Vyberte položku Stránka

Moderná verzia „Vtedy na Západe“: Keď beloška napíše, že nenávidí belochov. A potom ju zavraždí ilegálny migrant.

Moderná verzia „Vtedy na Západe“: Keď beloška napíše, že nenávidí belochov. A potom ju zavraždí ilegálny migrant.

Portál FoxNews priniesol reportáž o študentke z Iowy, ktorú zavraždil ilegálny prisťahovalec z Mexika. Paradoxom je, že obeť bola podporovateľkou migrantov. Prípad bol široko komentovaný aj na stránkach liberálnej tlače a CNN

Poslednýkrát bola Mollie Tibetts z amerického štátu Iowa videná pred 18. júlom. V pondelok sa vďaka kamerovému záznamu podarilo dohľadať muža, ktorý ju videl naposledy. Ten potom políciu doviedol k jej telu.

Podozrivým je nelegálny migrant Cristhian Bahena Rivera. Twitterový účet Mollie Tibetts pritom skrýva slová ako „Nenávidím belochov„, píšu české Parlamentní listy.

NeIegálny migrant žil a pracoval v Iowe niekoľko rokov. Šokujúce je, že bol schopný si zohnať zamestnanie, hoci tu existuje systém, ktorý má zabrániť nelegálnym migrantom v zohnaniu práce na ukradnuté doklady. Riverov zamestnávateľ Yarrabee Farms priznal, že pre nich skutočne pracoval štyri roky. Bránil sa však, že prešiel federálnou kontrolou E-Verify, ktorá má zhromažďovať formuláre a záznamy o daniach naprieč USA.

Podľa zdroja z bezpečnostných zložiek Rivera použil ukradnuté doklady, čo má dokazovať, že systém nie je bezchybný. Ukázalo sa však, že firma Yarrabee Farms nepoužila na kontrolu migranta E-Verify.

Dôvod vraždy si Rivera nepamätá. Vraj mal zatmenie a potom si len spomína, že ju mal s krvou na hlave v kufri od auta, takže ju na odľahlom mieste vyložil a ušiel. Jeho auto bolo zachytené na kamerový záznam, podľa ktorého ho muži zákona identifikovali a konfrontovali.

Rivera sa pri zatknutí nebránil. Podľa videa dievča, ktorá sa venovalo kondičnému behu, v aute sledoval. Keď sa priblížil a dievča povedala, že zavolá políciu, dostal vraj zlosť a nastalo ono údajné zatmenie mysle, informuje CNN.

V Amerike sa už dlho vedie vyhrotená debata o deportáciách ilegálnych migrantov prevažne z Mexika a Južnej Ameriky, kde Donald Trump veľmi jasne deportácie obhajuje. Potom, čo bol Jeff Sessions vybraný Trumpom ako minister spravodlivosti (zároveň zastáva aj funkciu najvyššieho štátnemu zástupcu), sa uvoľnilo miesto v Senáte za štát Alabama, o ktoré v decembri minulého roka zviedli boj demokratický kandidát Doug Jones a republikán Roy Moore. Jones nakoniec tesne vyhral a Roy Moore odmietol ustúpiť a chcel začať vyšetrovanie kvôli volebnému podvodu, ktoré nakoniec súd zamietol.

Mollie Tibetts na svojom Twitteri zverejnila štatistiky, ktoré ukazujú, že pre Douga Jonesa v drvivej väčšine hlasovali černosi (a väčšina belochov hlasovala za Moora) s komentárom „Nenávidím belochov„.

Ďalším užívateľom neušla irónia, ktorá sa v tomto tweete skrýva. Začali sa množiť komentáre ako „Rivera ich tiež nenávidí“ alebo „Keby tí nenávidení bieli mali po svojom, tak by tu ten imigrant nebol“ či „Ukázalo sa, že heslo ‚Diverzita je naša sila‘ je lož. Škoda že na to musela prísť na vlastnej koži.

 

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This