Vyberte položku Stránka

Matthew Continetti a Michael Goldfarb odmietli podiel viny na správe o Trumpovi a jeho väzbách s Ruskom

Matthew Continetti a Michael Goldfarb odmietli podiel viny na správe o Trumpovi a jeho väzbách s Ruskom

Free Beacon odmietol podiel na správe o Trumpovi a jeho väzbách s Ruskom! Autori Matthew Continetti and Michael Goldfarb to uviedli vo svojom článku.

Vydanie Washington Free Beacon vo vyhlásení ku svojim čitateľom poprelo akýkoľvek podiel na škandalóznej správe k prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Priznalo, že počas volebnej kampane si v roku 2016 najalo firmu Fusion GPS, aby vykonala šetrenie o „mnohých kandidátov“ z republikánskej strany a bývalej demokratickej kandidátly Hillary Clintonovej, ale podiel na škandalóznej správe bývalého agenta MI6 Christophera Steela rezolútne odmietlo.

Predtým New York Times uviedli, že Washington Free Beacon bol prvý, kto najal Fusion GPS na vyšetrovanie Trumpa.

„V priebehu volebného cyklu v roku 2016 sme najali Fusion GPS, aby uskutočnila výskum mnohých kandidátov na prezidentskú nomináciu republikánskej strany, rovnako tak sme si najali ďalšie firmy, aby pomohli v našej štúdii v súvislosti s Hillary Clintonovou,“ uviedol WFB vo vyhlásení.

Spoločnosť Free Beacon upozornila, že všetky údaje poskytnuté spoločnosťou sú založené na otvorených zdrojoch a v správe sa neobjavujú.

„Free Beacon nevedel ani nemal žiadnu súvislosť s dokumentáciou Christophera Steela, a správu neplatil,“ zdůzazňuje sa vo vyhlásení. Taktiež zdôraznili, že WFB nepoznali vzťah medzi Fusion GPS a kampaňou Clintonovej.

Noviny uviedli, že sa „neospravelňujú“ za „svoje metódy“ a držia sa novinárskej práce.

Predtým sa prevalilo, že volebný štáb bývalej kandidátky na prezidentský úrad Hillary Clintonovej a Národný výbor Demokratickej strany pomohli financovať výskum, ktorý viedol ku škandalóznej dokumentáciu o Trumpovi.

Trump sám v rozhovore pre televízny kanál Fox Business povedal, že štáb Clintonovej zaplatil šesť miliónov dolárov za správu, ktorú opísal ako kompletne vymyslenú.

Dokument bol zverejnený portálom Buzzfeed. Správa, ktorou sa zaoberala FBI, následne vyvolala hysterickú reakciu. Portál, ktorý publikoval súbor, sa od jeho obsahu dištancoval a Biely dom kategoricky poprel výroky autorov tejto správy.

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Pin It on Pinterest

Share This