Zástupca hlavného mesta Londýn Jeremy Browne uviedol, že Francúzsko má v úmysle „aktívne narušiť a zničiť“ finančný sektor Spojeného kráľovstva po tom, čo opustí Európsku Úniu.

 

Ako píše Daily Mail, Browne, ktorý konal na francúzskom ministerstve financií a centrálnej banke Francúzska, vo francúzskom Senáte a na britskom veľvyslanectve sa stretol so šéfmi bánk, politikmi a diplomatmi.

 

V nadväznosti na tieto jednania napísal správu vedeniu  ministerstva financií Spojeného kráľovstva a poslancom, v ktorej dospel k záveru, že Paríž po zvolení nového prezidenta Emmanuela Macrona je zameraný na „oslabenie Veľkej Británie a degradáciu Londýna“. Poznamenal, že „francúzski predstavitelia chodia po Londýne a ponúkajú veľké sumy peňazí spoločnostiam, aby sa presunuli do Paríža“. A že Macronove Francúzsko vyhlásilo „otvorenú vojnu“ na námestí v Londýne.

 

Podľa Browna je „v záujme centrálnej banky Francúzska čo najhorší Brexit“. Poznamenal, že Francúzsko vidí v Spojenom kráľovstve „nie partnera, ale nepriateľa“. A že ho uspokoja finančné straty Londýna, bez ohľadu na to, či z toho bude mať príjem krajina galského kohúta.

 

V referende 23. júna 2016 sa Briti rozhodli vystúpiť z Európskej únie. Proces bol Spojeným kráľovstvom oficiálne zahájený 29. marca a na opustenie únie, v súlade s článkom 50 Lisabonskej zmluvy, by malo dôjsť presne po dvoch rokoch – 29. marca 2019.