Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA: Útočný zväz lietadlovej lode Harry Truman sa presúva k Sýrii

MIMORIADNA SPRÁVA: Útočný zväz lietadlovej lode Harry Truman sa presúva k Sýrii

Velenie 6.námornej flotily oznámilo, že útočný zväz lietadlovej lode Harry S. Truman (HSTCSG) sa vracia do východnej časti Stredozemného mora. Vraj bude bojovať proti Islamskému štátu.

[sociallocker][/sociallocker]

V oznámení sa píše HSTCSG sa 10.6.2018 vrátila do východného Stredomoria, aby obnovil letecké operácie na podporu operácie Bytostné odhodlanie (OIR Operation Inherent Resolve).

Presun útočnej skupiny Harry S. Trumana späť do boja proti ISIS vysiela našim partnerom silnú správu, že sme sa zaviazali brániť mier a bezpečnosť v tomto regióne a kdekoľvek, kde je ohrozený medzinárodným terorizmom,“ povedal viceadmirál Gene Black veliteľ HSTCSG. „Opäť preukazujeme neuveriteľnú flexibilitu a schopnosti útočnej skupiny lietadlovej lode. Sme neustále bojaschopní a sme pripravení odpovedať na výzvu kedykoľvek a kdekoľvek, aby sme vykonali akúkoľvek misiu, ktorou budeme poverení.

Akonáhle bude skupina v regióne, zaútočia lietadlá z leteckého krídla lietadlovej lode na ISIS.

Posádka je koncentrovaná, sústredená a pripravená pokračovať v boji proti ISIS,“ povedal veliteľ lietadlovej lode triedy Nimitz USS Harry S. Truman (CVN 75), kapitán Nicholas Dienna.

Prečo práve teraz?

Podozrenie vyvoláva oznámenie Ruska, že má informácie o chystanej provokácii v oblasti Deir ezZour. Podľa tejto správy sa chystá inscenácia chemického útoku na oblasť, kde sú rozmiestnené jednotky špeciálnych síl americkej armády.

Ak by k takémuto scenáru došlo, potom by aspoň formálne Spojené štáty mali „casus belli“ (príčinu vojny) pre útok na Sýriu a všetkých, kto ju podporujú, t.j. hlavne na Irán. Zrejme práve preto musí byť v oblasti mohutná palebná sila, ktorú predstavuje útočný zväz lietadlovej lode. Obsahuje nielen samotné lietadlá, ktoré nesie Truman, ale aj množstvo torpédoborcov s raketami s plochou dráhou letu, rovnako ako minimálne jedna atómová ponorka s vlastným nákladom rakiet.

V Sýrii sa podľa ruských zdrojov pripravuje ďalšia provokácia za účasti amerických tajných služieb. Pôjde o použitie „chemických zbraní“ v provincii Deir ezZour

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že bojovníci takzvanej „Slobodnej sýrskej armády“ chcú zorganizovať provokáciu s toxickými látkami v Deir ezZour. To umožní západnej koalícii vedenej Spojenými štátmi zaútočiť na vládne objekty v Sýrii.

Tieto informácie potvrdili až tri nezávislé kanály, uviedol oficiálny hovorca velenia armády, generálmajor Igor Konašenkov.

Podľa Konašenkova boli nádoby s chlórom prenesené do Hakla Al-Jafry, aby pripravili provokáciu a nakrútilo sa ďalšie zinscenované video. Po natočení bude film distribuovaný prostredníctvom západných médií, povedal.

Zinscenované video by malo slúžiť ako nová zámienka pre raketové a letecké útoky v oblasti letectvom koalície na čele s USA ,“ – povedal zástupca ruského ministerstva obrany.

Konašenkov tiež upozornil na skutočnosť, že ďalšia provokácia Slobodnej sýrskej armády s údajným používaním jedovatých látok sýrskou armádou sa uskutočňuje s priamou poodporou amerických špeciálnych síl .

 

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This