Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA: Rusi potopili na výstrahu vojnovú loď, Francúzi a Američania sa stiahli

MIMORIADNA SPRÁVA: Rusi potopili na výstrahu vojnovú loď, Francúzi a Američania sa stiahli

Rusko po útoku tria USA, UK a Francúzska previedlo cvičenie v Stredozemnom mori, pri ktorom potopilo vyradenú sýrsku fregatu. Okamžite po uskutočnení cvičenia loďstvo týchto krajín odplávalo do bezpečia.

[sociallocker][/sociallocker]

Počas posledných dní sa napätie okolo Sýrie zvyšuje. Pokoj nepridávajú ani neustále sa objavujúce správy o prípravách jednotlivých strán.

Počas včerajšieho dňa sa na sociálnych sieťach objavila mimoriadne znepokojivá správa.

15.4.2018, t.j. deň po útoku spojených vojsk západných krajín proti Sýrii Rusko zahájilo bleskové cvičenie. Išlo o „nácvik“ ostrej streľby ruského letectva na „nepriateľskú loď„. Ako terč počas tohto nácviku slúžila nefunkčná a už dávno vyradená sýrska fregata.

Video z cvičenia

Na loď zaútočili lietadlá SU-30SM ruskej armády zo základne Hmeimim, ktoré sa nachádza na pobreží Sýrie v Latakii. Loď dostala niekoľko zásahov protilodnými raketami CH-35U. Krátko po zásahu začala naberať vodu do zadnej časti. Voda loď prevážila, zdvihla ju do polohy Titanicu provou hore a a potopila sa doslova za pár sekúnd.

Rusi ukázali západným lodiam, ako ich budú potápať. V minulých dňoch sa naviac dostala na verejnosť správa, že ruská armáda v Sýrii mala počas útoku 14.4. rozkaz pripraviť sa na potopenie všetkých lodí v Stredozemnom mori, ktoré slúžili na odpaľovanie rakiet. Ak by rakety Tomahawk zamierili k ruským základniam, všetky raketonosné lode a ponorky by boli do 30 minút potopené.

Demonštrácia sily bola viac ako účinná. Najprv sa od sýrskeho pobrežia odpútal francúzsky torpédoborec, onedlho nasledovaný aj americkými loďami.

Krátko po streľbách Rusi podľa niektorých zdrojov do Sýrie presunuli aj zopár nových SU-57. Ide však zrejme o fake, alebo omyl

Ruské námorníctvo dnes poriada veľké cvičenie pri pobreží Sýrie a vydalo varovanie vrátane uzavretia vzdušného priestoru do výšky 20km

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This