Vyberte položku Stránka

Najväčšia dodávka zbraní z USA do Nemecka od roku 1999.

Najväčšia dodávka zbraní z USA do Nemecka od roku 1999.

86. muničná brigáda na leteckej základni Ramstein v Nemecku, dostala najväčšiu dodávku munície za posledné roky. Počas októbra sa do Ramsteinu dovalilo približne 100 kontajnerov s rôznymi druhmi munície.

[sociallocker][/sociallocker]

Starší seržant David Head, šéf sekcie muničných operácií brigády poznamenal, že dodávka takéhoto rozsahu sa nekonala od konca 20. storočia.

Toto je najväčšia zásielka svojho druhu od operácie spojeneckých síl, ktorá sa uskutočnila v roku 1999,“ povedal v súvislosti so 78-dňovou kampaňou, pri ktorej lietadlá odlietali 900 náletov pri boji proti etnickým čistkám vo Východnej Európe. „Munícia, ktorú sme dostali, sa použije na budúce operácie a zvyšujúcu sa prítomnosť amerického velenia v Európe„.

Starší seržant Arthur Myrick, 86. šéf pre leteckú muníciu brigády dodal, že zásoby budú použité na podporu odstrašovacej iniciatívy NATO v Európe (EDI) a na rozšírenia vojenských rezerv vzdušných síl v Európe.

Podľa predstaviteľov má EDI zvýšiť schopnosť reagovať a byť pripravený pomocou vopred pripravenej munície, paliva a vybavenia s cieľom posilniť schopnosť ministerstva obrany USA poskytnúť rýchlu reakciu proti hrozbe zo strany agresívnych aktérov.

Myrick vysvetlil význam rolu svojej brigády v globálnych operáciách letectva.

Sme hlavným strediskom leteckej dopravy pre americké vzdušné síl v Európe a tiež pre americké vzdušné sily v Afrike, takže našou hlavnou úlohou je dodať načas muníciu tam, kde ju potrebujú,“ povedal. „Toto je ostrá munícia na splnenie cieľov reálneho sveta. To je dôvod, prečo tieto veci prisúvame: aby sme sa ubezpečili, že v prípade potreby, máme schopnosť podporiť boj.

Head a Myrick pochválili prácu letectva a poďakovali iným miestnym jednotkám za pomoc pri historickej zásielke.

Či už ide o vyloženie veľkých zásielok bômb alebo dodávky streliva zbrane pre kanóny bojového letectva, operátori z 86. brigády vyjadrili svoj záväzok, že ich vplyv bude cítiť všade tam, kde lietajú vzdušné sily.

Zdroj: US Air Force

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This