Petíciu proti súdu s Matteom Salvini podpisujú aj Slováci.

Obžaloba Mattea Salvini je priam tragikomická, trestný čin mal spočívať v tom, že migranti nemohli z lodí vystúpiť hneď na breh okamžite, pretože museli čakať na rozhodnutie ktoré krajiny EU sa ich následne ujmú.

Je jasné, že ak to niekomu prekážalo tak hlavne mimovládkam. Loď ktorá kotví a čaká pri talianskom brehu nemôže ísť pre ďalšiu várku klientov.

Vplyv mimovládiek na súčasné talianske vládne politické strany musí byť obrovský. Aj im musí byť jasné, že popularita Mattea Salvini vďaka súdu ešte vzrastie a čo probruselským a promigračným vládnym stranám PD a M5S ešte viac skomplikuje už aj bez toho ťažkú situáciu v predvolebnej kampani. Túto jeseň volí svoje regionálne vlády volí až 6 regiónov a Salviniho Lega týmto všetkým dostáva ten povestný vietor do plachiet.

Súdny proces je vec „nezáviských“ súdnych orgánov ale samotné pripustenie súdu so senátorom musel schváliť taliansky Senát. Takmer každému v Taliansku je jasné, že takýto súdny proces je procesom politickým a ide o snahu represiou odstaviť politika, ktorý kazí mimovládkam biznis s prevozom migrantov.

Petíciu v českom a slovenskom variante spustila známa aktivistka a blogerka Monika Pilloni. Keďže ide o petíciu určenú Senato della Repubblica je o niečo ťažšie ju vyplniť, pretože v snahe vyhnúť sa duplicitným podpisom je nutné potvrdiť svoj podpis v serverom zaslanom emaili. Plus k tomu je nutná istá počítačová zdatnosť, pretože server sa snaži na niekoľkým miestach ponúknuť možnosť zasponzorovať šírenie petície, čo počítačovo menej zdatného signatára môže vyrušovať.

Slovenský text petície:

Svojím podpisom vyjadrujem svoju podporu Matteovi Salvini, ktorý riskuje až 15 rokov vezenia za to, že v dobe keď bol ministrom potlačil business nelegálnej imigrácie a chránil hranice Talianska.

Link na petíciu (na change.org)

Petíciu podpisujú Taliani žijúci v strednej Európe rovnako ako aj obyvatelia Čiech, Moravy i Slovenska. Pretože dnes sú talianske hranice aj našimi hranicami.

Návod na podpísanie petície:


Publikovaný

v

od