Petícia za zákaz chovu zvierat v osadách

Segregované osady sú svetom sami o sebe a tak mnohé je tam inak než v okolitom svete. Za posledné roky sa na Slovensku zákony v mnohom sprísnili ale ich vymožiteľnosť vo svete segregovaných osád je iný príbeh.

Z času na čas vidíme dokumenty o smutnom osude zvierat v problémových lokalitách. Po ich pozretí sú občania Slovenska zdesení a tak petície za ochranu nešťastných psíkov sa robia na Slovensku pravidelne. A rovnako pravidelne ich zodpovedné orgány spolu s problémom psíkov či mačičiek ignorujú.

Táto aktuálna petícia má však na slovenské pomery nebývalú dynamiku – za dva dni podpísalo petíciu takmer 24 000 občanov (zdroj).

Možno je to aj tým, že tentokrát otvorila tému „markízačka“ Kristína Kövešová s úprimne drsným videom z Huncoviec.

V petícii zverejnenej na www.peticie.com sa píše:

Dnes som videla v jednej skupine na FB fotky, čo dorobili naši spoluobčania v osade psíkom. Jeden mal zaťaté sekerou do chrbta, druhý hlbokú bodnú ranu. Oba psíky sa trápili bez toho, aby im ktokoľvek z osady pomohol. Tieto dva psíky neboli jediné , ktoré tam žili v strašných podmienkach ale bolo ich tam omnoho viac. Preto som sa rozhodla vytvoriť túto petíciu, v ktorej ide o to, aby bolo zakázané chovať psov či mačky v osadách, v ktorých už bol zaznamenaný akýkoľvek druh týrania zvierat. Nikto s tým nič nerobí. Psy sa stále zachraňujú no osady sú nimi aj tak stále preplnené. Nekontrolovateľne sa množia a nemajú veterinárnu starostlivosť. Nie sú očkované, odčervené, často sú hladné, choré a zavšivavené. Preto ak s týmto súhlasíš, podpíš sa aj Ty. 

Link na petíciu: https://www.peticie.com/zakaz_chovu_zvierat_v_osadach

(úvodné foto: Pixabay, petícia)


Publikovaný

v

od

Značky: