Vyberte položku Stránka

Nová úroveň „maskirovky“: Aby Rusi zamaskovali, že krachujú, začali dodávať armáde tanky Armata

Nová úroveň „maskirovky“: Aby Rusi zamaskovali, že krachujú, začali dodávať armáde tanky Armata

Západná propaganda, ktorá bola ironicky komentovaná v nadpise, tvrdí, že Rusi nič nedokážu vyrobiť a dodať. Nie je to pravda.

Portál Komsomolskaja pravda uvádza, že podpredseda vlády Jurij Borisov oznámil prvé dodávky tanku T-14 Armata armáde.

[sociallocker][/sociallocker]
Podľa Viačeslava Chalitova, zástupcu riaditeľa Uralvagonzavodu, tanky z prvej objednanej 100 kusovej série T-14 budú v roku 2019 postupovať skúšky u útvarov pozemných síl RF.

Tanky novej generácie T-14 „Armata“ začali prúdiť do ruskej armády v rámci zmluvy uzavretej s „Uralvagonzavod“. Oznámil to podpredseda vlády Jurij Borisov počas svojho vystúpenia na medzinárodnom fóre „Armáda-2018“.

Áno, existujú (kontrakty) Viac ako 100 vzoriek je už dohodnutých a ide k vojsku,“ hovorí politik pre agentúru Interfax.

Pripomeňme, že najnovší tank „Armata“ bol prvýkrát predstavený širokej verejnosti na moskovskej Prehliadke víťazstva v roku 2015. Bojové vozidlo má najvyššiu úroveň ochrany a najnovšie prostriedky prieskumu, sledovania a zameriavania cieľa.

V bezposádkovej veži je umiestnená 125 mm hlaveň s hladkým vývrtom. Posádka je umiestnená v pancierovej kapsuli, čo výrazne zvyšuje šance na prežitie v prípade útoku.

Podľa portálu Armádní noviny je Armata revolučný tank s automatizovanou vežou. Pri použití protitankovej riadenej strely 3UBK21 Sprinter odpálenej z kanóna dokáže zasiahnuť cieľ na 12km.

Ruské PTRS odpaľované z kanóna sú navádzané po laserovom lúči – teoreticky tak možno cieľ ožiariť laserom z externého zameriavača, ktorý môže byť na drone alebo priamo u vojakov na zemi. V takom prípade T-14 dokáže pomocou PTRS strieľať na cieľ, ktorý priamo nevidí.

Pomocou PTRS môžu ruské tanky skúšať ničiť aj nízko letiace vrtuľníky. Princíp je rovnaký – „stačí“ ožiariť vrtuľník laserom a potom v tomto smere vystreliť PTRS.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This