Mainstreamalternatíva

Krútil som hlavou, keď dávnejšie časopis  Zem a Vek tvrdil, že utečenecká kríza je spiknutím za účelom rozoštvania ľudí, napríklad kresťanov a muslimov, následne príde vojna a ktosi z nej bude ťažiť, alebo aj niečo iné? Zníženie populácie na Zemi?

Prejde zopár rokov a dozviem sa aj od krásnej a vzdelanej Afričanky, že Západné elity chcú znížiť populáciu chudobných regiónov a hlavne Afriky. Vedkyňa Obianuju Ekeocha má reči kľudne ako niekto, kto pôsobí v médiu, ktorému niektorí dávajú nálepku, že je dezinformačné, tiež plné hoaxov a šarlatánov. Možno celkového ducha jej názorov vyjadrí táto veta –„Celý humanitárny systém stvoril despotov a autoritárov naprieč celou Afrikou.“

Niekto si raz možno položil otázku – Naozaj sú elity tak hlúpe, aby nevedeli, že robia zle? To je vysoko pravdepodobné, že nie sú. Čo keď iba robia to isté, chcú to isté čo ich kvázi odporcovia, iba iným spôsobom? Možno zlým a možno nie,  a jedine toto snáď ich môže odlišovať. Kým alternatíva polemizuje o preľudnení, o hodnotách, o národoch, o pod., kde často je obviňovaná z fašizmu, rasizmu, xenofóbie, možno elity toto všetko robia reálne, iba skryto a snáď hlúpo v zmysle morálky a mravov.

Mainstream sa kedysi posmieval z konšpirácii o zámernom znižovaní populácie, rovnako označoval opatrenia, ktoré by potláčali pôrodnosť u niektorých skupín obyvateľstva ako fašizmus.

Dnes mainstream treba povedať, že hlavne aj zo strachu z globálnej kataklizmy navrhuje mať menej detí, alebo nemať deti. Hoci k téme  globálneho otepľovania treba povedať aj to, že sa uverejňuje iba selektívny výber,  a to iba tie názory, ktoré hecujú strach z globálneho otepľovania,  a ktoré toto otepľovanie dávajú za vinu iba ľudskej činnosti.

Preto nie je dobré ak je na zemi toľko ľudí a ani zvierat, treba byť,  vegetariánom. Kým ešte len tri roky dozadu sme sa mohli dočítať, ako je vegetariánstvo šarlatánstvo a mäso je fajn, teraz je mäso jed a média vám radia,  ako si upraviť jedálniček tak, aby ste zachránili planétu. Do vegánstva…

Musím ale k tomu poznamenať, že v tomto agitačnom masírovaní je aj pozitívum (možno je to o tej kvapke jedu vo fľaši džúsu) , veď je to o zdravom spôsobe života, ja som tiež za menej mäsa. Ale nie len to, hovorí sa o zmene rebríčka hodnôt, odrazu je to proti konzumu.

Hoci nie tak celkom, je to zas len iba extrakt z toho čo by malo byť podľa mňa správne. Je to asi o tom, ako Čaputovej duchovno, o ktorom ani necekne, hoci aj preto ju asi mnohí volili. No „cisárové nové šaty“. Jednostranné je to preto, lebo vedci sa ohľadom globálneho otepľovania nezhodujú, zabudli sme tiež na nie tak dávne prognózy o dobe ľadovej.

Vedci sú pokorní, oni to ani jasne nevedia, to len amatérski ideológovia majú vo všetkom jasno. Elity proste nie sú sprosté, chcú niečo podobné čo aj alternatíva, ale medzi nimi a bežnými ľuďmi je armáda užitočných idiotov, ktorí skutočné zámery zastierajú.

To sú tí slušní progresívni humanisti, ktorí tvoria dymovú clonu. Tí sú ale na oboch stranách. Nevylučujem ani tých, ktorí chcú na týchto témach iba zištne ťažiť. Niekto môže mať názor, že všetko je iba o fyzickom prežití, teda o trhoch, o peniazoch. Takí ľudia, ktorí tak mienia sú na oboch stranách.

Pre alternatívu korporátnikom a sionistom ide len o prachy, ale keď na to dôjde, koľko alternatívcov argumentuje zas len svojimi  egoistickými záujmami. Jednoducho prašť ako uhoď, k čertu sa sporiť či Rusko či USA, Slovania či Marťania, ak sa neusilujeme o hodnoty.

Veď elity, to sú práve tí ľudia, ktorí peniaze už nepotrebujú, majú ich taký dostatok, že v skutočnosti si už realizujú svoje sny. Že čo s ľudstvom, čo s človekom, ako ďalej. Čo má Billy Gates zo znižovania populácie v Afrike, alebo niekde inde? Iná otázka sú spôsoby. A preto hore spomenutá Afričanka spomenula niečo, čo preberal Emil Páleš nie tak dávno na Slobodnom vysielači v sérii relácii. No že Afrika nepotrebuje peniaze, lebo tie ľudí robia ľudí lenivými a korumpujú. Ale že treba zmeniť správanie. Vidíte ako sa mainstream pobozkal  s alternatívou?

Viem, že si s tým, čo som práve napísal nevedia mnohí poradiť. Za koho ja kopem, čo odporúčam? Obávam sa, že doba v ktorej žijeme má aj príznak roztrieštenosti. Ešte aj tí, ktorí chcú mať nadhľad a akože zjednocujú, povedia, že do ich klubu smú iba pravoverní globalizátori. Jednoducho sme stratili kontakt s duchovnou realitou, ktorá je celistvá. Ducha uchopil fyzický rozum a ten fragmentuje, triešti na ideológie. Štiepy k škriepkam, lebo rozdeľuj a panuj.

Visíme na tej trieske odštiepenej od Celku pravdy, bránime si ju a potrebujeme vyhranenie, protipól, boj.

A je tu aj niečo iné. Odchádzame, ulietame od seba samých, od svojho vnútra do vonkajšieho sveta a v ňom hľadáme všetky príčiny. Je teplo, lebo kravy prdia, mám sa zle, lebo Rusko, lebo USA, lebo ten druhý, stále niečo mimo mňa  …..

Možno elity nemajú iný nápad, iba rozdávať kondómy a propagovať interrupcie, či neplodné manželstvá povedzme aj gayov. Alebo vyvolávať náboženské a iné trenice, však oni sa vyzabíjajú sami, netreba plynové komory.

Idealizmus tých, ktorí nevedia čo s peniazmi je rôzny a nie všetci sú rovnako osvietení, no môžme s nimi komunikovať. Môžme všeobecne medzi sebou komunikovať, aj napriek tomu, že sa takéto výdobytky civilizácie akosi rušia.

Je potrebné nahliadnuť, že  žijeme v ilúzii. Že riešime nepodstatné, že sme často iba chytení do nejakej ideologickej pasce. Čert vezmi, či má pravdu alternatíva, či mainstream. Oni robia to isté iba rôznymi spôsobmi.

Potom sa treba zmieriť s tým, že nežijeme v dokonalom svete a navyše nikdy ani dokonalý nebude. To je svet, kde tvor pre svoje prežitie požiera, zabíja  iného tvora, a  inak jednoducho ani nemôže, je tam pokrivená napodobnenina iného, pravé sveta. V rámci tejto reality musia byť všetky hlášky o humanizme falošné, aj tie o miery, aj o tolerancii a všetkým ostatným frázam.

Nakoniec zaváži iba to, čo neumiera a pre nás neumiera to, čo umiera s nami. Teda to neviditeľné a to je náš osud – pracovať sám na sebe v smere mravov a morálky.

Ak by toto každý robil, netreba iné kontroverzné opatrenia. Nebude to ale robiť každý, lenže prečo niekomu niečo vnucovať, ak sa to jednoducho nedá?

A mám názor, že ak by len tretina iba západoeurópanov sa pokúšala o vyššiu morálku a mravy, aj na prírodu by to pôsobilo, jednoducho všetci sme prepojení.


Publikovaný

v

, ,

od

Značky: