Novinárka z Denníka N sa pýta sudcu Harabina, prečo sa v roku 2016 zúčastnil na nejakej akcii spolu s ľuďmi, dnes trestne stíhanými. Podľa nej je človek povinný predpokladať pri konaní dnes, vinu človeka aj v ďalekej budúcnosti.

Bolo by zaujímavé sa spýtať, či rovnaké otázky Monika Tódová zaslala aj ďalším účastníkom akcie – Oklamčákovi, herečkám Valovej a Hubinskej, spevákom Drapákovi, Kmeťovi, speváčkam Laiferovej, Miste a Melise Rhei, celej plejáde súčasných ale aj minulých hviezd slovenského športu. Určite sa zaujímala aj o to, či na podujatie, kde sa zúčastňujú aj ľudia, ktorých bude polícia o niekoľko rokov trestne stíhať bude chodiť aj Juraj ŠTOFKO, primár a zástupca prednostu I. Neurologickej kliniky LF UK a UNB a riaditeľa IFBRL/ Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie/ v Piešťanoch. Atď. Ak to neurobila, potom je jej správanie sa účelové a zamerané výlučne na Harabina. Jej cieľ zrejme nebude jeho chvála, skôr sa dá predpokladať cielená diskreditácia.

Len by bolo možno vhodné, keby si aj Monika voči sebe položila rovnakú otázku, ako kládla Harabinovi.

Ako je možné, že sa nadštandardne stýkala s Danielom Lipšicom, ktorý bol neskôr dokonca právoplatne odsúdený za smrť človeka. Jej manžel Mirek Tóda s Lipšicovou pravou rukou Gáborom Grendelom mohol tiež mať nadštandardný vzťah z dôb štúdií. Podľa jedného blogera z HN, na internáte v Mlynskej doline býval s Lubošom Schwazbacherom a Tiborom Mattyašovským, kamarátmi Grendela. Zo zverejnenej SMS komunikácie vyplýva, že Tódová a Grendel si vedeli milo pohrkútať. Viď uniknutý mail, kde priamo Grendelovi prosí, aby to „dal danovi“ [je vysoko pravdepodobné, že išlo o Daniela Lipšica]

Takže vlastne blízky vzťah neskôr právoplatne odsúdeného Lipšica, Grendela, Tódu a Tódovej z Moniky robí podľa uvedenej logiky automaticky spolupáchateľa zo smrti človeka.

A či Monika nemala predpokladať, že jej kamarát Eugen Korda bude niektorými ženami obviňovaný z vulgárneho sexuálneho správania? Nemala už vtedy predpokladať, že fotkou z úvodu sa nebude môcť vo svojej kariére chváliť? Vlastne je tiež spolupáchateľkou vo veci sexuálneho harašenia…

Ako vidno, princíp, ktorý si táto tzv. novinárka zvolila, je iracionálny. Ako sudcu sa Harabina mala právo spýtať na vzťah s ľuďmi, podozrivými z trestnej činnosti. Z odpovede na túto otázku je potom možné zodpovedať aj otázku zaujatosti.

Avšak predpovedať trestnú činnosť niekoho, je hranica, za ktorú normálny človek nezájde. Monika Tódová to spravila.

Ako sama píše vyšetrovanie je len na začiatku, Vôbec nie je isté, či vyšetrovacie orgány zhromaždia dostatok dôkazov na vznesenie obvinenia a postavenia dotyčných pred súd. Prípad môže byť ukončený bez vzneseného obvinenia a v takom prípade sú všetky otázky neprípustné. Z hľadiska zákona je človek považovaný za nevinného.

Dopredu súdiť človeka a následne aj všetky jeho kontakty je akosi hlúpe.

Bohužiaľ, komunikácia nehovorí nič o Harabinovi. Zato všetko o redaktorke Denníka N.

Komunikácia Harabina a Tódovej

Dobrý deň pán Harabin, v roku 2016 ste sa ako rozhodca zúčastnili futbalového zápasu, ktorý organizoval pán majiteľ serveru Netky.sk Vince a bol tam aj pán Bende, viceprimátor Sládkovičova.

http://www.netky.sk/clanok/foto-nas-tim-netky-sk-si-zmeral-svoje-sily-proti-osobnostiam-z-ceskoslovenskeho-leva

Obaja títo páni boli tento týždeň zadržaní v rámci rozsiahlej akcie, ktorá súvisela s podvodmi na DPH. Rada by som sa Vás opýtala, kto Vás na tento turnaj pozval a či daných pánov poznáte.

Takisto sa chcem spýtať, či ako sudca zvažujete účasť na takýchto akciách.

V prípade, že by ste rozhodovali v tejto kauze (ešte je vyšetrovanie len na začiatku), budete namietať svoju zaujatosť?

Ďakujem, budem rada, ak mi odpíšete.

S pozdravom

Monika Tódová, Denník N


Dobrý deň pani Tódová,

je pravda, že som sa spomínaného zápasu zúčastnil a môžem Vás ubezpečiť, že ako už starý futbalista a rozhodca som pískal rovnako férovo a nekompromisne ako keď rozhodujem kauzy v súdnej sieni. To je to, čo mňa zaujíma.

Každý mesiac som pozývaný na desiatky podujatí, kde stretávam doslova tisíce ľudí.

A nie je možné, aby som si od každého z nich pýtal občiansky preukaz a odpis z registra trestov. Uisťujem Vás, že aj do budúcna prídem na každú zmysluplnú akciu, kam ma moji priaznivci a fanúšikovia pozvú.

Na podujatie ma pozvali páni Oklamčák a legendy slovenského futbalu Dobiáš, Pivarník, Vencel a Vengloš a Vaším pánom som okrem férového rozhodovania benefičného zápasu nevenoval žiadnu zvláštnu pozornosť. Osobne sa nepoznáme preto otázka o námietke je iracionálna.

Zaráža ma však jedna vec; z vašej otázky srší snaha vykresliť ma ako sudcu, ktorý chodí hrávať futbal so zločincami, čiže má vlastne styky s podsvetím.

Nebolo by to prvýkrát.

Roky trvalo, kým som očistil svoje meno v súvislosti s nikdy nezverejnenou nahrávkou

môjho údajného rozhovoru s narkobarónom Sadikim, ktorú zinscenoval Daniel Lipšic a jeho novinárske stádo v spolupráci s Róbertom Kaliňákom, keď videli, že sa nebudem podieľať na ich nezákonnostiach.

Toľko k mojej odpovedi.

Vážená pani redaktorka, iste sa nenahneváte ak túto pracovnú konverzáciu prepošlem aj iným médiám, ktoré vy v Denníku N nenazvete inak ako konšpiračné. Naopak, ja ich považujem na rozdiel od Vášho média ako objektívne – pretože informujú nestranne a v plnom znení, bez politickej objednávky. Čo sa bohužiaľ napr. o Denníku N povedať nedá. A zároveň i generálnemu prokurátorovi ako strážcovi zákonnosti pred trestným činom ohovárania.