Vyberte položku Stránka

Nemci budú musieť pracovať do 70 a dane budú zvýšené, aby zaplatili sociálne dávky nepracujúcich migrantov

Nemci budú musieť pracovať do 70 a dane budú zvýšené, aby zaplatili sociálne dávky nepracujúcich migrantov

Aké sú náklady na masovú vlnu prisťahovalectva v Európe a najmä v Nemecku – v krajine, ktorej kancelárka Angela Merkelová slávnostne vyhlásila „Vítame utečencov“ v osudnom lete roku 2015, čo spôsobilo vyhrotenie migrácie túžiacej po azyle (ale aj ekonomickej migrácie)?

Krátka odpoveď je – nevieme presne, ale sú bolestivo vysoké a odhady stúpajú.

[sociallocker][/sociallocker]

Vo februári 2016 profesor Matthias Lücke z Kielskej univerzity vypočítal ročné náklady z daní nemeckých daňových poplatníkov vo výške 25,7 miliárd eur. Náklady by v roku 2017 vzrástli na 37 miliárd eur a do roku 2022 stúpli na 55 miliárd eur.

O niekoľko mesiacov neskôr ďalší ekonóm, dr. Bernd Raffelhüschen vypočítal celkovú sumu dlhu vynaloženú na zaplatenie prevažne arabských 70% nekvalifikovaných migrantov to v priebehu ich pobytu v Nemecku v prípade „nerealisticky optimistického scenára na skoro 1 bilión eur.

Do februára 2017 upozornil hospodársky poradca Merkelovej spoločnosti Hans-Werner Sinn , že celkové náklady by mohli dosiahnuť 400 miliárd eur, čo je takmer 10% celkového HDP v Nemecku. A v tom istom roku vyšla štúdia, ktorá preukázala, že títo „utečenci“ nečakajú na ukončenie vojny vo vlastnej krajine, ale plánujú trvalé pobyty v Európe.

To nepochybne prinesie značnú záťaž na pomer závislosti – čiže na pomer ľudí, ktorí pracujú kvôli tomu, aby podporovali tých, ktorí nepracujú a žijú zo štátnej pomoci. To prinúti nemeckých dôchodcov pracovať dlhšie a bude viesť k zvýšeniu daní pre všetkých Nemcov.

A pamätajte, že ekonomika už spomaľuje a že 15% starších ľudí a dôchodcov je dnes zaradených do kategórie chudobných podľa DW.com – najväčšia podobná skupina v starnúcom v Nemecku.

Takže ekonomický účet za pretrvávajúcu záplavu nekvalifikovaných a nevzdelaných migrantov v Nemecku je vysoký a stále rastie v súvislosti s tým, ako ich každý rok prichádza viac. Dokonca už aj oficiálne odhady sú stále vyššie.

Problém pre väčšinu Európy spočíva v tom, že to, čo sa deje v Nemecku, sa stane všade a to je len začiatok – migrácia je na rekordných úrovniach a neprestane, kým naši lídri nebudú hľadať riešenie „in situ„. Modlime sa, aby to bolo skôr, než neskôr.

Zdroj: Voice of Europe

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This