Vyberte položku Stránka

PETER MARMAN: Fico v ťažkej defenzíve

PETER MARMAN: Fico v ťažkej defenzíve

Máme tu viacero podnetným článkov. Komentár Ronalda Ižipa, jeden komentár Dag Danisa, druhý komentár Dag Danisa

Peter Marman sa vyjadruje k aktuálnym udalostiam

[sociallocker][/sociallocker]

Nuž udalosti sa vo vládnej kríze vyvíjajú rýchlo. Nie som novinár, nestíham písať. Naviac na niečom robím a chcem to urobiť poriadne. Ešte pred vystúpením prokurátora Špirka som chcel dať zapravdu Dagovi Danišovi, že jeho prípad a očistenie akosi zanikli, ale sú veľmi dôležité. Teraz sa to po vystúpení Vasiľa Špirka aj naplno ukázalo. Ja som vyšiel s ťažkým krížkom po funuse, nie to ešte s predikciou.

Aj som súhlasil s Danišovým hodnotením patovej situácie po premiérovom výroku, ktorý bol v skutočnosti odkazom: Ak ma budete nasilu tlačiť, vytlačíte ma kam nechcete. Niečo ako prst na jadrovom gombíku. Mal som k tomu zaujímavú doplňujúcu poznámku, ale koho by to teraz zaujímalo.

Prvé odhady protestov hovoria o 50 tisíc ľuďoch len v Bratislave. To už je konečne silný výpovedný fakt, o ktorý sa dá oprieť. Je to viac ako pri Gorile (ako som písal, toto dnes je verzia 2.0), či čomkoľvek inom. Toľko pridá nahnevaný odstavený a neprávom obvinený prokurátor idúci po ministroch. Hoci od obvinení je k usvedčeniu dlhá cesta.

A tento krát ani žiadne sugescie a huckanie v médiách, bolo to z ich strany vcelku decentne komentované. Až som si hovoril, že musia mať informácie, aké veľké to bude. Ľudia prehovorili a je potrebné to rešpektovať. Prieskumy doteraz neprišli a nateraz sú na chvíľu aj zbytočné. Možno práve preto.

Skrátka Robert Fico a SMER opäť v ťažkej defenzíve, prezident o to viac na koni. A Béla Bugár v mimoriadne ťažkej situácii. Bude to také déjà vu. Minule týždeň mlčal prezident. Teraz zasa Bugár. Som zvedavý na stanovisko Mostu-Híd, mám tip, ale nemám čas ho vysvetľovať.

Nestihol som ani pred protestami referencovať komentár Rolanda Ižipa. Pripadal mi korektne apelujúco napísaný. Pokiaľ ide o to mať slušnú krajinu a povedať nie korupcii, viem sa s ním plne stotožniť. Žiaľ, ukazuje aj zúfalosť voliča dnešnej doby. Lebo je tu ešte druhá časť pravdy. Komu tú slušnú krajinu zveríme do rúk. Kto už čaká, že si ju zoberie. To je to, prečo nie som nadšencom tejto teraz už minirevolúcie. Až príliš vidno načiahnuté ruky, ktoré svojou čistotou neoslnia.

Zdroj : Facebook Petra Marmana

O autorovi

Peter Marman

Ponúkam na zamyslenie myšlienky, s ktorými priebežne pracujem a ktoré zakomponovávam do mozaiky svojej práce. Žiaľ, nemám čas na odpovede na reakcie.

Pin It on Pinterest

Share This