Vyberte položku Stránka

MONIKA PILLONI KOMENTUJE: Zvolenie radného v Neapole, ktorý nevie taliansky, je dôkaz zlyhania multikuturalizmu

MONIKA PILLONI KOMENTUJE: Zvolenie radného v Neapole, ktorý nevie taliansky, je dôkaz zlyhania multikuturalizmu

Komunálny „radný pre imigrantov“ nevie taliansky

[sociallocker][/sociallocker]

Minister vnútra, Matteo Salvini, na Twitteri a na Facebooku publikoval video, na ktorom je Viraj Prasanna Mihindukulasuriya, ktorému tam pomáha tlmočník pochopiť otázky novinárov. Jeho odpovede sú úplne nesúvislé, ťažko pochopiteľné . Na otázku novinára „Aký budú mať z jeho funkcie prínos predovšetkým menšiny?“ … je rozumieť približne: „Rád pracovať (… potom si nechá preložiť tlmočníkom otázku a zodpovedá …) Deti všetky ísť do škola, aby nie fajčiť alebo niečo také, dôležité ísť do škola, talianska alebo tak, aby nebyť doma.“ Rozhovor v tomto zmysle ešte chvíľku pokračuje …

Popis videa: Čo najviac ovplyvnilo verejnú mienku o novo zvolenom radnom, pôvodne zo Srí Lanky, je jeho nedostatočná znalosť taliančiny; trochu neobvyklé, keď zvážime, že Viraj je v našej krajine už dvadsať rokov. V rozhovore, ktorý vykonal on-line časopis Stylo24 a ktorý sa v túto chvíľu stáva virálnym, vidíme, že 41-ročný Srílančan má zjavné problémy s komunikáciou a viac ako raz mu musí pomôcť tlmočník, aby pochopil kladené otázky. Nezanedbateľný detail, keď uvážime, že on má byť na úrade hovorcom zaoberajúci sa problémami imigrantov..

Viraj Mihindukulasuriya, narodený na Srí Lanke, zvolený v polovici júla do mestskej rady v Neapole, povedal denníku la Repubblica že vyššia radkyňa Alessandra Sardu ho vraj žiadala o rezignáciu kvôli svojej neznalosti talianskeho jazyka. Tento problém vyšiel najavo v online videu, ktoré vyvolalo diskusiu prostredníctvom sociálnych médií. Alessandra Sardu poprela túto „interpretáciu“ radného, ​​ktorý okrem iného tiež verejne sľúbil, že sa v talianskom jazyku zlepší.

Jeho protikandidát na toto miesto bol Syed Rajib pôvodom z Bangladéša, žijúci v Taliansku 14 rokov a ako je vidno z videa, hovorí oveľa lepšie taliansky než Viraj. Ten je v Taliansku 20 rokov a nehovorí vôbec zrozumiteľne, nieto aby skloňoval. Výherca Viraj dostal 504 hlasov. Nebude mať možnosť hlasovať, ale bude prítomný u každého zasadnutia, kde bude mať právo sa kedykoľvek vyjadriť…

Pozn. takto nám asi v Neapole začína Anglicko…

Nový radný si nechal schváliť TLMOČNÍKA

V pondelok 6. augusta, mestská rada jednomyseľne schválila žiadosť o tlmočníka, ktorú predložil práve tento nový radný!

Na svojom Twitteri minister vnútra Salvini a šéf Ligy to sarkasticky na sociálnej sieti komentoval – Bez komentára

V Neapole má mestský radca pre mimoeurópskych imigrantov, ktorého chcel De Magistris, tlmočníka, pretože nehovorí taliansky! Bez komentára … (Twitter Matteo Salvini)

Zázrak multikulturalizmu

A tu máme ďalší dôkaz neintegrácie, ktorú talianska ľavica a slušnoľudia celého sveta úporne odmietajú: ako je možné, že Viraj (ročník 1977) po dvadsiatich rokoch v Taliansku, otec 2 detí a nehovorí prakticky taliansky?

To je dôkaz toho, že oni naše zvyky nikdy neprijmú a budú žiť vo svete vlastnej komunite a budú stále len naliehať, aby sa im dostalo stále viac benevolencie a právomocí. Jedna z prvých figúrok je vďaka proimigrantskej politike talianskej ľavice na svojom mieste!

Zdroje: Blog Moniky PilloniRepubliccalibero quotidiano

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This