Vyberte položku Stránka

Organizácii Slovenskí Branci banka VÚB zrušila účet bez udania dôvodu.

Organizácii Slovenskí Branci banka VÚB zrušila účet bez udania dôvodu.

Na stránke Slovenských Brancov sa objavil oznam o okolnostiach zrušenia ich účtu. Zdá sa, že banka začala trestať za legálny politický názor

Oznam prinášame v plnom znení

[sociallocker][/sociallocker]

Slovenskí Branci

Milá verejnosť.

Dnešným dňom nám bol bohužiaľ z politických dôvodov zrušený účet SB, na ktorý ste mohli posielať peniaze na podporu našej činnosti.

Spôsob zrušenia poukazuje na úroveň demokracie v našej krajine.

Prijali sme list od vedenia VUB banky v ktorom bolo uvedené, že nám z dôvodov, ktoré neuvádzajú, nakoľko nemusia, rušia účet v ich banke. Následne po príchode do miestnej pobočky nás po spýtaní sa na dôvod takéhoto konania, čakala studená sprcha, kam až dnešná doba dospela.

Pani pri okienku nám na rovinu položila otázku či náhodou nie sme voliči alebo sympatizanti s tzv. Kotlebovou stranou, nakoľko to by mohol byť onen problém, ktorý nie je v liste uvedený. Odpoveď je za nás že nepatríme k pánovi Kotlebovi a ak by sme aj boli voliči, čo nie sme tak neviem o tom že by voliči tejto politickej strany boli akýsi občania druhej kategórie nemajúci rovnaké práva ako iní občania SR.

Pani pri okienku sme sa spýtali či vedenie banky zaujíma i národnosť a náboženské presvedčenie prípadne odtieň našej farby pokožky…

Každopádne tento akt, ktorý nás samozrejme nemôže nijako ohroziť, okrem toho, že to spôsobí mierne nepríjemnosti, odzrkadľuje mieru posunu našej spoločnosti a smer ktorým sa uberá. Ako môže byť niekto pri vedení svojho osobného účtu v 21. storočí v strednej Európe posudzovaný na základe svojich politických presvedčení ?

Vedenie NVB ako ja SB hrubo odsudzuje takéto totalitné prejavy z akejkoľvek strany.

Zdroj: Facebook organizácie Slovenskí Branci

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This