Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA: Ofenzíva v sýrskom Idlibe začala

MIMORIADNA SPRÁVA: Ofenzíva v sýrskom Idlibe začala

Vojenský zdroj od elitných jednotiek sýrskych Tigrov informoval, že doobeda začal útok, ktorý by mal oslobodiť provinciu Idlib na severozápade Sýrie

[sociallocker][/sociallocker]

V tweete, ktorý o tejto skutočnosti hovorí, sa píše

Oznámil mi vojenský zdroj v Tiger forces: Bitka o Idlib začala

O útoku informuje aj portál Al Masdar News, ktorý tvrdí, že sýrska armáda začala masívny útok v severnej časti Hama

Z okolia Lataminahu sa ozývajú výbuchy bômb a granátov

Turecký vládny portál Yenni Safak, ktorý v minulých dňoch mimoriadne ostro vyzýval na útok proti Američanom –  s podmienkou nechať Idlib na pokoji – dnes referuje o začatí bombardovania v Idlibe. Správa je doslovne prebraná z agentúry Reuters, ktorá ako vždy informuje veľmi kreatívne. Rusov v agentúre radi nemajú a tak sa dáva priestor očierňujúcej propagande, keď sa spomínajú barelové bomby spúšťané zo sýrskych vrtuľníkov.

Pozn. edit. – improvizovaný výbušný materiál sýrska armáda nepoužíva. Jednak kvôli mizivej efektivite oproti konvenčných výbušninám, jednak kvôli nutnosti používať transportné vrtuľníky v dostrele ručných protilietadlových zbraní a nakoniec aj kvôli tomu, že od vstupu Ruska do vojny v roku 2015, armáda Sýrie rozhodne netrpí nedostatkom výbušného materiálu.

Propagandista Krčmárik z denníka Sme, ešte pred štyrmi mesiacmi uvádzal v článku „Teroristi verzus Asad, dva milióny civilistov. Začína sa nové sýrske peklo„, že v Idlibe žije dva milióny civilistov. Po pár mesiach došlo k záhadnej demografickej explózii a Sme uvádza v článku „Vyhrá Asad sýrsku vojnu? Šesť otázok o ofenzíve na Idlib“ počet obyvateľov v Idlibe okolo troch miliónov.

Po skúsenostiach z Aleppa, Ghouty a ďalších miest, reálny počet je maximálne polovica tých dvoch miliónov. Bohužiaľ, skutočný počete džihádistov je mimoriadne vysoký. Do tejto provincie boli zvážaní všetci, kto nebol ochotný podpísať dohodu o zmierení a nezložil zbraň. Sú to jednak najradikálnejší teroristi ale tiež fanatickí islamisti z celého sveta. Podľa vyjadrenia amerického osobitného vyslanca Brett McGurka z minulého roka je Idlib najnebezpečnejšie útočište  Al-Kajdy od roku 2001.

Provincia Idlib je najväčšie bezpečné útočište al-Káidy od doby 11. septembra. Je naviazaná priamo na Aymana al-Zawahiriho, je to obrovský problém.

Podľa informácií ruského Ministerstva obrany sa včera, 7.9.2018 zišli teroristi, aby prejednali inscenovanie chemických útokov.

Ministerstvo obrany tvrdí, že existujú presvedčivé dôkazy o tom o stretnutí veliteľov skupín, Hayat Tahrir al-Sham (Džabhat An-Nusrat) a Hizb al-Islami al-Turkestanu (Islamská strana Turkestanu), za účasti miestnych koordinátorov Sýrskej civilnej obrany (Biele prilby).  K stretnutiu došlo 7. septembra v meste Idlib v blízkosti školy „Al-Wahda“ na veliteľskom stanovišti teroristov.

Na stretnutí bol dokončený a schválený plán o natočení zinscenovaných „incidentov“ s údajným používaním toxických látok zo strany sýrskych vládnych síl proti civilistom v mestách Jisr al-Shugur, Sarakíb, Taftanáz a Sarmin.
Ako bolo vysvetlené oficiálnym zástupcom ruského ministerstva obrany, nasadenie všetkých zúčastnených strán pri vykonávaní provokáciou, by malo začať večer 8. septembra.

 

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This