Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA AP: Pentagon tvrdí, že na leteckej základni Šajrat vidí známky prípravy chemického útoku. Hrozí priamy stret USA a Ruska?

MIMORIADNA SPRÁVA AP: Pentagon tvrdí, že na leteckej základni Šajrat vidí známky prípravy chemického útoku. Hrozí priamy stret USA a Ruska?

Včera večer sme sa dozvedeli, že Biely dom „vie“ o prípravách ďalšieho chemického útoku v Sýrii. Evidentne ide o reakciu na prevalenie sa faktu, že ten prvý útok, ktorý viedol ku kriminálnemu bombardovaniu Sýrie sa jednoducho nestal. O prípade sme vás informovali tu. Evidentne sa propagandisti snažia zakryť svoje fiasko jednoducho tým, že bezočivo vyhlásia rovnakú lož znova. Tentoraz v predstihu. Zamyslenie sa nad týmto podivným správaním sme priniesli v čerstvo vyjdenej glose.

Pentagon, tak ako v prvom prípade, aj teraz je pripravený vyhovieť administratíve Bieleho domu a nasledujúca správa agentúry Associated Press prináša „dôkazy“ o prípravách chemického útoku. Zdá sa, že už je len jediný možný záver. Útok, na ktorý budú musieť hlavne Rusi zareagovať. Následky môžu byť hrozné


WASHINGTON (AP) – Pentagon v utorok povedal, že detekoval „aktívne prípravy“ Sýrie na útok chemickými zbraňami, čo pridáva na váhe prehláseniu Bieleho domu spred niekoľkých hodín, že sýrska vláda bude „platiť vysokú cenu,“ ak vykoná taký útok.

Hovorca Pentagonu, kapitán námorníctva Jeff Davis povedal, že USA spozorovali „aktivitu“ na letisku Šajrat, ktorá „naznačuje aktívne prípravy na použitie chemických zbraní.“ Ide o rovnakú základňu, z ktorej letectvo Sýrie zahájilo útok v apríli, pri ktorom podľa tvrdenia USA a ďalších boli použité smrtiace chemikálie na zabíjanie civilistov. Sýria poprela obvinenia.

Vláda prezidenta Basar al-Assada a Rusko odmietli tvrdenia Bieleho domu, že Damask pripravuje nový útok chemickými zbraňami. Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov povedal, že „tieto hrozby voči legitímnym sýrskym vodcom sú neprijateľné„. Rusko je kľúčovým podporovateľom Assada a bolo na jeho strane, keď popieral zodpovednosť za útok chemickými zbraňami, ktorý zabil 4.apríla desiatky ľudí v provincii Idlib.

USA reagovali na tento útok tým, že udreli na pristávaciu plochu základne desiatkami riadených striel.

Tlačový hovorca Bieleho domu Sean Spicer vydal v pondelok večer prehlásenie, kde uviedol, že USA „identifikovali potenciálne prípravy na ďalší útok chemickými zbraňami Assadovým režimom, ktorý by mal pravdepodobne za následok masové vraždy civilistov, vrátane nevinných detí.

Spicer uviedol, že aktivity boli podobné prípravám, ktoré sa diali pred útokom v apríli, ale neposkytol žiadne dôkazy alebo ďalšie vysvetlenie.

O autorovi

7 komentárov

  1. Inteligetní člověk

    Hrozná sračka kde je k tomu jedný důkaz, kde máte zdroje?

  2. Inteligetní člověk

    Hrozná sračka kde je k tomu jedný důkaz, kde máte zdroje?

Príspevky za Jún

Pin It on Pinterest

Share This