho súper z Demokratickej strany vyhral, ​​hoci len o 20 000 hlasov. Najpravdepodobnejšie vysvetlenie znie, že aparát Republikánov vykonal sabotáž v posledných predvolebných hodinách, kedy sa obe strany snažili dostať svojich voličov k urnám. Na sociálnych sieťach sa teraz množia zápisy typu „Zišli sme sa z celej Ameriky, aby sme zastavili Moora,“ čo signalizuje volebné podvody. Lenže to si mali Republikáni ustrážiť, čo zase ukazuje na sabotáž volebného manažmentu.

Čo z toho všetkého vyplýva? Najväčšiu radosť prejavuje elitárske globalistické krídlo Republikánskej strany. Väčšinou totiž rovnako podporovali demokrata Douglasa. Ich posolstvo teraz znie asi takto:

Ultramarxistický útok proti západnej civilizácii nemá alternatívu. Vy voliči si môžete vybrať medzi tým, či ho vykoná extrémna ľavica s celou jej zbesilou brutalitou alebo či tú špinavú prácu urobí „slušná pravica“ s určitou kultivovanosťou a trocha pomalšie.

Skrátka, rovnaká dilemu ako v Česku medzi Zelenými a ODS.

Na ceste k občianskej vojne?

Normálni ľudia si naopak potvrdili, že príslušníkom politickej triedy sa nedá dôverovať. A že vôbec nezáleží na tom, či je niekto členom „ľavicovej“ alebo „pravicovej“ strany. Napospol je to jedna banda.

Ultraľavica jasá a cíti krv. Ono by sa totiž mohlo stať, že to bude naozaj koniec Trumpa. Pokiaľ bude naplnený zámer pridelenia občianstva miliónom Ilegálom, môžu jeho voliči odteraz zostať doma a nie je vylúčené nastolenie režimu leninského typu. Lenže v krajine v puškou v takmer každej domácnosti, to nemusí byť tak jednoduché. Otvorené sú všetky cesty ďalšieho vývoja.

Jedna z tých ciest je veľmi pozitívna pre Európanov. Vnútorné problémy Ameriky by mohli viesť až k zníženiu schopnosti zasahovať v zahraničí. Niet totiž pochýb, že v posledných rokoch nespôsobil nikto porovnateľné zlo a porovnateľné škody ako Američania.

Zdroj: Petr Hampl


Publikovaný

v

od

Značky: