Vyberte položku Stránka

Najvyšším európskym predstaviteľom hrozí na summite v Bulharsku otrava, budú jesť to, čo obyčajní ľudia

Najvyšším európskym predstaviteľom hrozí na summite v Bulharsku otrava, budú jesť to, čo obyčajní ľudia

Bulharský premiér na nadchádzajúcom summite Európskej Únie 16.-17.mája bude servírovať jedlo z bulharských hypermarketov. Tvrdí, že chce dať okúsiť pohlavárom Európy to, čo jedia vo Východnej Európe.

Bojko Borisov, šéf bulharskej vlády, sa na tlačovej konferencii koncom apríla vyjadril k téme dvojitých štandartov potravín v Únii.

[sociallocker][/sociallocker]

Podľa jeho slov sa 100 miliónov obyvateľov cítia ako aborigini (austrálski domorodci, vyhostení na okraj spoločnosti). Dodal, že mieni zabezpečiť, aby sa na nadchádzajúcom summite vedúcich predstaviteľoch EÚ v máji v Sofii jedlo pripravovalo zo surovín, ktoré pochádzajú z bežných bulharských supermarketov .

Portál OFF NEWS citoval slová premiéra k tejto téme

Dal som príkaz a 16.-17. mája dám mojim kolegom to, čo jedia Bulhari. Uvidíme, ako to ocenia. Budú jesť potravu s  potešením, rovnako ako Bulhari? Či je normálne pátrať po známostiach ako za komunizmu, aby ste sa dostali k skutočným európskym potravinám pre deti? Rovnako ako Vera (Věra Jourová, európska komisárka pre zýáležitosti spotrebiteľov, ktorá sa konferencie zúčastní) povedala, že je babička aj ja som starý otec. Nečakal som, že sa môžu veci v priebehu času vyvíjať takýmto spôsobom,“ povedal Borisov.

Borisov sa v uplynulých mesiacoch tvrdo vyjadril k problematike dvojitých noriem v potravinárskych výrobkoch v rôznych častiach EÚ. Pred niekoľkými dňami nová štúdia bulharských inštitúcií našla nezrovnalosti v ekvivalentných produktoch v Bulharsku a ďalších krajinách EÚ.

Na tlačovej konferencii v Sofii 30. apríla povedal, že aj domorodci cítia lepšie ako Bulhari.

Sto miliónov ľudí sa začalo cítiť ako domorodci,“ povedal Borisov, zjavne mysliac na populáciu východnej Európy, keďže samotné Bulharsko má len okolo sedem miliónov obyvateľov.

Dozaista sa aj domorodci cítia lepšie. Náš národ je chorý,“ povedal.

Jedno zo zistení konštatovalo, že mlieko pre kojencov predávané v Bulharsku malo vyšší podiel palmového oleja a menej mlieka ako ekvivalentné výrobky na Západe. Na margo tohto Borisov povedal: „Ktorý génius rozhodol, čo má bulharské dieťa rado?“

Borisov povedal, že „každý vedel„, že je jedným z najväčších obhajcov budúcnosti EÚ, ale zároveň vyjadril nespokojnosť s dvojitými normami.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This