Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA: Štáb sýrskych spojencov pohrozil Američanom odvetným úderom!

MIMORIADNA SPRÁVA: Štáb sýrskych spojencov pohrozil Američanom odvetným úderom!

Operačný štáb sýrskych spojencov, ktorého súčasťou je libanonský Hizballáh a Irán, vyhlásil, že je pripravený zaútočiť na vojenské pozície v USA, ak to bude potrebné, píšu RIA NOVOSTI.

V utorok medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi zaútočila na sýrske provládne sily v Al-Tanfu v južnej časti krajiny a zabila dvoch vojakov. Washington vysvetlil svoje činy tým, že vraj vojaci a technika „predstavovali hrozbu pre koaličné sily a partnerov“.

Prosýrskej sily v Al-Tanfu neboli prvýkrát terčom útokov zo strany Američanov a ich spojencov – k podobnej udalosti došlo 18. mája.

„Krv sýrskych synov, Sýrskej arabskej armády a jej spojencov nie je lacná, a schopnosť udrieť na ich (USA) pozície možno v rovnakú hodinu v Sýrii a jeho okolie, ak to bude potrebné, s ohľadom na raketová a ďalšie vojenské zariadenia,“ cituje RIA novosti vyhlásenie sýrskych spojencov.

Štáb označil koaličnú akciu za „zbabelú agresiu“ a doklad o „pokrytectve USA v boji proti terorizmu„.

Absenciu vojenskej reakcie Damasku vysvetlil „sebakontrolou“, ale zdôraznil, že bude konať v prípade, že USA budú prekračovať „červenú čiaru“.

Moskva ostro kritizovala postup koalície. Ministerstvo zahraničných vecí sa domnieva, že údery majú negatívny vplyv na vývoj „pozemné“ situáciu a na politickej urovnanie sýrskej krízy. Minister Sergej Lavrov povedal, že cieľom útoku sa stali vojaci, ktorí sa snažili zabrániť teroristom vyhodiť do povetria mosty medzi Sýriou a Irakom.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This