Ľuboš Blaha čelí trestnému konaniu NAKA, postihov za názor, číslo či symbol pribúda.

Kým napríklad podpredsedníčku Progresívneho Slovenska Irenu Biháriovú NAKA ocenila pamätnou plaketou , iní politici zbierajú trestné konania, stíhania či obvinenia za svoje slová či fotky.

V prípade poslanca za Smer SD Ľuboša Blahu nejde o žiadne zakázané číslo ale o fotografiu s odznakom na ktorom je symbol Sovietskeho Zväzu.

Ak sú stíhaní ľavicoví politici za názory, má to byť signál pre celé Slovensko, aby ľudia držali ústa a krok. Ak nie si liberál, skončíš v base – takýto je odkaz.

zdroj: FB Ľuboš Blaha

[sociallocker][/sociallocker]

Skúsenosti z histórie ukazujú, že ak sa raz do právneho systému zavedú trestné § ohľadom ideozločinu, tak je len otázkou času kedy postihnú celú spoločnosť (predvojnové Nemecko, stalinský ZSSR).

Ani na dnešnom Slovensku to netrvalo dlho a okruh preverovaných, stíhaných a súdených „za politiku“ už prekročil hranice množiny ľudí mediálne označovaných za náckov.

Pokiaľ nezastavíme progresivizáciu Slovenska, tak to tu o nejaký  čas bude vyzerať ako v najtemnejších rokoch tej tzv. lidové demokracie (komunizmus 50. rokov).

Ani bežní ľudia nebudú vedieť, že kedy ich zoberie NAKA, pretože ich ktosi udal za ideozločin. A história ukazuje že motívy najčastejšie udavačov sú závisť a prospechárstvo napríklad chce funkciu po obvinenom, závidí mu peknú ženu či dom. Táto téma je úžasne spracovaná vo filme Je třeba zabít Sekala .

Chceme žiť v takomto svete?

Ak nie, treba demokraciu brániť vo voľbách. Je nevyhnutné o mesiac voliť tie politické strany, ktoré sa na obmedzovaní občianskych slobôd a šírení represie nepodieľali ale naopak, bránia naše občianske slobody.

(úvodné foto: FB Ľuboš Blaha)


Publikovaný

v

od