Vyberte položku Stránka

Ľuboš Blaha čelí trestnému konaniu NAKA, postihov za názor, číslo či symbol pribúda.

Ľuboš Blaha čelí trestnému konaniu NAKA, postihov za názor, číslo či symbol pribúda.

Kým napríklad podpredsedníčku Progresívneho Slovenska Irenu Biháriovú NAKA ocenila pamätnou plaketou , iní politici zbierajú trestné konania, stíhania či obvinenia za svoje slová či fotky.

V prípade poslanca za Smer SD Ľuboša Blahu nejde o žiadne zakázané číslo ale o fotografiu s odznakom na ktorom je symbol Sovietskeho Zväzu.

Ak sú stíhaní ľavicoví politici za názory, má to byť signál pre celé Slovensko, aby ľudia držali ústa a krok. Ak nie si liberál, skončíš v base – takýto je odkaz.

zdroj: FB Ľuboš Blaha

[sociallocker][/sociallocker]

Skúsenosti z histórie ukazujú, že ak sa raz do právneho systému zavedú trestné § ohľadom ideozločinu, tak je len otázkou času kedy postihnú celú spoločnosť (predvojnové Nemecko, stalinský ZSSR).

Ani na dnešnom Slovensku to netrvalo dlho a okruh preverovaných, stíhaných a súdených „za politiku“ už prekročil hranice množiny ľudí mediálne označovaných za náckov.

Pokiaľ nezastavíme progresivizáciu Slovenska, tak to tu o nejaký  čas bude vyzerať ako v najtemnejších rokoch tej tzv. lidové demokracie (komunizmus 50. rokov).

Ani bežní ľudia nebudú vedieť, že kedy ich zoberie NAKA, pretože ich ktosi udal za ideozločin. A história ukazuje že motívy najčastejšie udavačov sú závisť a prospechárstvo napríklad chce funkciu po obvinenom, závidí mu peknú ženu či dom. Táto téma je úžasne spracovaná vo filme Je třeba zabít Sekala .

Chceme žiť v takomto svete?

Ak nie, treba demokraciu brániť vo voľbách. Je nevyhnutné o mesiac voliť tie politické strany, ktoré sa na obmedzovaní občianskych slobôd a šírení represie nepodieľali ale naopak, bránia naše občianske slobody.

(úvodné foto: FB Ľuboš Blaha)

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This