Vyberte položku Stránka

Opäť „novičok“? V blízkosti Salisbury, kde „Putin otrávil Skripaľa“, našli ďalších otrávených

Opäť „novičok“? V blízkosti Salisbury, kde „Putin otrávil Skripaľa“, našli ďalších otrávených

Agentúra Reuters priniesla správu o mužovi a žene v Amesbury. Podľa informácie boli otrávení neznámou látkou..

[sociallocker][/sociallocker]

Britská polícia oznámila neskoro v utorok, že došlo k vážnemu incidentu. Tlačová správa polície hovorí, o mužovi a žene v kritickom stave, ktorý mohol vzniknúť následkom vystavenia účinku neznámej látke. Udalosť sa stala blízko mesta Salisbury na juhu Anglicka.

Polícia vo Wiltshire a partneri dnes večer informovali o vážnom incidente po tom, čo vzniklo podozrenie, že dvaja ľudia mohli byť vystavení neznámej látke v Amesbury,“ uviedla polícia vo vyhlásení.

Služba prvej pomoci dostala v sobotu večer (30. júna) žiadosť o zásah na adrese v Muggleton Road, Amesbury, po tom, čo boli vo vlastnom dome nájdení v bezvedomí muž a žena, obaja vo veku 40 rokov,“ uviedla polícia.

Amesbury leží sedem kilometrov severne od mesta Salisbury, kde v marci došlo k ťažkému zdravotnému poškodeniu bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéra Julie po tom, čo ich niekto otrávil nervovo paralytickou látkou.

Polícia v stredu uviedla, že miesta, ktoré postihnutí mohli navštevovať v Amesbury a Salisbury, by mali byť cez noc ohradené v rámci preventívnych opatrení.

Spočiatku sa predpokladalo, že muž a žena pravdepodobne použili crack kokaín alebo heroín z kontaminovanej dávky drogy, uviedla polícia. Dodala, že pokračuje ďalšie testovanie.

Hovorca verejného zdravotníctva v Anglicku (PHE) povedal: „Súčasné odporúčania PHE England, založené na počte postihnutých udalosťou, spočívajú v tom, že sa nepredpokladá existencia veľkého zdravotného rizika pre širšiu verejnosť. Toto sa bude priebežne posudzovať, ako sa budú objavovať ďalšie informácie.

Muž a žena sú liečení v Salisbury District Hospital, ktorá zostáva otvorená ako obvykle, povedala polícia.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This