Dráma sa odohrala  v sobotu po 21 hod. pred hlavnou stanicou v Amsterdame. Automobil tam narazil do skupiny ľudí a osem ich zranil. Následne vodič narazil s vozidlom do steny, potom bol zatknutý políciou. Informovala o tom denník Telegraaf s odvolaním sa na tamojšiu políciu.

Podľa policajtov parkoval vodič na zakázanom mieste, a keď sa k nemu policajti blížili, rozbehol sa a narazil do steny. Pri divokej jazde narazil do skupinky ľudí.

„Osem zranených bolo prevezených do nemocnice, z toho dvaja sú zranení ťažko. Ďalší dvaja boli ošetrení na mieste“, povedala hovorkyňa polície Marjolein Koeková. Ako zázrakom nikto z prítomných neprišiel pri incidente o život.

„Prvé fotografie z oblasti incidentu ukazujú, že okolo železničnej stanice je veľké množstvo policajtov. U nízkeho múru pri železničnej stanici je mierne poškodené čierne auto“, napísala agentúra AP. Polícia detaily zatiaľ tají.

Auto polícia prehľadala a vodiča vypočúva. Ochrancovia zákona však odmietli poskytnúť akékoľvek podrobnosti o celej udalosti.

Agentúra AP, preto podotkla, že v tejto chvíli nie je jasné, či išlo o úmyselný útok, alebo obyčajný skrat jedinca. „Neexistuje žiadny dôkaz, že ide o teroristický útok,“ dodala Koeková.

V tejto chvíli nie je známa ešte ani národnosť vodiča.

Incident vyvolal okamžitú pozornosť kvôli niekoľkým vážnym útokom extrémistov v Európe pomocou automobilov za posledný rok. Naposledy sa takýto útok stal minulý týždeň v Londýne.