Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA: Angela Merkelová ohlásila odchod. O tri roky neskôr ako mala.

MIMORIADNA SPRÁVA: Angela Merkelová ohlásila odchod. O tri roky neskôr ako mala.

Agentúra REUTERS ohlásila šokujúcu správu. Po debakli v Hessensku kancelárka a predsedníčka CDU Angela Merkelová svojim kolegom povedala, že sa nemieni uchádzať o post predsedníčky CDU, ani o ďalšie zvolenie do Bundestagu.

[sociallocker][/sociallocker]

Nemecká kancelárka Angela Merkelová povedala v pondelok predstaviteľom konzervatívnej strany, že sa nebude usilovať o opätovné zvolenie za predsedníčku strany. Verejnosti to oznámili vedúce osobnosti strany, čím odpískali koniec 13-ročného obdobia, v ktorom Merkelová dominovala európskej politike.

Dlhoročná spolková kancelárka Angela Merkelová sa v decembri už nebude uchádzať o post predsedníčky nemeckej Kresťanskodemokratická únie. Po konci terajšieho volebného obdobia nechce znovu kandidovať do Spolkového snemu. To znamená, že by sa nemohla usilovať o post kancelárky. V pondelok o tom informovala svojich spolustraníkov.

64-ročná Merkelová je predsedníčka jej konzervatívnych kresťanských demokratov (CDU) od roku 2000 a kancelárkou od roku 2005. Stranícke zdroje povedali, že Merkelová chce zostať kancelárkou až do roku 2021, kedy budú nasledovať ďalšie federálne voľby.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This