Vyberte položku Stránka

Nemeckí imigranti hromadne konvertujú na kresťanstvo, aby sa vyhli deportáciám

Nemeckí imigranti hromadne konvertujú na kresťanstvo, aby sa vyhli deportáciám

Ulf Küche, ktorý je veliteľom kriminálnej polície v Braunschweigu, uviedol, že imigranti „podvádzajú“ nemeckú vládu tým, že konvertujú na kresťanstvo. Podľa neho tak chcú zlepšiť svoje šance na zotrvanie v krajine. Küche zverejnil svoje pripomienky v súvislosti s brutálnou vraždou päťročného dieťaťa, ku ktorej došlo cez víkend v jednom z miestnych azylových domov, píše Breibart.

Vraždu, o ktorú  Küche spomína, mal na svedomí jeden z obyvateľov azylového domu, ktorý bol zastrelený políciou. Tento človek pred dvoma rokmi konvertoval na kresťanstvo, aby sa vyhol deportácii. „Ak deportácia v prípade tohto páchateľa zlyhala len preto, že zmenil svoju vieru, potom je treba si dať dve a dve dohromady,“ povedal policajný veliteľ.

Küche tak chcel upozorniť na to, že imigranti využívajú zmenu náboženstva ako prostriedok na pobyt v krajine. „Moslimovia nemajú právo meniť svoju vieru. Muselo by sa stať niečo naozaj veľké, aby mohli opustiť svoje náboženstvo, „povedal veliteľ kriminálnej polície.

„Takéto chatrné a zneužité krsty by nemali byť vôbec tolerované,“ uviedol Ralf Meister, regionálny biskup z Hannoveru, ktorý s názorom policajného veliteľa Kücheho plne súhlasí. Meister uviedol, že konverzia by mala byť potvrdená ako plne legitímny akt a nie ako prostriedok na vyhnutie sa deportácii. „Úlohou štátnych súdov je činiť proti tejto forme zneužívania rozhodné kroky,“ dodal biskup.

V Rakúsku sa počet krstov u dospelých zdvojnásobil

Obrovský nárast krstov u dospelej generácie zaznamenalo aj susedné Rakúsko. Tunajšia cirkev uviedla, že značný nárast krstov, ktorý sa od minulého roka až zdvojnásobil, bol spôsobený prílevom prisťahovalcov z Afganistanu a Iránu.

Viedenská arcidiecéza oznámila, že krstom prešlo 255 dospelých mužov a žien potom, čo dokončili Obrad kresťanského zasvätenia pre dospelých (RCIA). Skupina konvertitov musela čakať rok, než sa mohla krstu zúčastniť.

Krst však nebol otvorený pre verejnosť kvôli obavám mnohých konvertitov, že by mohli čeliť pomste od iných moslimov.

„Veľa ľudí to robí, aby sa dostali do Európy, USA alebo Kanady. Kým ja mám v pláne zostať v Libanone, iní sa nechávajú pokrstiť len preto, aby tak pomohli svojim žiadostiam o azyl. Urobili by čokoľvek, aby pre svoju rodinu zaistili bezpečie, „povedal sýrsky imigrant, ktorý žije v utečeneckom tábore v Libanone.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This